האם מדענים הצליחו ללכוד במצלמה תיעוד של בתולת ים?

בחודש מרץ האחרון, יצא הגאולוג ד”ר טורסטן שמידט ביחד עם משלחת מדענים שמידט למסע תת ימי בסמוך לחופי האי גרינלנד, כשהם מצויידים בצוללת ובמצלמות, בנסיון לחקור את מתווה האזור לקראת קידוחים באזור. אולם, שום דבר לא הכין אתותו לביקור מפתיע ומאוד לא צפוי של יצור שכמותו עדין לא ראה.

הערוץ “Animal Planet” שידר לאחרונה סרט בשם “בתולות ים: ההוכחות החדשות”. בסרט התיעודי מתארח שמידט ביחד עם הביולוג הימי פול רוברטסון, שטוען כי גם הוא נתקל בייצור כזה, ומוצגים בו לראשונה הצילומים המאוד מוזרים מתוך המצלמות שצילמו את המתרחש בזמן הביקור של אותו יצור מוזר. בתמונות שמיד תראו בסרטון, המדענים מביטים מתוך הצוללת למימי הים החשוכים כשלפתע, משומקום, מגיחה יד מוזרה המזכירה יד אדם עם קרום בין האצבעות, מבהילה את השניים ונעלמת.

עד כמה שידוע לנו, וגם לצמד המדענים שהתראיין בתכנית, בתולות ים קיימות אך ורק במיתולוגיה או בסרטים של דיסני, אך אין ספק כי בהנחה שהסרטונים הללו אינם מזוייפים, מדובר בייצור חייזרי כמותו עדין לא נראה, שיעלה עוד המון סימני שאלה בקרב החוקרים שישמחו לבקר במימיה של גירנלנד ולחפש שוב אחר אותו יצור מוזר.

על פי הנאמר בסרטון הקצר הזה, לאחר שנחשפה לצילומים המדהימים הללו, הורתה ממשלת גרינלנד לעצור את כל הקידוחים והעבודות בסביבה בה התגלו הממצאים, מה שמראה על חשיבות התמונות, ועל העובדה שהחומר המוצג נלקח ברצינות רבה.

על אף שהצילומים הללו נראים אמיתיים, באתר Huffington post מדווחים כי מדובר בסה”כ במתיחה, וכי גם מפיקי התכנית מסרו כי מדובר בעצם בתכנית מדע בדיוני ולא בצילומים אמיתיים, והמטרה הייתה לגרום לצופים לחשוב כאילו מדובר בסרטון דוקומנטרי. כך או כך, העולם הזה אף פעם לא מפסיק להפתיע ומי הים כנראה מלאים בייצורים חיים שבני האדם עדין לו גילו, והייצור הזה, בעל פני החוצן בהחלט עשוי היה להיות אחד מהם, במידהו הסרטונים הללו היו אמיתיים.

לייק לפטריה בפייסבוק