כיצד מנכ”לים של חברות משמרים קשרים טובים עם מוסדות בינלאומיים

כל מנכ”ל חברה יודע כי התפקיד מביא איתו אחריות רבה לשולחן שכן, זהו תפקידו הבלעדי לדאוג לכל פרמטר באשר לניהול נכון של הארגון.

אולם, חלק בלתי נפרד מאותם תפקידים של מנכ”ל חברה כולל שמירה על קשרים איכותיים עם מוסדות בינלאומיים שכן, רק בהינתן קשרים טובים ורציפים תוכלו להיות בטוחים כי הארגון או החברה שלכם מבצעים מעת לעת שיתופי פעולה אסטרטגיים שיוכלו להביא תועלת רבה לאורך זמן.

אז כיצד מנכ”לים של חברות משמרים קשרים טובים עם מוסדות בינלאומיים ומה עוד צריך לדעת על נושא זה? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות.

Credit: Freepik

דרכים בהן מנכ”ל חברה יכול לשמור על קשרים בינלאומיים

  • השתתפות בפורומים ושאר אירועים עולמיים – מעת לעת, נערכים אירועים ומפגשים עולמיים אשר כוללים מגוון רחב מאוד של מנכ”לים של ארגונים רבים וכן גם נציגים של מוסדות בינלאומיים. על כן, מנכל חברה אשר מגיע לאירועים אלו כבדרך קבע יכול להשיג שיתופי פעולה אסטרטגיים עבור הארגון שלו וכן גם לשמר קשרים טובים עם מוסדות בינלאומיים שונים אשר מגיעים אל אותם אירועים – הרי נטוורקינג הוא חלק בלתי נפרד מהם.
  • נוכחות חזקה במדיה – נוכחות חזקה במדיה בהחלט יכולה לאפשר לכל מנכ”ל חברה לשמור על קשרים טובים עם מוסדות בינלאומיים וכן גם להישאר מעודכן בכל המתרחש מבלי שהדבר מצריך נסיעות עסקים מעת לעת. לדוגמא, ניתן להשתמש ברשת לינקדאין על מנת לחבור אל קולגות ושאר אנשי מפתח של מוסדות בינלאומיים.

עקרונות חשובים

  • כל מנכ”ל חברה צריך לראות את עצמו בתור “דיפלומט עסקי” – בעת בה אנו מדברים על קשרים של הארגון עם מוסדות בינלאומיים, חשוב מאוד לציין כי חלק בלתי נפרד מהעניין הוא לנהל משא ומתן עם אנשי מפתח, כדוגמת בעלי מניות, מנכ”לים אחרים ושאר בעלי עניין. בעוד כי חשוב מאוד לבנות ולטפח מערכות יחסים עם אנשי מפתח בזירה הבינלאומית, חשוב לא פחות לדעת כיצד לפתח איתם משא ומתן שיועיל לארגון שלכם. למעשה, אחד משגרירי ארצות הברית במהלך השנים הוא מנכ”ל חברה לשעבר, כזה אשר העיד בעצמו כי נדרשת יכולת דיפלומטית אדירה על מנת לנהל חברה.
  • הקיפו את עצמכם באנשי התמיכה הנכונים – אין ספק כי הרוב המוחלט של האחריות שייך למנכ”ל החברה, אך אין הדבר אומר שתצטרכו לעשות הכל לבד. על כן, חשוב מאוד להקיף את עצמכם באנשים נכונים שיתמכו בכם בדרך להשגת קשרי מפתח עם מוסדות בינלאומיים, כאלו אשר תוכלו לסמוך עליהם שישקפו את האינטרסים שלכם ושל הארגון שלכם בצורה הטובה ביותר ויפעילו מידת אחריות בכל הנוגע להתנהלות מסוג זה.
אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק