6 סיבות טובות בגללן ממש כדאי לכם להקפיד לישון על צד שמאל

כל מי שאוהב לישון – כלומר, כל בנאדם עם דופק – יודע שהכלל הראשון והחשוב ביותר בשינה הוא פשוט לישון מספיק. אבל אם אתם בעניין של בריאות ואיכות השינה, כדאי שתדעו שבריא יותר לישון על צד שמאל. למה? טוב ששאלתם, הנה הסבר:

משפר את תפקוד מערכת הלימפה

למערכת הזאת יש תפקיד חשוב בסילוק רעלים ופסולת מהגוף ואחד החלקים המרכזיים בה, צינור הלימפה של החזה, נמצא בצד שמאל של הגוף. מהסיבה הזאת, השינה על שמאל עוזרת למערכת הלימפה להיפטר מרעלים ביעילות וגם להפיץ מהר יותר חלבונים ושומנים לרקמות.

מסייע לטחול

הטחול הוא האיבר החשוב ביותר במערכת הלימפה וגם הוא ממוקם בצד שמאל. מסיבות שקשורות בכוח הכבידה, כשישנים על צד שמאל, זרימת הדם לטחול טובה יותר והפעולה שלו יעילה יותר.

משפר את העיכול

מה שעוד נמצא בצד שמאל של הגוף זה החיבור בין המעי הגס למעי הדק, באזור שנקרא המסתם האילאוצקלי. גם במקרה הזה, כשישנים על שמאל כוח הכבידה נותן עבודה ומזרז את המעבר מהמעי הדק למעי הגס – מה שמגדיל את הסיכויים שבבוקר הגוף יוכל להיפטר ממה שצריך בלי עזרה של קפה וסיגריה.

מקל על צרבת לילה

מי שסובל מהתופעה הזאת יודע שהיא לא נעימה בכלל. אבל בשינה על צד שמאל, הקיבה ממוקמת מתחת לשריר שמחבר אותה לוושט וכך נמנעת עליה של תכולת הקיבה לוושט, מה שגורם לצרבת.

מונע עומס על הכבד

הכבד נמצא בצד ימין של הגוף ולכן כשהולכים לישון על צד ימין, מופעל משקל על האיבר החשוב הזה. מצד שני, כששוכבים על צד שמאל הכבד יכול לפעול רגיל, בלי לחץ וככה לא מצטברים בו רעלנים וחומרים רעים אחרים.

טוב ללב

צד שמאל של הלב מקבל דם מהריאות ומפיץ אותו לגוף. שינה על צד שמאל מקלה על הלב לעשות את העבודה שלו בקלות וביעילות.

לייק לפטריה בפייסבוק