פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זו הסיבה בגללה לא באמת היה לכם סיכוי לזכות כששיחקתם במכונות הבובות כשהייתם ילדים

אי שם בתקופת הילדות שלנו, כשסף הריגוש עוד היה נמוך וניתן היה לשעשע אותנו בקלות, אחד הבילויים האהובים על רובנו היה בזבוז זמן באזור משחקי הווידאו בקניון הקרוב למקום מגורנו. בין שלל המכונות והמשחקים, הזכורה מכולן וזאת שהצליחה לרגש אותנו ולהביא אותנו לשיאי מתח חדשים הייתה מכונת הבובות המפורסמת שאפשרה לכם להכניס אליה שקל או שניים תמורת הזכות לנסות ולדוג בובת פרווה מתוקה באמצעות הג'וייסטיק וזרוע המתכת (הצבת), אותה נדרשתם למקום בדיוק מעל הבובה המבוקשת ולקוות שהיא תצליח לתפוס אותה ולהעניק לכם אותה במתנה.

למרות תחושת ההנאה המסוימת, העסק הזה הסתיים לרוב בתחושת תסכול גדולה. זוכרים איך הרגשתם שהמכונה אפילו לא מתאמצת למשוך את הבובה? זוכרים כמה פעמים חשבתם שאתם ממש על סף זכייה ובזבזתם עוד כמה שקלים מיותרים רק כדי לגלות ששוב הפסדתם וחשתם מרומים? ובכן, התחושה הזאת שלכם הייתה מוצדקת לגמרי. סרטון חדש שפורסם לפני מספר ימים חושף שניים מהסודות הגדולים של מכונות הבובות האלה, ומסביר מדוע הסיכוי שלכם לזכות הוא תמיד שואף לאפס.

אז נכון, אף אחד מאתנו לא באמת חשב שהמכונות הללו מוצבות בכל פינה רק כדי לשמח אותנו ולזכות בבובות בלי מאמץ, ובכל זאת, אי אפשר שלא להתעצבן כשמבינים את הסודות של המכניקה מאחוריהן.

היסטוריון בשם פיל אדוורדס הצליח לשים את ידו על מדריך ההפעלה של אחת המכונות האלה ונתקל שם בכמה עובדות מפתיעות. הראשונה – בעל המכונה יכול לשלוט לחלוטין במספר הזכיות שיתאפשרו בה על ידי שליטה על עצמת הזרוע. כלומר, נניח ובובה אחת עולה לו 5 שקלים ומשחק במכונה עולה שקל בודד. כדי להבטיח הכנסה של למשל פי 4 לפחות מהעלות (20 ש"ח), ניתן לתכנת את המכונה כך שזכייה תתאפשר רק אחת ל-20 משחקים, ורק בסיבוב בו הזרוע באמת מפעילה כוח בניסיון לדוג בובה, יהיה למשתתף סיכוי כלשהו להצליח לזכות בה. כמובן שאפשר לתכנת את המכונה לנצח בתדירות הרבה יותר נמוכה, תלוי בתאוות הבצע של המפעיל.

אגב, העניין הזה לא מבטיח לכם זכייה אחת פעם ב-20 משחקים, כי גם העניין הזה מתוכנת להיות רנדומלי ובכלל יכול להיות שתשחקו 40 פעם ברצף בלי שהזרוע באמת מסוגלת להרים בובה, ואז, אולי, תזכו פעמיים בתוך חמישה משחקים.

אם התרמית הזאת לא מספיק מעצבנת, הנה עוד עובדה שכנראה לא ידעתם. נסו להיזכר בכל אותם פעמים בהם הזרוע הצליחה להרים את הבובה שרציתם, ואז, באמצע הדרך לחור היציאה, הפילה אותה וגרמה לכם להרגיש שהנה, כמעט זכיתם, ואתם חייבים להשקיע עוד כסף כי בפעם הבאה בטוח תצליחו. ובכן, שוב טעיתם. גם כאן מדובר בטריק של המכונה, שכן הזרוע מתוכנתת מראש להפיל את הבובה בכוונה תחילה, בדיוק כדי לזרוע במשתתף את התחושה הזאת ולגרום לו לשחק עוד ועוד בלי להרגיש לוזר מוחלט. תאמינו או לא, הכל במדריך ההפעלה והכל ניתן לתכנות.

בנוסף לתרמית מאחורי המכונה, הסרטון מעניק גם הצצה קטנה להיסטוריה. מסתבר שבתחילת שנות השלושים, עידן הדיכאון והמשבר הכלכלי, אנשים ניסו בכל כוחם למצוא דרכים פשוטות לעשות כסף ומכונות הבובות הללו, שנכנסו אז תחת ההגדרה של מכונות הימורים, היו דרך נהדרת לעשות את זה, כל כך נהדרת עד שהן הוצאו מחוץ לחוק והמסחר בהן נאסר. רק בשנות השבעים השתנה החוק ואפשר ליזמים להציב מכונות כאלה כשעד היום ישנן מדינות בארצות הברית שמגבילות את כמות המכונות שיוצבו בשטחן.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...