פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ביטוח רכב אפשר לבחור ולקנות מהספה

המידע נגיש, ההשוואה קלה, את הכל אפשר לעשות מהספה ומהסמארטפון. כך תרכשו ביטוח רכב בצורה נכונה ויעילה

ביטוח רכב רוכשים או מחדשים. רוכשים כשמקבלים רישיון או כשנפרדים מהפוליסה של ההורים או כשעוברים חברת ביטוח. תיאורטית, אפשר לרכוש ביטוח רכב פעם אחת ולחדשו בכל שנה, בהתאם כמובן לתנאים המעודכנים, לגיל שהשתנה, לוותק הנהיגה שגדל ובהתאם לרכב שבוודאי מתחלף מדי כמה שנים. זאת הדרך הקצרה ביותר, אבל היא עלולה להיות גם היקרה ביותר.

ביטוח רכב הוא החלטה של פעם בשנה, שמשלמים עליה כל השנה כך שבתכלס, בכל שנה מחדש, בכל תום תקופת הביטוח, השוואת מחירים מחודשת היא הכרחית. כדאי ושווה לעבור בכמה אתרי אינטרנט של כמה חברות ביטוח לבצע השוואת מחירים ומוצרים מקיפה ולחסוך לא מעט כסף בפרמיה השנתית. לחסוך כסף מבלי לקום מהספה? בואו נספר לכם כיצד.

Credit: Freepik

ביטוח רכב, כל מה שצריך לדעת

שתבקשו הצעה לביטוח רכב אונליין או מנציג שירות של כל חברת ביטוח, תדרשו לתת פרטים אישיים ופרטים של הרכב, לפי כל הפרטים הללו תתמחר חברת הביטוח את הפרמיה שלכם – בהתאם לגילכם, שנות הוותק על הכביש, בהתאם לעבר הביטוחי שלכם (אם היו בעברכם תאונות בעקבותיהן תבעתם את ביטוח הרכב) וגם על בסיס מצב משפחתי, שידוע שמשפיע על ההתנהגות על הכביש.

גם לרכב עצמו יש השפעה על הביטוח, לא רק משום שהביטוח אמור לכסות את ערכו במקרה של גניבה או תאונה למשל, אלא משום שהרכבים של היום מצוידים במערכות בטיחות מתקדמות שמשפיעות על הסיכויים של נהגים להיות מעורבים בתאונות דרכים ותמחור הביטוח מבוסס על חישובי סיכוי וסיכון למעורבות בתאונה. זאת הסיבה לשינויים במחירי ביטוח הרכב בין נהגים שונים ומכוניות שונות.

בכל שנה עם חידוש ביטוח הרכב, תבחרו בביטוח חובה ובנוסף בביטוח מקיף או ביטוח צד ג לרכב בלבד. השניים האחרונים אינם חובה לרכישה, אך הם מעניקים מעטפת כיסוי רחבה שיכולה לחסוך הוצאות גבוהות לאחר תאונה והרוב המכריע של המבוטחים בישראל אינם מוותרים על הכיסויים הללו.

ביטוח רכב אונליין

העובדה שאפשר לרכוש ביטוח באינטרנט היא כבר לא חדשה, אבל היא בהחלט משתכללת משנה לשנה. עד לא מזמן יחסית, ניתן היה להשאיר פרטים ראשוניים בלבד ולחכות להצעה טלפונית מנציג, היום התהליך כולו דיגיטלי ומאפשר לכם לקבל הצעות מחיר קונקרטיות ומדויקות במהירות וישירות למייל או באסמס. מאוד בקלות תוכלו למצוא את עצמכם עם מספר הצעות זו לצד זו ולבחור באטרקטיבית ביותר. אתם לא מחויבים לאף הצעה, כל עוד לא הכנסתם את פרטי כרטיס האשראי והקלקתם על רכישה.

שימו לב שאחת האינדיקציות לבחירת חברת ביטוח היא אתר האינטרנט שלה. אתר מזמין, ידידותי למשתמש, מדבר אליכם בשפה פשוטה ונהירה ומציג את כל המידע ההכרחי ובצורה ומשקף חברת ביטוח מתקדמת שמבינה את החיים הדיגיטליים ואת הציפיות הגבוהות של הצרכנים של היום. זו חברה שגם ברגע האמת תספק לכם ערוצי תקשורת אונליין מהירים, יעילים וללא צורך בהמתנה לנציג, בטח לא ברגע האמת כשהרכב עבר תאונה ואתם מנסים להבין מה עושים עכשיו.

נקודות חשובות להשוואה בין ביטוחי רכב הן בכיסויים השונים הנכללים בהם, השירותים הנוספים שמוצעים ללא תשלום נוסף כמו שירותי דרך וגרירה או כיסוי לשבר במראות ושמשות ובגובה ההשתתפות העצמית שמציינת כל אחת מחברות הביטוח ותחת אילו סעיפים. שימו לב גם מי מציעה לכם שירות של רכב חלופי וכמה עולה תוספת זו.

ביטוח מקיף או צד ג' לרכב?

אחת השאלות הראשונות שתישאלו בכל תהליך רכישה של ביטוח רכב היא אם אתם בוחרים בביטוח מקיף או צד ג' בלבד? הביטוח המקיף מספק כיסוי עבור נזקים שנגרמים לרכב שלכם – נזקים מתאונה, ממזג אוויר סוער, נזקי אש, הצפות ושיטפונות וגם פגיעות במזיד כמו ניסיון פריצה או התפרעויות והפגנות שהתרחשו בצמוד לרכב. ביטוח זה מספק גם פיצוי על רכב שנגנב או הוכרז כטוטאל לוס (אובדן מוחלט) והוא כולל בתוכו גם ביטוח צד ג' שזה הכיסוי על נזקים שאתם עלולים לגרום לרכב של צד שלישי או לרכוש אחר שלו (חזית של בניין או חלון ראווה של חנות, למשל).

ביטוח צד ג' לרכב הוא כיסוי חשוב משום שערכו של רכוש של צד שלישי עלול להיות יקר מאוד. אם פגעתם במראה או פנס אחורי של רכב יוקרתי, אתם עלולים לשלם על כך סכומים גבוהים מאוד, הם מגיעים לעיתים לגובה ערכו המלא של רכב ישן.

זו, אגב, הסיבה שבעלי רכבים ישנים שערכם נמוך בוחרים בביטוח צד ג' בלבד, שמחירו נמוך יותר מביטוח מקיף והוא מגן עליהם מפני אירועים מעין אלה. ביטוח מקיף לרכבים ישנים עלול להגיע כמעט למחיר הרכב עצמו, מה שהופך את העסקה לפחות משתלמת.

לחתוך בהוצאות ביטוח הרכב

ישנן כמה דרכים לחיסכון בעלויות הביטוח. אם אין נהגים צעירים במשפחה, אין סיבה לבטח את הרכב לכל נהג כולל נהגים צעירים שמייקרים מאוד את הביטוח. בכלל, ביטוח לנהג נקוב יעלה פחות מביטוח שמאפשר לכל אדם לנהוג ברכב.

אם אינכם נהגים "כבדים" והשימוש שלכם ברכב מצומצם יחסית, בדקו איזו חברת ביטוח מציעה לכם לשלם עבור ביטוח לפי שימוש, כלומר לפי מספר הקילומטרים שנסעתם בפועל בחודש.

התקנת מערכת בטיחות אקטיבית ברכב מורידה את מחיר הפרמיה, וזאת גם בהתאם להחלטת ממשלה, שמבקשת לקדם את המערכות הללו כחלק מהמלחמה בתאונות הדרכים.

לא על אתרי חברות הביטוח בלבד

לסיום, כדאי לדעת שמעבר לאתרי חברות הביטוח עצמן, יש כמה מנועי חיפוש שיכולים לעזור לכם בהשוואה, שיכולים לספק מידע משלים ותעריפים מחברות ביטוח שונות. בנוסף, כדאי להכיר את אתר רשות ההון, ביטוח וחיסכון שמציגה את מדד השירות של חברות הביטוח, שם תוכלו לראות בטבלה פשוטה וברורה מי מבין חברות הביטוח מעניקה את השירות המהיר והיעיל ביותר, מי מובילה באישור תביעות, מי מספקת את שירותי הדיגיטל המתקדמים ביותר ועוד. רשות ההון גם מספקת מידע חשוב על תעריפי ביטוח מקסימליים האפשריים, הכיסויים שחייבים להופיע בכל פוליסה ואי אלו תקנות וחקיקה שעושה סדר ומפשטת את תהליך השוואת המחירים.

וכך, מבלי לקום מהספה ומבלי לבצע שיחת טלפון אחת ויחידה, אתם מקבלים את כל המידע, את התעריפים, המחירים והאפשרויות ויכולים לבחור בשקט ובנוחות בביטוח הרכב ובחברת הביטוח המתאימים לכם ביותר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...