טריילר לסרט ישראלי חדש התגלה כקמפיין מעולה ומפתיע

לפני כשבוע עלה לרשת טריילר מסקרן ומבטיח לסרט ישראלי חדש בשם “שתיקת הגברים”. הטריילר לסרט הוקרן גם בפני הצופים שהגיעו בשבוע החולף לבתי הקולנוע ברשת סינמה סיטי, ובנוסף, פוסטרים המקדמים את הסרט נתלו ברחבי תל אביב, מה שגרם כמובן לסקרנות רבה בקרב הקהל באשר לסרט עצמו. מדובר בסרט מתח בכיכובם של שרון אלכסנדר, רודריגו גונזלס, שירה קצנלנבוגן, זהר ליבה וירון ברובינסקי, כאשר הטריילר המושקע מציג את סיפורו של סוכן מוסד שנשלח במסווה לכלא במטרה להשיג מידע על סוחרי נשק, אך מוצא עצמו מאויים על ידי סודות מעברו.

אולם, אם בניתם על בילוי בבית הקולנוע מול סרט אקשן ישראלי משובח, תצטרכו לשנות את התכניות, היות והסרט המסקרן לעולם לא יצא לבתי הקולנוע. שבוע לאחר עליית הטריילר לאויר, נחשף אתמול במהדורת החדשות של ערוץ 2 הסיפור המעניין מאחוריו. כאמור, מדובר בטריילר פיקטיבי לסרט שלעולם לא יופק, כחלק מקמפיין נהדר שיצרו סטודנטים לתקשורת במכללה למנהל עבור קו הסיוע לגברים ונערים נפגעי תקיפה מינית.


מי שאחראים על הטריילר הזה הם הבמאי והתסריטאי רועי ורנר, והמפיק אמיר פיינגולד, והוא נוצר כחלק מ‘סדנת ספוט’, סדנת הדגל של בית הספר לתקשורת במכללה למנהל, סדנה העוסקת בעיקר בפיתח ויצירה של קמפיינים חברתיים תקשורתיים לקידום עמותות וארגונים שונים.

חייבים לומר כי הרעיון לקמפיין נהדר ויצירתי, והטריילר נראה אמיתי ואמין לחלוטין ועושה רושם שהושקעו בו מאמצים רבים, כאשר כל העוסקים במלאכה, כולל השחקנים המוכרים וגופי הפרסום השונים שדאגו ליח”צ המסיבי למהלך ביצעו את העבודה בהתנדבות. לצורך קידום הסרט הפיקטיבי “שתיקת הגברים”, הוקם גם מיניסייט מיוחד בו תוכלו למצוא פרטים נוספים על הטריילר, על השחקנים המשתתפים בו וכמובן על קו הסיוע לגברים נפגעי תקיפה מינית.

תיעוד אינסטגרם מתוך סט הצילומים

שתיקת הגברים סט
מימין לשמאל: ירדן עוז, גונן גרשוני, מיקי לאון, ירון ברובינסקי, בן סלע, זהר ליבה, סיון גבאי
שתיקת הגברים סט 3
מיקי לאון ושירה קצנלבוגן

בנוסף להשקעה הרבה במודעות פרסום, באתר הסרט ובטריילר עצמו, וכיאה לכל סרט פיקטטיבי שמכבד את עצמו, הוקלט גם שיר נושא לסרט, גירסת כיסוי של הזמרת המקסימה שירה גבריאלוב לשיר “הצל שלי ואני” של יהודה פוליקר, כאשר ההקשר לקמפיין ברור.

איתי אמסטר וגונן גרשוני מפיקי המהלך מספרים: “אנו מתרגשים מהחשיפה לה זכה הקמפיין, אשר פותח על ידי מחזור סדנת ספוט משנת 2012. המחזור הנוכחי המשיך בפרוייקט תוך שאנו הפקנו אותו ואנו גאים על התוצאה ומקווים שתשיג את מטרת הקודש שהיא העלאת כמות הפניות לקו סיוע לנערים וגברים נפגעי תקיפה מינית-1203.”

החל מהיום אגב, יתווספו עשר שניות נוספות לטריילר הפיקטיבי המוצג בבית הקולנוע, עשר השניות הכי חשובות בקמפיין, אלה שאמורות להעלות את המודעות של קהל הצופים באשר לגברים נפגעי תקיפה מינית. על פי הנתונים שהתפרסמו אחד מכל שישה גברים הוא קרבן של הטרדה או התעללות מינית, כאשר מעט מאוד גברים, כ-1500 בלבד בכל שנה, אוזרים אומץ להתקשר ולבקש סיוע.


פוסטר שתיקת הגברים

לייק לפטריה בפייסבוק