מחמם לב: הסרטון שגייס את הרשת למען מרק הפסנתרן

אחת לכמה ימים אנו נתקלים בפייסבוק בסיפורים שונים ומשונים של גולשים ברשת, המבקשים לחלוק איתנו חוויה שעברו. במקרים רבים מדובר בגולשים שנתקלו בעוולה חברתית מסויימת, ומבקשים משאר הגולשים לעזור, לשתף ולהפיץ את פרטי המקרה, בכדי שהוא יוכל לבוא על פתרונות.

לא כולם אוהבים את הטרנד הזה בו אנשים נתקלים באדם במצוקה, שולפים את הסמארטפון שלהם, מצלמים ומעלים לפייסבוק תמורת חופן לייקים ושיתופים שלרוב לא תורמים דבר. אולם, במקרה הזה, הסיפור של מרק הפסנתרן נגע מאוד לליבנו, וגם לליבם של גולשים אחרים.

לפני ארבעה ימים, העלתה הגולשת רעות רז סרטון לפייסבוק המציג את מרק, מוזיקאי שעלה לפני מספר שנים מרוסיה שם עבד כמנצח, כשהוא מבצע קטע קצר על הפסנתר הרעוע בדירתו. בטקסט שצירפה רעות לסרטון היא מגוללת את סיפור היכרותה עם מרק, כשעבדה באזור הבורסה לפני כשש שנים. לאחרונה, שמה לב שאינו מגיע לעבודה עוד, וגילתה שעבר תאונת דרכים שלא מאפשרת לו לעבוד עוד.


קליק לפוסט במקורי בפייסבוק

בפוסט המרגש שכתבה מספרת רעות על הביקור שלה בדירתו, ועל ההתרגשות האדירה שפקדה אותה כשניגן עבורה קטע על הפסנתר. בפרסום שלה, ובניגוד לסיפורים רבים אחרים, רעות לא מתארת עוני ולא מדברת על כסף. היא בסה”כ רוצה לעזור למרק להשיג פסנתר או אקורדיאון חדשים, איתם יוכל להעביר את הזמן בבית.

הפוסט של רעות זכה למעל 300 שיתופים עד כה, ולתגובות מצד הגולשים שביקשו לעזור ולתרום. רעות מספרת לאתר הפטריה: “ההענות מדהימה! אנשים תורמים כסף ואספנו כמעט 2000 ש”ח. אנשים תרמו פסנתר, אנשים מוכנים לבוא לעזור בסחיבת הפסנתר, ויש לנו 2 מכווני פסנתרים שמוכנים לבוא לכוון את הפסנתר כתרומה! אנשים הציעו לנקות לו את הבית ולהביא לו אוכל! אני פשוט בהלם מכמויות הטוב שאנשים הציעו!

מרק הפסנתרן 3

מרק הפסנתרן 2

לייק לפטריה בפייסבוק