אנחנו סטארבקס, נעים מאוד

“שמתם לב שלאחרונה הכל נהיה פחות ופחות אישי? איבדנו את הזהות האמיתית שלנו, והפכנו להיות יוזרים, משתמשי קצה, כתובות IP”. בציטוט הזה, נפתחת הפרסומת החדשה של סטארבקס UK. ברשת בתי הקפה, החליטו שהם רוצים להכיר באמת את הלקוחות שלהם, כחלק מקמפיין חדש לקירוב לבבות בין הרשת ללקוחות. על רקע סרטון חביב המורכב בעיקרו מרצף מתמונות סטילס (סטופ מושן), מספר לנו הקריין כי מהיום לא יפנו ברשת אל הלקוחות כ”לאטה” או “מוקה” כפי שנוהגים לכתוב על כוסות הקפה בסטארבקס, אלא בשמות הפרטים שלהם.

במסגרת הקמפיין נקבע יום רביעי (לפני יומיים) כיום היכרות עם הלקוחות בו כל מי שהגיע לאחד מבתי הקפה של הרשת באנגליה או אירלנד, עד השעה 12 בצהריים, זכה לכוס קפה לאטה חינם, עם השם לו על הכוס. הקפה אמנם ניתן בחינם רק באותו יום, אך המדיניות החדשה של שמות הלקוחות על הכוסות היא בהחלט צעד נחמד, העשוי לגרום לתחושה ביתית יותר אצל הלקוחות, ולגרום להרגשת קירבה בינם לבין הרשת.

הקמפיין המקסים הזה עשוי היטב. ארוז באריזה של סרטון מתוק, מפנק בקפה חינם, וקורא לך בשם הפרטי. ללא ספק רעיון נהדר. “אנחנו סטארבקס, נעים להכיר”, קורא הקריין בסוף הפרסומת. אני רועי, ואני גר בישראל. יש לכם משהו בשבילי?


לייק לפטריה בפייסבוק