קידום אתרים אורגני או פרסום ממומן בגוגל?

הדיאלוג על נושא קידום אורגני או קידום ממומן כבר לא חדש וקיים שנים רבות. בעלי עסקים רבים שמעוניינים להיות ראשונים ומובילים באינטרנט תוהים כל העת באיזה דרך לבחור ויש כאלה שאינם מכירים את ההבדל בין קידום אורגני לבין פרסום ממומן. במאמר להלן נספק הסבר על קידום ממומן / פייסבוק ומידע על החסרונות והיתרונות של קידום ממומן והסבר על קידום אורגני ויתרונותיו. והכי חשוב – במה עדיף לכם לבחור?

קידום אורגני

קידום אתרים הוא למעשה סט של כמה פעולות שצריך לבצע כדי למקסם את הפוטנציאל של הנראות של האתר בכל מנוע חיפוש לרבות גוגל. התוצאות הטבעיות הראשונות שהן למעשה התוצאות האורגניות, תהיינה תמיד תוצאות שממומנות על ידי גוגל. זאת במידה ואין שום מודעה שמוצגת עבור חיפוש זה – משמע אף אחד לא בחר לפרסם או להציג פרסום עבור הביטוי שבו תעשו שימוש.

מה זה פרסום ממומן בגוגל?

קידום ממומן ( פרסום בגוגל )תמיד יופיע בראש התוצאות של מונח כלשהו אותו תחפשו. והסיבה לכך ברורה שכן, גוגל מעונין להרוויח מהרווחים באמצעות הפרסומות וכך לעמעם את התוצאות ביניהם לבין התוצאות האורגניות.

בפועל, כל קליק על תוצאה “ממומנת” לקמפיין, תכניס מיד כסף לגוגל, כאשר עלות של קליק יכולה להיות כמה שקלים ועד למאות שקלים בלחיצה אחת! במקרה שמדובר בתוכן של אתר שהוא מגה תחרותי. ולא פעם יהיה צורך בהגדלת תקציב בהתאם להצלחה בקמפיין.

יתרונות בקידום הממומן לעומת קידום אורגני

מידיות – כל קמפיין בגוגל בקידום ממומן ניתן לעלות מיד, זאת לעומת קידום אורגני שמתמשך כמה חודשים לערך.

גמישות באפשרות הביטויים – פרסום בגוגל יאפשר לכם להעלות את המודעה עבור ביטוי “יצירתי” שאינו מתאים לקידום אורגני. מי שיש לו תחום שהוא לא פופולרי בחיפוש בגוגל, יתאפשר לו למצוא ביטויים קשורים בהם הוא יצליח לפרסם את המודעה, אך יתקשה מאוד לקדם אותה באופן אורגני. לכן יש מקרים שבהם הפרסום בגוגל הוא המענה הראוי.

גמישות בדף נחיתה ובניסוח – בפרסום בגוגל תפנה את הגולש לכל מקום שתרצה, זאת להבדיל מאורגני, לא תהייה חייב לבצע דף למנוע החיפוש שיש בו תוכן רב ומילות מפתח ותתרכז בדף שיווקי גרידא. יחד עם זאת תהיה לך גם שליטה על הניסוח של המודעה.

עיתוי גמיש לפרסום המודעה – בגוגל אתם תוכלו לקבוע את לוח הזמנים שההודעה שלכם תופיע.  כך תתאימו את פרסום המודעה לזמן הופעות של מודעות שמיועדות ליחצנות, לאירוע מתוקשר וכד’.

סיכון נמוך – בעוד שבקידום אורגני תאלץ להתחייב לחברת קידום, פרסום ממומן קל מהיר ולא תלוי באף אחד.

יתרונות בקידום האורגני לעומת פרסום בגוגל

אתר שמוזן מקידום מקצועי נחשב לאתר טוב. כל המבנה שלו מתאים לתחום החיפוש המבוקש, הניווט בו קל ומהיר וכל התוכן שיש בו יהיה תמיד רלוונטי, מתחדש ומעניין. לכן קידום אורגני לרוב טוב ומשמעותי יותר לאתר. עוד חלק משמעותי בתהליך קידום אורגני זה הבנייה של הקישור לכניסה לאתר. אתר שמקודם באופן אורגני ייהנה מכל מיני תכנים ברשת שמקשרים אליו, יהיה נוכח באינדקס אתרים, בפורטלים, באתריים של מאמרים, ברשתות החברתיות ועוד.

בעקבות קידום וחיזוק האתר, כל תוכן שתעלה לאתר יופיע בסולם התוצאות הגבוה ביותר של גוגל.  כך תגדיל את כמות הגולשים שנכנסים בלי מאמץ  ותוכל להגיע להרבה יותר גולשים רלוונטיים.  קידום אורגני לא נחשב לזול, ומאידך גם לא תאלצו לשלם לגוגל בכל הקלקה.

בשורה התחתונה – פרסום או קידום?

הכל תלוי בצרכים של האתר ושל העסק שלכם. אם תרצו תוצאות מידיות, תהיו מעוניינים לקבל  מידע מהיר ותובנות זריזות לגבי מה עובד לכם ומה צריך עוד לעבוד עליו, במידה והביטויים לא בהכרח אקוטיים לאתר ואתם רוצים לפרסם בטווח הקצר – מומלץ לכם יהיה ללכת על פרסום ממומן בגוגל.  שכן גמישות והמידיות הם היתרון הבולט של פרסום בגוגל.

אך אם תרצו לקדם את הנושאים הספציפיים שבהם האתר שלכם מתמקד לטווח הארוך, אם חשוב לכם לשפר את הנוכחות שלכם ברשת בכלל, אם תרצו למתג עצמכם כמובילים ולראות תוצאות עם הזמן ומעוניינים לחסוך כסף ורוצים אתר איכותי טוב שיעשה לך שירות טוב ואמין – אז קידום אורגני יהיה נכון עבורכם.

בשיתוף : אקסטרה – מומחים לשיווק, פרסום וקידום באינטרנט |  גם בפייסבוק

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק