פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סיפור הבגידה שהפך לקאלט: אופרת סבון ישראלית מטורפת בסטטוס פייסבוק אחד

הסיפור הבא הוא ללא ספק אחד ההזויים שנתקלנו בהם אי פעם בפייסבוק ישראל, סיפור שבקלות יכול היה להפוך לתסריט של אופרת סבון, וכל כולו מתנהל לנגד עיננו על גבי פיד הפייסבוק בקבוצת היכרויות בשם LoveMe.

אדם בשם זוהר, נשוי ואב לילדים בשנות החמישים לחייו, העלה פוסט בקבוצת היכרויות בו הוא מציג את עצמו ומבקש להכיר מישהי למטרת יחסים מזדמנים. הוא מדגיש כי לאשתו אין פייסבוק ולכן אינה יכולה לראות את ההודעות האלה, ומבקש לא לפנות אליו בפרטי כדי שהבת שלו, שעוזרת לו מדי פעם עם המחשב, לא תבחין בעניין.

אופרת סבון פייסבוק

במהלך הדיון חושף זוהר עוד ועוד פרטים לגבי היחסים עם אשתו, מספר שלא שכב איתה משנת 2001, ומסביר מדוע כתב את מה שכתב. הדיון הולך ומתלהט, ולצד גולשים שסולדים מהעניין ותוקפים אותו, גולשים אחרים דווקא מעודדים אותו, ומבינים לליבו.

כמובן, היות ומדובר לכאורה בסטטוס אמיתי של אדם אמיתי עם פרופיל פייסבוק אמיתי, הסטטוס המוזר הזה עורר במהרה דיון ארוך ומאוד מצחיק (או עצוב אם תרצו) בתגובות, דיון שיכול בקלות להיכנס לקטגוריית קאלט, ולספר השיאים של גינס תחת הכותרת “חוסר המודעות העצמית הגדול בהיסטוריה”.

לפני שנשלח אתכם לפנות 10 דקות מהזמן שלכם ולקרוא את שרשור התגובות המהפנט והמטריד הזה, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הדמויות המרכזיות בסיפור:

זוהר: מפרסם הסטטוס, גבר באזור גיל 50, בעל לימוזינה, עובד בתחנת מוניות, נשוי לכ’, איתה לטענתו לא שכב משנת 2001.

יעל:  הבחורה הראשונה שמציעה להיענות לבקשה של זוהר, מנהלת איתו שיחה פרובוקטיבית על גבי שרשור ההודעות, אך נעלמת בהמשך השיחה, לאחר הצטרפותה של ענת לשרשור.

ענת:  עובדת עם זוהר בתחנת המוניות. מצטרפת לשיחה בשלב מסויים להפתעתו של זוהר, ומאיימת עליו כי תספר את כל מה שהתרחש בשיחה לאשתו.

כאן בשבילכם: פרופיל פייסבוק פיקטיבי שתפס טרמפ על השיחה הזאת, ומתערב מדי פעם עם הערות מצחיקות, תוך שהוא מוסיף אש למדורה, ומתגרה בזוהר על ידי כך שמאיים שיחשוף אותו בפני אשתו כרמלה.

לינה:  הבחורה הנוספת שפותחת בשיחה עם זוהר, נענית לבקשתו ומציעה לו להצטרף אליו לנסיעה בלימוזינה שלו בכדי לספק את הצרכים שלו בטענה שזוהי הפנטזיה שלה.

קליק למעבר לפרסום המקורי בפייסבוק

חייבים לציין כי לא ברור מי מהדמויות בסיפור הזה הן פיקטיביות ומי לא. כותב הסטטוס מצטייר לפחות על פי הפרופיל שלו כאדם אמיתי, ואילו הבנות השותפות לשיחה נראות כפרופילים פיקטיביים. על פניו, השרשור הזה עשוי טוב מדי בכדי להיות פיקטיבי, ומצד שני, למרות גל הביקורות שחטף, ולמרות שזהותו נחשפה לכאורה, כותב הסטטוס לא מחק את הפרסום שלו גם היום, כמעט חודשיים אחרי הפרסום הראשוני.

התלבטנו ארוכות אם לשתף אתכם בסיפור הזה שמונח על שולחננו זה מספר ימים, עקב החדירה לפרטיות, וחשיפת הסיפור. תחילה החלטנו שלא, אבל בהמשך, כשראינו שהסיפור צובר תאוצה ומשותף על קירות פייסבוק של חברים רבים, החלטנו לפרסמו בכל זאת. בשורה התחתונה – תפקידנו הוא לסקר תופעות רשת בולטות, והסיפור הזה הוא כנראה הדבר הכי חם כרגע בעולם הפייסבוק הישראלי.

אז מה דעתכם? אמיתי או לא?  שתפו אותנו בתגובות.

 תודה לאדם על הטיפ.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...