נפטר ספי ריבלין: 10 קטעים בלתי נשכחים לזכרו של הקומיקאי הגדול מכולם

קשה להאמין, אבל פחות משבוע לאחר שהתבשרנו על מותו המפתיע של גדול הזמרי םהישראלים אריק איינשטיין, הלך הלילה לעולמו גם ספי ריבלין, אחד משחקנים והקומיקאים הגדולים בהיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל.

ריבלין, בן 66 במותו, זכה בשנת 2009 לפרס על מפעל חיים נטעם האקדמיה הישראלית לטלויזיה, והיה ללא ספק אחד הקומיקאים המוערכים והאהובים בישראל.

את הקריירה הטלויזיונית שלו החל ריבלין בתחילת שנות השבעים בתכנית “ניקוי ראש”, ולאחר מכן שיחק במשך 6 שנים את פיסטוק, הדמות המיתולוגית בסדרת הטלויזיה הנצחית “רגע עם דודלי”, לאחר מכן, באחד הספין-אופים הראשונים של הטלויזיה הישראלית הופיע עם ציפי מור בתכנית “הבית של פיסטוק”. בהמשך השתתף ריבלין גם בתכנית “זהו זה”  ובעוד שלל הפקות טלויזיוניות כמו “הופה היי”, “מוצ”ש” המיתולוגית, וכמובן, תכנית הילדים הכי מצחיקה אי פעם “ציפי בלי הפסקה”. בהמשך, כשעלה ערוץ 2 הנסיוני, גילם את הדמות הראשית בסדרה “איצ’ה”, הגירסה הישראלית ל”ארצ’י באנקר”.

בעשרים השנים האחרונות נאבק ריבלין במחלת הסרטן שהתגלתה אצלו ב-1993 וגרמה לבעיה במיתרי הקול שלו. גם ההופעה שלו בתכנית הטלוזיה “ספי”, הגרסה הישראלית למיסטר בין, תוכננה כך שלא יצטרך לעשות שימוש בקולו. במקביל הפסיק ריבלין להופיע בתיאטרון.

בשנה שעבר, כידוע, איבד ריבלין את קולו באופן סופי וריגש את כל המדינה בראיון מיוחד שערכה עמו סמדר פלד ב”אולפן שישי”, ראיון שנערך כולו בהתכתבות.

אספנו עבורכם כמה רגעים בלתי נשכחים של ריבלין מתוך מאות רגעים כאלה. כמוהן, כמות המערכונים, הסרטונים, והתכניות בהם השתתף היא אינסופית וזוהי רק רשימה קטנטנה וחלקית מתוך פועלו הרב. יהי זכרו ברוך.

ספי ריבלין בפארודיה על שיר של מייקל ג’קסון מתוך מוצ”ש

ספי ריבלין במערכון המפורסם “אשתי ברירת קנס” – מערכון מצחיק על חיי הנישואין מתוך מוצ”ש


ספי ריבלין בתור אדריאן הרומני מתוך ציפי בלי הפסקה (קליק על התמונה למעבר לסרטון)


פרסומת ללוטו בכיכובו של ריבלין


ספי ריבלין ב”הופה היי”


לא לוקחים מפתח של חביתוש בלי רשות של רדגע ודודלי


הבית של פיסטוק – “פיסטוק עובר דירה”


“הפרס השלישי” – מתוך איצ’ה


ספי ריבלין מספר לרינו צרור לראשונה על מחלת הסרטן בה לקה


מתארח במצב האומה 2010


2012– ספי ריבלין קורא להצביע לנתניהו ללא קול


הראיון האחרון וסוחט הדמעות של ספי ריבלין עם סמדר פלד בתחילת 2013 באולפן שישי, שנערך כולו בהתכתבותלייק לפטריה בפייסבוק