הסיפור מאחורי שיר הפתיחה של הסימפסונים בגרסת המציאות

‘הסימפסונים’ היא סדרת האנימציה המצליחה ביותר בכל הזמנים. במשך 24 עונות, משגעת המשפחה הצהובה את אמריקה והעולם באמצעות הומור חתרני והמון חוצפה, ועושה רושם שהיא יכולה להמשיך לעשות זאת עוד שנים רבות.

אתמול החל להתפשט ברשת סרטון משעשע ונהדר המציג את הפתיח המפורסם של משפחת סימפסון, בגרסת המציאות. כל הסצנות המוכרות מהסרטון הפותח של התכנית, הועתקו בדיוק מוקפד ומפתיע לגרסה מציאותית עם שחקנים אנושיים, כך שמעריצי הסדרה יכולים להרגיש ולו לרגע, איך הייתה נראית המשפחה בזו במצאיות.

למרות שזו הייתה הפעם הראשונה שנתקלתי בסרטון, בדיקה מהירה ביוטיוב הראתה שהוא עלה כבר לפני חצי שנה, וזכה עד כה לרבע מליון צפיות בלבד, נתון שהפתיע אותי מאוד ביחס לפוטנציאל הויראליות העצום של הסרטון המגה מוצלח הזה. בנוסף, תהיתי לעצמי כיצד ייתכן שעד היום לא קפץ הסרטון לביקור בפיד שלי? אז התחלתי לחקור.

מסתבר כי הסרטון אמנם נמצא ביוטיוב כבר חצי שנה, אך עלה לאתר Vimeo כבר לפני יותר משנתיים ושם, זכה לקרוב למיליון צפיות. גם הנתון הזה נראה לי נמוך מדי, אז המשכתי לנבור. תוך כדי שיטוט מצאתי אתרים בהם הוטמע הסרטון כבר לפני ארבע שנים, חמש שנים ואפילו מוקדם יותר. ואז, נפתרה התעלומה.

ובכן, הפתיח המציאותי והמצוין הזה החל את דרכו בסרטון פרומו לעונה החדשה של הסימפסונים בערוץ Sky1 הבריטי כבר ב 2005 (!!). הסרטון שקידם את העונה ה-17 של הסדרה נוצר על ידי סוכנות הקריאייטיב DevilFish, והפך במהרה ללהיט ברחבי בריטניה. בעולם ללא פייסבוק, טוויטר ושאר הרשתות החברתיות, החל הסרטון להתפשט באמצעות המייל, עורר תגובות נלהבות ובסופו של המסע הוירטואלי הגיע גם לידיהם של מנהלי רשת Fox האמריקאית המשדרת את הסדרה המיתולוגית. המנהלים ראו, התלהבו מההשקעה ומהדמיון לפתיח המקורי, והחליטו להשתמש בו בעצמם כפרומו מתוקשר ששודר לראשונה בארצות הברית לפני הפרק הראשון של העונה ה-18 במרץ 2006.

בעידן הלייקים והשיתופים בו אנו חיים, התרגלו לפצצות ויראליות מידיות שעם עלייתן לרשת הופכות ללהיט ויראלי הסוחף מליונים למשך מספר ימים או שבועות, ואז נעלמות מחיינו. נחמד לראות לשם שינוי, איך סרטון שנוצר הרבה לפני שהתחלנו להשתמש במונחים כמו ‘באז ברשת’, וללא שום מחשבה מוקדמת על פוטנציאל הויראליות שלו, מצליח לשרוד שנים בג’ונגל החברתי ואפילו לחזור לעשות סיבוב דאווין נוסף בימים האחרונים, עם מאות אלפי צפיות נוספות. שאפו.

כאמור, הסרטון הועלה לרשת במהלך השנים על ידי גורמים רבים ושונים כך שקשה לאמוד את המספר הצפיות המדויק שלו, אך ברור שהוא כבר נצפה מליוני פעמים.

מוזמנים לצפות כאן בסרטון המשווה בין שתי הגרסאות, המצויירת והמציאותית של סרטון הפתיחה של הסימפסונים.


לייק לפטריה בפייסבוק