פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

רד-בול תשלם 10 מליון דולר לכל מי שרכש את המשקה מאז 2002 בגלל פרסום שקרי

קשה למצוא מישהו שלא מכיר את אחד הסלוגנים הכי מוכרים בהיסטוריה של הפרסום “רד בול נותן לך כנפיים”. הפרסומות המאוירות והמרגיזות של יצרנית משקה האנרגיה שוטפים את המסכים שלנו כבר 12 שנה וביחד עם הסלוגן המנצח הפכו את רד-בול למותג על. ואולם, משפט הקסם הזה, הולך לעלות לחברה הרבה מאוד כסף.

בימים האחרונים, הגיעה חברת רד-בול להסדר במסגרתו תאלץ לשלם יותר מ-10 מליון דולר במזומן לאחר שהוגשה נגשה תביעה יצוגית על ידי אדם שצרך את משקה האנרגיה מאז 2002 וטען כי בנוסף לעובדה שלא צמחו לו כנפיים, לא חלו שום שינויים ביכולות הפיזיות שלו ובביצועיו הספורטיביים לאורך השנים, למרות ההבטחות של פרסומת החברה, שטענו כי המשקה משפר את ביצועיו ומהירות התגובה של מי ששותה אותו.

על פי כתב התביעה, רד בול הטעתה את הציבור בפרסומים שקריים וכעת, לאחר הסכם הפשרה, יוכל כל אמריקאי שצרך את המשקה לקבל 10 דולרים במזומן, או לחילופין, מוצרי רד בול בשווי 15 דולר, בלי צורך בהוכחה שרכש אי פעם את המשקה. ההרשמה לקבלת הכסף מתבצעת דרך אתר מיוחד שכבר הספיק לקרוס כמה פעמים לאחר שמאות אלפים הסתערו עליו כדי לזכות בסכום האסטרונומי. כמובן, ההתנפלות ההמונית הזו ממש לא תשתלם לציבור שכן ככל שמספר הנרשמים יחרוג מהגובה המקסימלי, כך יקבל כל אחד מהם סכום נמוך יותר.

אם אתם גרים בארצות הברית, אתם מוזמנים לנסות את מזלכם, סתם בשביל הספורט. את הדרישה לקבלת הכסף תוכלו לבצע כאן. אגב, רק ב-1 במאי 2015 צפוי להתקיים הדיון בו יאושר רשמית ההסדר, והכסף יגיע לנרשמים 150 ימים מאוחר יותר. כמו שאומרים, חכו עם הדירה.

ומה באשר אלינו הישראלים? אפשרות אחת היא להירשם ולנסות לרמות את המערכת הבירוקרטית האמריקאית, ושיהיה לכם בהצלחה עם זה. לעומת זאת, אם למישהו מכם הגולשים יש יותר מדי זמן פנוי והוא ממש מרגיש מרומה, הוא מוזמן להרים את הכפפה ולהגיש תביעה דומה, למען הארנקים של כולנו.

עושה לך כנפיים
אה… אנחנו בכלל התכוונו לזה!
quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...