הבחור העיוור הזה המציא מקל נחיה חכם שמשתמש בגוגל כדי לעזור לעיוורים לנווט ברחבי העיר

מוצרים רבים שאנחנו מכירים הומצאו מחדש בשנים האחרונות באמצעות חידושים טכנולוגיים שמאפשרים לכולנו לעשות דברים מדהימים שפעם היו נראים כמו חלום. הטכנולוגיה שינתה לחלוטין את החיים וההרגלים שלנו אך על אף שעיקר החידושים הטכנולוגים בימינו מוקדשים ספציפית לנישה של בידור ופנאי יש עדיין לא מעט חידושים שתורמים לאיכות החיים וטובת הזולת של אנשים עם מגבלות מסוגים שונים.

דוגמא נהדרת לטכנולוגיה שיכולה לעזור לבעלי מוגבלויות זה מכל נחיה חכם הנקרא WeWalk אשר נוצר במטרה לעזור לאנשים עיוורים לנווט את דרכם בצורה טובה וחכמה יותר כשהם הולכים לבד ברחבי העיר. האדם שיצר את המיזם הזה שמוגדר כארגון ללא מטרות רווח, הוא מהנדס תורכי בשם קורסאט סילאן, אשר הוא בעצמו עיוור.

בגלל שהוא מכיר מגוף ראשון את האתגרים שאנשים עיוורים מתמודדים איתם בכל יום, הוא החליט לקחת את הידע שלו בהנדסה וליצור משהו שישפר את איכות חייהם של העיוורים. קורסאט מספר בראיון שערכו איתו ב-CNN שבתור אדם עיוור, כשהוא נמצא בתחנת אוטובוס, הוא הרבה פעמים מתבלבל ולא יודע באיזה רציף הוא נמצא, הוא לא יודע איזה אוטובוס מתקרב אליו, איזה חנויות יש באזור, ובאופן כללי הרבה מידע חסר לו על הסביבה שלו והמטרה היא שהמקל החכם הזה ישלים את המידע הזה.

מקל הנחיה החכם עוזר לאנשים בעלי ליקויי ראייה באמצעות טכנולוגיה שרובנו משתמשים בה בכל יום. המקל מצויד ברמקולים מובנים, עוזר רובוטי שמדבר ומנחה בקולו את העיוור, גוגל מפות, וכמו כן חיישנים שמייצרים רטט בכל פעם שהוא מתקרב למכשולים בגובה מסוים. המקל החכם נמכר באתר החברה במחיר של 500$. מוזמנים לראות בפוסט תמונות של ההמצאה המגניבה הזאת וסרטון שמופיעה בסוף הכתבה.

 

 

קליק למעבר לאתר החברה

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק