פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מקסים: 25 כלבים שנראים כאילו הם מחייכים (תמונות)

סדרת התמונות שובת הלב הזאת מציגה 25 כלבים שונים שנראים כאילו הם מחייכים ממש כמו בני אדם. קשה אפשר לעמוד בפני הקסם של חיות מתוקות עם חיוך על פניהן, אך האם חיות באמת מחייכות? כלומר, ברור שהפנים שלהן נראות כך, אבל האם זוהי באמת דרך בה משתמשים בעלי חיים כדי להביע רגש שמחה?

המחקרים חלוקים בנושא. מצד אחד, הסבירות כי מדובר בתופעה המוכרת פראידוליה, תופעה הגורמת לבני אדם לנטייה לזהות פרצופים אנושיים בחפצים ובפרטים שונים בסביבתם, היא סבירה לחלוטין. בנוסף, די ברור שחיוך הוא לא מצרך הכרחי בקרב בעלי חיים להם יש דרכים שונות מאיתנו להביע את רגשותיהם, כמו כלבים, שמשתמשים בקשקוש בזנב, חשיפת שיניים ועוד, בכדי לתקשר עם סביבתם.

1

מצד שני, ישנם מחקרים שטוענים אחרת ומשוכנעים שגם בעלי חיים מביעים רגשות בדומה לנו. מחקר מעורר מחלוקת שבוצע בשנת 2010, מצא כי לעכברים יש פרצוף שונה באמצעותו הם מביעים כאב, מסקנה שעשויה לשמש חוקרים כדי לבחון את אי הנוחות של העכברים בניסויים אחרים.

בשורה התחתונה, במקום לחפור לכם ולנסות להבין האם מדובר בחיוכים אמיתים או פשוט בתמונות מקסימות בהם נתפס רגע אנושי מתקתק בעדשת המצלמה, פשוט צפו בתמונות, ואם יש מסקנה אחת בטוחה, היא שאתם בטוח תישארו עם חיוך על הפנים. אחד אמיתי.

1

2

3

5

3

 

4

 

6

8

 

9

 

10

 

12

 

13

 

14

 

15

 

17

 

18

 

19

 

22

 

23

 

24

 

25

 

2

 

5

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...