20 סרטים מומלצים שכל אישה חייבת לראות

סרטים טובים מצליחים להיות מהנים, משמעותיים וחשובים עבור כל הקהל שלהם – גברים או נשים. אבל יש סרטים, שלמרות שהם מעולים, יש בהם משמעות נוספת עבור נשים צופות. אז אם בא לכן לראות קולנוע שהוא גם מוצלח וגם ייתן ערך מוסף נשי, ריכזנו לכם בפוסט רשימה של 20 סרטים מומלצים להתחיל איתם. וגברים, אין צורך לנטוש, גם אתם תהנו מכל אחד מעשרים הסרטים שכאן:

החיים בוורוד

סרט צרפתי מרגש וחודר ללב על הדיווה אדית פיאף ועל מלחמתה הארוכה על הזכות לחיות, לשיר ולאהוב. רבים טוענים שמדובר בלא פחות מיצירת מופת, שמתארת בצורה מדויקת את האווירה בפריז בתקופה של פיאף – תקופה פרועה, אבסורדית ומלאת קסם באותו הזמן. הסרט מוכיח שעיר האורות נראית מתוקה ורומנטית רק למי שלא מכיר אותה באמת.

ג’י איי ג’יין

סרט בלי עלילה מפותלת או מורכבת. ועדיין, מצליח להראות ולהדגים את רוח האדם במיטבה. או אם לדייק: את הרוח הנשית והכוח הנשי במיטבם. הסרט כולל כמה סצנות בלתי נשכחות והעלילה גם היא טובה, מה שלגמרי מזכה את הסרט בתואר קלאסיקה.

חיוך של מונה ליזה

סרט לא יכול להיות יסודי יותר מחיוך של מונה ליזה, שמלמד על הערך של כבוד, אומץ ואמונה במטרה. אבל הדבר הכי חשוב בסרט הוא שהוא מדגים כמה חשוב זה לחשוב עצמאית ולא לקחת דברים כמובנים מאליהם. הודות לכך ולצוות השחקנים שנבחר בקפידה, חיוך של מונה ליזה הוא לא סתם עוד סרט קומדיה רומנטית לבנות – אלא סרט טוב שפונה לכולם.

מיליון דולר בייבי

מדובר בסרט שובה, בעיקר בזכות התיאור המדויק והבלתי מתפשר של המציאות. הוא מראה את החומרה והאכזריות של החיים בדיוק כמו שהם – זורקים אתגרים שרק אנשים החלטיים, חסרי פחד וחדורי מוטיבציה יכולים להתמודד איתם. הבמאי קלינט איסטווד מתאר בצורה טובה את הדקויות של המצבים האלה בזמן שהשחקנים נותנים הופעה מלאת רגש. יש מי שיגידו שזה סרט מדכא, אבל זה סרט שמתמקד באישה שרוצה להפוך לאלופת אגרוף, אז זה לא שאפשר לצפות לסוף אחר.

השטן לובשת פראדה

עולם האופנה הוא ללא ספק מלא ביופי. אבל הוא גם מלא באכזריות בדיוק באותה המידה. אפילו הטעות הכי קטנה יכולה להוריד אותך מהפסגה. היוצרים של השטן לובשת פרדה לא ניסו להפיק פה סרט רב משמעות, רק עוד דרמה קומית – אבל התוצאה היא הפקה מצוינת, קלילה, כיפית עם עלילה מלאת מחשבה שקמה לחיים בזכות מריל סטריפ ואן האתווי.

חלון פנורמי

על פניו, סרט שעוסק בבעל ואישה עם שני ילדים שעוברים משבר אישי באמריקה של אמצע המאה העשרים לא אמור לתת השראה יוצאת דופן. ולמרות זאת, כשמסיימים לצפות בחלון פנורמי, בקושי אפשר לקום מהכסא, כתוצאה מהידיעה שמה שהתרחש על המסך עוסק, למעשה, בכם. אפשר לנסות לברוח מהקשיים בבית ולטוס לפריז, כמו גיבורי הסרט – אבל זה לא יעזור. אפשר לשנות את הסביבה, אבל אי אפשר לברוח מעצמך.

המלכה

הסרט הזה מתאר בהצלחה תקופה קשה במיוחד בחייה של משפחת המלוכה הבריטית, מיד אחרי מותה של הנסיכה דיאנה. איך להמשיך להתנהג בצורה מלכותית כשכולם רק תוקפים אותך? האם נכנעים לרגש או שמראים איפוק, כמו שהאומה מצפה ממך? בזמן שפעם אבירים נלחמו באויבים שלהם עם חרב, היום המלחמה היא באמצעות מצלמה ומיקרופון – וזה דורש לא פחות אומץ.

ארין ברוקוביץ

הסיפור הזה הוא על אישה חזקה שהיא גם מאד פגיעה. ובמקום ממנו ארין ברוקוביץ מגיעה, חולשות נשיות רגילות הן משהו שהיא לא יכולה להרשות לעצמה. ברוקוביץ היא אולי לא גאון, אבל ההתמדה שלה והאכפתיות שלה מאחרים מאפשרים לה להשיג את הבלתי אפשרי: לנצח תאגיד ענק. ברגעים של יאוש, כדאי לצפות בסרט האדיר הזה.

פרידה

סרט חזק על אישה בלתי נשכחת, על המרדנות שטבועה באנשים, על תשוקה שלא ניתן לעמוד בה ועם הרבה אנרגיה. פרידה קאלו היתה רק בת 20 כשהתחתנה עם דייגו ריברה, האמן המקסיקני המוכר, העשיר והמבוגר ממנה בהרבה. הסרט מספר לא רק את הסיפור של אמנית מבריקה, אלא גם של אישה שאהבה ומשפחה באה אצלה לפני הכל.

לאכול, להתפלל, לאהוב

סרט שאי אפשר להשאיר מחוץ לרשימה. הסרט הזה, שמבוסס על ספר, מציע דרך פשוטה להתגבר על דכאון: בחרו מדינה שמתחילה באותה I וברחו לשם מיד כדי לגלות את עצמכם. לדמות הראשית, שמגלמת ג’וליה רוברטס, זה עובד.

אליזבת: תור הזהב

עוד סרט מצוין על הקשיים שבלהיות מלכת אנגליה, אבל הפעם אחד שעוסק פחות בהיסטוריה ובמלוכה ויותר באליזבת באופן אישי. למלכה אין שום זכות לחיים פרטיים ובהרבה מקרים אפילו דברים פשוטים נמנעים ממנה. תשוקות, בגידות, הרפתקאות –  הכל נמצא בסרט המושקע הזה עם משחק נהדר ותחפושות מפוארות.

 

מפתח הלב

אחד מהסרטים הטובים ביותר שנעשו על אהבה, מחילה וחברות. על פניו, זה נראה כמו עוד סיפור בנאלי על גבר שנוטש את חברתו ההריונית, שתלויה בו ורואה בו את אהוב נפשה. אבל החיים, מתברר, לא נוראים כמו שחשבנו בהתחלה. אי אפשר ליפול לייאוש או להתקומם נגד העולם – צריך להמשיך קדימה, לעזור לאחרים וליהנות. כן, כבר שמעתם את זה אינספור פעמים בעבר, אבל הסרט הזה מוכיח היטב שזה הסוד לחיים שמחים.

 

ז’אן דארק

סרט היסטורי מעולה שמתאר את המציאות בלי להיגרר לדרמטיות מיותרת. היוצרים עשו עבודה טובה בלתאר את הסיפור מלא האמונה וצדקת הדרך של ז’אן דארק, שמגולמת על ידי מילה ג’ובוביץ’.

 

ראש בעננים

שם הסרט נבחר באופן רנדומלי והוא מתאר את המצב הנפשי של הדמויות – מצב של התעלות רגשית מטורפת ומצד שני גם מנותקת מהמציאות. הסרט הזה הוא טראגי, עשוי בצורה מופתית והעלילה שלו היא מחקר מעמיק על אחד הדברים המסתוריים ביותר שיש – לב האדם.

 

חולשה ליופי

יש סרטים שמצליחים לזעזע את הקהל שלהם עד לעצמות וזה אחד מהם. הסרט עוסק ביחסים בין מרצה לסטודנטית צעירה ובלתי מנוסה. הסרט הזה משאיר סימן בצופה כי הוא מזכיר לנו שיש בעולם אנשים שקרובים אלינו ויש אנשים שאיתם יש לנו קשר עמוק הרבה יותר.

 

אמלי

אמלי היא צרפתיה צעירה עם דמיון פורה שמגלה צעצועים ישנים במקלחת שלה. זה מביא אותה להחליט שהיא רוצה להחזיר את האוצר לבעלים החוקיים שלו והמחשבה הזאת משנה את חייה. מהנקודה הזאת, אמלי משפיעה על חיים של אחרים בדרכים בלתי צפויות. הסרט הזה מעולה ובעל השפעה מכל כך הרבה סיבות. וגם הפסקול הנהדר של הסרט עולה בראש בכל פעם שחושבים על פריז.

 

השבוע שלי עם מרילין

סרטים על מרילין מונרו הם תמיד אתגר מסוים, אבל מישל וויליאמס עומדת במשימה בהצלחה ומצליחה לגלם היטב את הכוכבת האייקונית – שהיתה גם אישה בטוחה בעצמה וגם ילדה שמפחדת מהעולם. שווה לצפות בסרט גם בשביל האווירה וגם בשביל התחושה שהוא מעניק: האמונה שגם אתם יכולים לגעת בכוכבים.

 

אוויטה

סרט מוזיקלי שמשחזר את חייה של אוויטה פרון, האישה הראשונה של ארגנטינה. מדונה מגלמת אותה בהצלחה ומראה את הצדדים החיוביים וגם את האפלים יותר. כמובן שהפסקול עצמו ראוי לשבחים, הרבה בזכות אנדרו לויד וובר.

 

ג’יה

אם לתאר את הסרט הזה בשתי מילים, אז הן יהיו: יוצא דופן. בג’יה הקהל זוכה לראות את האמת הקשה שמאחורי עולם הדוגמנות. זה אולי נראה כמו חיים טובים של צילומים והשקות, אבל מתחת הדינמיקות שונות לחלוטין ומסתתר שם עולם אחר לחלוטין. אנג’ולינה ג’ולי הצעירה היא ליהוק נפלא.

 

קוקו לפני שאנל

סיפור על אישה חזקה שלא מפחדת להתבלט בחברה שמרנית, לא עדכנית ומשעממת מבחינת לבוש. יש מי שאומרים שהסרט הזה מונוטוני, אבל זה גם הקסם שלו. אודרי טוטו נותנת הופעה מעולה כשאנל האגדית.

 

לעוד המלצות חמות של סרטים וסדרות היכנסו לקבוצה שלנו ‘מכורים למסך

לייק לפטריה בפייסבוק