מה זה סרום?

שמו של הסרום לקוח מתחום הרפואה ופירושו הוא נסיוב. הסיבה שמושג זה הושאל אל תחום הקוסמטיקה היא בשל תכונותיו הוויזואליות משום שגם הוא נוזל שקוף וצמיגי. ביסודו סרום הוא בעצם תמצית מרוכזת של מרכיבים פעילים שונים בעלי מולקולות קטנות כגון: הורמונים, ויטמינים למיניהם, צמחים שונים, מינרלים ועוד.

.Credit: Unsplash.com

מה ההבדל בין סרום לקרם?

ובכן למעשה אין כלל הבדל בין השניים, למעט העובדה שהסרום מגיע בצורת נוזל בעוד הקרם הוא מוצק יותר.  על ריכוז המרכיבים הן בסרום והן בקרם מחליט היצרן, ולכן זה בהחלט יתכן כי תרכשו קרם או סרום שהם בעלי רכיבים זהים לחלוטין.

מתי יש תועלת ברכישת סרום?

כדי לקנות את הסרום הנכון יש לברר אילו חומרים פעילים קיימים בו, כאשר חשוב לוודא שהחומרים הללו אינם מופיעים בקרם הפנים שבו את כבר משתמשת ושהם עשויים להועיל לעור פניך. במקרה זה לשימוש בסרום אכן תהיה תועלת.

כיצד לדעת איך לקנות את הסרום הנכון?

בבחירת סרום לפנים ישנה חשיבות רבה בהתאמתו לסוג העור:

לעור שמן מומלץ לרכוש סרום אשר ידכא את הפרשת השומן וימנע עור מבריק. כמו כן בסרום לעור זה ישנם רכיבים שונים המונעים דלקות בעור, ויש בו חומרי חיטוי המונעים היווצרותם של בקטריות על העור.

לעור רגיל מומלץ לרכוש סרום המוסיף לעור לחות ומסייע בהשארת המים בתאים. כך ניתן לשמור על לחות העור הכה חיונית באקלים הישראלי החם.

לעור יבש מומלץ לרכוש סרום אשר יגביר את הלחות וימריץ את חידוש העור תוך עיבוי שכבתו העליונה. בסרום זה ישנם רכיבים המגינים על תאי העור, מונעים פגעי זיהום אוויר ואף מסוגל לגרום להחלקתם של סימני יובש בפנים.

לכל סוגי העור ישמש הסרום למתן הגנה מפני מפגעי מזג האוויר ושמירה על רעננותו וצעירותו של העור.

לעור עם פיגמנטציה מומלץ לרכוש סרום המסוגל לתקן ולהגן על העור תוך הבהרתו של העור בעזרתם של הרכיבים  הקיימים בו כגון חומצות שונות שמטרתן היא פירוק תאי המלנין ועצירת הצטופפותם של תאים חדשים.

כיצד להשתמש נכון בסרום?

מכיוון שהסרום הוא תמצית מרוכזת יש להשתמש במעט מאד ממנו. אופן השימוש הנכון יהיה לטפטף 3-2 טיפות בכף יד שטופה היטב ולמרוח בעדינות על עור הפנים שגם אותו שטפתם היטב טרם השימוש בסרום. יש למרוח את הסרום בתנועות החלקה ותפיחות קלות ועדינות לסייע להמרצת מחזור הדם.

סרום המיועד לשימוש בשיער

ישנו גם סרום המיועד לשיער הראש ולא רק לעור הפנים. סרום זה מטרתו היא להעניק לשיער את הברק שאבד לו. זאת ניתן להשיג בעזרת חומרי הסיליקון הקיימים בריכוז גבוה בסרום. תפקיד נוסף שיש לסרום השיער הוא להגן על השיער מפני הלחות שבסביבה ומפני חום והוא יוצר מעין מעטפת סביב השערה.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק