שירת גוגל: תענוג צרוף חדש וממכר

במערכת יחסים בריאה, בני הזוג מכירים אחד את השני כל כך טוב, שהם יודעים בדיוק מה עובר לבן הזוג בראש בכל רגע נתון. בשנים האחרונות לכולנו יש לפחות מערכת יחסים יציבה אחת: מערכת היחסים עם גוגל. גוגל מכיר אותנו היטב. הוא חולק איתנו סודות, נכנס איתנו למיטה, ובעיקר יודע בדיוק על מה אנחנו חושבים, עוד לפני שאנחנו יודעים על מה אנחנו חושבים. ובכל זאת, עד היום משהו חסר לי בקשר הזה. אתם יודעים. הרומנטיקה.

קבוצת פייסבוק חדשה ומבריקה בשם “שירת גוגל” מציגה את הכשרון המדהים של גוגל, אותו עדין לא הכרנו, השירה. מסתבר שעמוק בנפשה של ענקית החיפוש, מסתתר משורר. המשורר הזה רגיש, חכם ומלא ברוח פילוסופית מרעננת, ועושה רושם שהמגירה אליה כתב נפרצה, והתוכן שלה הולך להציף את כולנו בזמן הקרוב. וכך כותבים יוצרי הקבוצה, בני הזוג נוגה פנאי וערן לוין: “כמו בכל דבר שהוא עושה, גוגל הוא המשורר המקורי והישיר ביותר. הקלדה של מילה או מספר מילים מושלמת אוטומטית בהצעות החיפוש. בחרנו לקחת 5-6 או את כולן לפי הסדר, והעיקר לא לערוך כלל”.

את הקבוצה הנפלאה הזאת, בה הגולשים משתפים את מיטב שירת הגוגל שלהם, הקימו כאמור נוגה פנאי וערן לוין. פנאי היא קופירייטרית שמאוהבת במילים ומתמחה בליווי שיווקי ממוקד תוכן, בפיתוח תוכן ובעריכה לשונית באמצעות המשרד שלה, “במילים אחרות”. להשלמת האווירה היא כותבת זה 3 שנים את הטור “חדשות טובות” ב-ynet. ערן לוין הוא ד”ר לזואולוגיה עם התמחות ייחודית בעטלפים ובעל חוש הומור משובח. בני הזוג משתעשעים עם מילים על בסיס קבוע ומתים במיוחד על משחקי לשון משובחים. את הרעיון לקבוצה הגו אמש בשעת לילה מאוחרת, ולאחר שגילו את ההתמכרות רצו לשתף בה את כולנו.

איך זה עובד? היכנסו לעמוד החיפוש של גוגל, והקלידו מילת חיפוש שעולה לכם לראש. גוגל תציע לכם מייד מספר אפשרויות שונות להשלמת הביטוי אותו אתם מחפשים. אספו את ההצעות השונות, חברו אותם יחד, והנה, קיבלתם שיר מקורי חדש, החודר לנשמה ומלא במשמעויות נסתרות ומצחיקות ביותר, ואותו אתם מוזמנים להעלות לעמוד הקבוצה לקול תשואות הקהל.

הקבוצה שנפתחה רק הבוקר כבר מונה כמאתיים חברים, שלא מפסיקים לשתף שירים נהדרים וקורעים מצחוק שיצר המוח הקודר שלהם ביחד עם הנפש הרגישה של גוגל. לאור כמות השירים שהועלו עד כה (אין אור בקצה מנהרת הגלילה), עושה רושם כי מדובר במגה להיט. נוגה מספרת כי הרעיון לקבוצה נולד אתמול (א’) בלילה, בזמן שערן גילה את יכולת הכתיבה של גוגל, והחל להקריא לה שירים נבחרים. היא נדלקה, ניסתה בצעמה, הפכה למכורה. “ההומור ומשחקי הלשון הם נר לרגלינו, והקבוצה הזאת היא ביטוי נהדר עבורו” היא מוסיפה.

כמובן, אספנו עבורכם כמה שירים נבחרים, ואתם מוזמנים לנסות זאת בעצמכם ולשתף את חברי הקבוצה ביצרות שלכם. זהירות! שירת גוגל נמצאה בממכרת ועלולה לפגוע בבריאות שלכם, או לפחות בזמן הפנוי שלכם. לכו תדעו, אולי בעתיד נזכה לראות ספר שירים ראשון מאת המשורר המקומי, גוגל. בינתיים, ניתן לגוגל לכתוב על זה שיר.

לייק לפטריה בפייסבוק