ביטוח רכב לתקופה קצרה: למה זה טוב?

החיילת חוזרת לרגילה, הדודה מלוס אנג׳לס באה לביקור עם בן הזוג החדש, השכן עובר דירה: יש אנשים שלא מוכנים להתחייב למכונית, אבל היו שמחים להתחייב לזו שלכם לתקופה קצרה. באיזה מקרים מומלץ להצטייד בביטוח רכב לתקופה קצרה ומי בעצם צריך לשלם על זה?

מאת: שולי מילשטיין

החיים במאה ה-21 מאוד נוחים למי שלא בטוח שהוא רוצה להתחייב למשהו: מתכננים להזמין חדר במלון לכמה לילות, אבל לא מצליחים להכריע בין כמה אפשרויות? אם אפשרות ה-Free Cancelation לא מגיעה בעלות גבוהה מדי, תוכלו להזמין כמה חדרים בכמה מלונות שתרצו ולבטל את האחרים עד התאריך המוסכם. חושבים שאתם מוכנים להקים משפחה, אבל לא בטוחים? יש אפילו תוכנית טלוויזיה שמחייבת אתכם לשחק ב״בעל ואשה״ לתקופת זמן מוגבלת, אחרי זה, תעשו מה שאתם רוצים.

במקרים אחרים אין לכם בעיה עקרונית להתחייב, אבל אין לכם צורך בהתחייבות, או שאתם מעוניינים בסך הכל להתנסות. נניח במקרה של יוגה, סביר שתמצאו מקום שיתן לכם להשתתף בשיעור ניסיון חינם, ואם תבחרו להתחייב לברכת השמש לאיזו תקופה, תשלמו פחות פר שיעור או חודש, או כרטיסיה מקוונת לשנה.

גם פוליסת ביטוח רכב, שבישראל מוצעת לתקופה של שנה ומחירה מתבסס על הנהגים העיקריים ברכב ושקלול נתונים הקשורים למכונית עצמה כמו המודל ושנת הייצור, מגיעה בגרסה קצרה יותר, כי יש מקרים בהם משתלם יותר להשתמש בביטוח רכב לתקופה קצרה. אז מהם בעצם המצבים שכתוב להם על המצח ‘במקרה שלי עדיף ביטוח לתקופה מוגבלת’? יצאנו, בדקנו ולהלן התוצאות.

בדרך לחתונה סוגרים פוליסה

לא, לא באמת בדרך, את זה כדאי לסגור לפני היום הגדול. זה באמת יקח רק כמה דקות מזמנכם, שלא צריך להיות מוקדש לסידורים חסרי השראה שכאלו ביום הגדול. כל מה שצריך לעשות זה לוודא שבעל הרכב שצפוי להסיע את הזוג יעדכן את חברת הביטוח ויוסיף פוליסה זמנית שבה יופיע שם הנהג או הנהגת שיסיעו אותם אל החופה ובחזרה, הקפידו לוודא שאותו הנהג לא שותה ביום שלפני או ביום עצמו. מזל טוב.via GIPHY

אורחים מחו״ל

הם מביאים מתנות וניחוח ארצות רחוקות, אבל גם יש להם דרישות ובקשות. אם גם אתם משאילים את המכונית שלכם לאורחים שמגיעים מדי פעם מחוץ לארץ, כדאי שתצטיידו בביטוח לימים היעודיים. לצד השקט הנפשי, מהידיעה שגם במקרה של תאונה כל הנוגעים בדבר מכוסים, תוכלו להנות מקצת שקט ולשמוח שהאורחים שלכם יודעים להעסיק את עצמם (ואתם תוכלו לחזור להסתובב בתחתונים בבית).

החייל שלי חזר

ולא לסוף שבוע כפי שקבענו בהגדרות פוליסת הביטוח, כי ברור לנו שבסופי שבוע הוא ירצה להשתמש במכונית, כי אם לרגילה – שבוע שלם! מי אנחנו שנמנע ממנו לצאת ולטייל לאורך שביל חוצה ישראל, להכיר את המדבר ואת הנגב והגליל המערבי? לבקר בעתיקות בית שאן ולהעפיל להר התבור? ביטוח לתקופה קצרה יאפשר לו לעשות את כל אלו, ויותר סביר שמה שהוא רוצה לעשות זה שום דבר ממה שצויין עד כה.via GIPHY

היי הג׳יפ, היי הג׳יפ

הילדה בת 30, היא כבר לא גרה בבית ואפילו יש לה רכב משלה, אבל בסוף השבוע היא רוצה לצאת לטיול בשטח ואתם מחזיקים בבעלותכם רכב שטח שאת מירב זמנו מעביר בפקקים של כביש 4 ולא בדיונות של מדבר יהודה – מה הפתרון? מה שאנחנו מדברים עליו כל הזמן, ביטוח רכב לתקופה מוגבלת שיאפשר לה טייל בבטחה ברכב מתאים, וגם שתעבור בחזור ברחיצת מכוניות ושלא תשכח למלא דלק.via GIPHY

מובילים זעירים

אולי כי זו הפעם הראשונה שהם ׳פורשים כנפיים׳, אולי כי הם עוברים לדירה מרוהטות, אולי הם חוסכים על מוביל מקצועי ואולי פשוט אין להם הרבה חפצים: יש אנשים בעולם שיכולים לעבור דירות באמצעות שימוש באוטו פרטי בלבד, ואם אתם חברים טובים של האנשים האלה – כנראה שתצטרכו להתנדב לעזור – גם אתם וגם הרכב שלכם. בהנחה והמכונית לא נמצאת בבעלותם כי הם פשוט מעדיפים להתנייד באופניים ובתחבורה ציבורית כשאפשר, הם אלו שאחראים לוודא (ולדעתנו גם לשלם, אבל זה לשיקולכם) שהרכב מכוסה ומבוטח ליום המעבר בו ישאילו את הרכב, ושהוא חוזר בלי נזקים מארגזי הספרים שלהם או מה שזה לא יהיה שהם כן סוחבים מדירה לדירה.via GIPHY

נופש בארץ בדקה ה-90

איזה דוד מקיבוץ בצפון, זה עם החצר האחורית שהכלב שלכם ישתגע עליה, נוסע לסוף השבוע ומזמין אתכם להתארח בביתו; או שישבתם על אתרי ה׳דילים׳ וסגרתם שלושה לילות במקום אקולוגי בערבה; או שאולי גיליתם שביום רביעי מתקיים במושב באזור חיוג 08 פסטיבל ״ליקוט ילקוטי אפונה״ שאתם קלירלי חייבים לבקר בו; לפעמים כל מה שחסר לכם למקסם את הצד הספונטני שלכם הוא רכב לתקופה קצרה. אתם יכולים לפנות לשכנים, לחברים, להורים וקרובי משפחה אחרים, אם הם מוכנים לתת לכם את הרכב ואתם לא מופיעים בפוליסה שלהם, מן הראוי שתשלמו בעצמכם את עלות הכיסוי הביטוחי לתקופה, אבל אולי תסגרו על ברטר של צנצנות דבש או ריבת תותים.

לייק לפטריה בפייסבוק