חברה ישראלית עומדת מאחורי הרובוט הראשון בעולם לניקוי שירותים

מאת: סער יוז

רובוטים לתחזוקת הבית הם לא דבר חדש. הרובוטים כיום שואבים אבק, שוטפים רצפות, מנקים חלונות ומכסים את רוב פעולות הניקיון. הטיפול בשירותים עדיין לא זכה לרובוט יעודי. SpinX הוא רובוט אוטומטי חדשני לניקוי האסלה, המאפשר לאנשים הנרתעים מניקיון השירותים, לשמור עליה נקיה.

רובוטים מחליפים חלקים משמעותיים ממטלות הניקיון שלנו, הצעד המתבקש הבא היה למצוא פתרון למשימה המונוטונית והלא סטרילית, שמהווה אתגר מיוחד לאחוז גבוה באוכלוסיה. SpinX מאפשר לשמור על אסלה נקיה, סטרילית ומוכנה לשימוש לבאים בתור.

מנגנון הפעולה:
בלחיצת כפתור פשוטה האסלה נקייה ומצוחצחת, רובוט מוסווה במכסה: מחליף את המושב הקיים במושב חכם. מסתיר בתוכו זרוע רובוטית גמישה המסוגלת בעזרת חיישן להגיע לכל נקודה באסלה, כולל מתחת למים. לזרוע ראש מברשת המסתובב במהירות ומלווה בסילון מים וסבון. סילון המים עובר דרך סיבי המברשת ומנקה גם אותם בצורה תמידית, כך שבסיום הפעולה המברשת חוזרת לתא הנסתר לאחר חיטוי.

עוד בג’ירפה:

 

מערכת ניקוי המושב:
הרובוט מנקה גם את מושב האסלה. מערכת מתזים המובנית בחלקו הפנימי של המכסה מתיזה רסס מים וסבון על היקף המושב, ומנקה אותו ביסודיות. מדחסי אוויר דוחפים את המים פנימה אל תוך האסלה ומשאירים את המושב יבש ונקי.

תהליך הניקוי של SpinX מופעל כולו ע”י סוללה נטענת המספיקה לכ-30 הפעלות וחוסכת את הצורך בחיבור תמידי לחשמל לצד יתרון בטיחותי בסביבת מים. מיכל הסבון של המכשיר מאפשר שימוש עם מרבית חומרי ניקוי ייעודים לשירותים. המושב מצויד במתאם אוניברסלי המתאים ל- 98% מסוגי האסלות. כמו כן הרובוט עמיד למשקל אדם עד לכ-150 קילוגרם.

זמינות:
הרובוט מושק השבוע (שלישי) בפלטפורמת מימון ההמונים הבינלאומית קיקסטארטר. זהו הרובוט לשימוש ביתי ומשרדי הראשון בעולם לניקוי האסלה, הוא צפוי להוביל מהפכת נוחות בתחום ניקיון השירותים. עלות האסלה במהלך הקמפיין תעמוד על 199 דולרים.

האתר ג'ירפה הוקם על מנת לתת מענה לכל מה שקשור בחדשנות טכנולוגית, ומיועד לכל חובב טכנולוגיה.
קליק לביקור באתר.

לייק לפטריה בפייסבוק