פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

11 סיבות הגיוניות לכך שלא לעשות כלום זה תחביב לגיטימי

העולם הזה מתחלק לשני סוגי אנשים: “חסרי המנוחה”, אלה שכל היום שלהם מלא בתוכניות, בילויים, סידורים, עבודה וריצות ממקום למקום, ומהצד השני, “הבטלנים”, אלה שמשוכנעים שהסוג הראשון הם משוגעים, ומעדיפים לבלות כל רגע פנוי שלהם ברביצה רגועה על הספה, המיטה או כל מקום אחר שאינו מצריך יציאה מהבית והפעלה מיותרת של השרירים ומאפשר לכם לנוח עליו במצב שכיבה.

כמובן, המאבק בין שני המחנות האלה לעולם לא יוכרע ואנחנו רק יכולים לשער שאם לא היו בעולם מאבקי דתות וגבולות, מלחמת העולם הראשונה הייתה כנראה פורצת בגלל ויכוח שיצא משליטה בין שני בני זוג שאחד מהם רוצה לצאת ולקרוע את העולם בעוד השני העדיף להמשיך לטפח את השקע  שיצר הישבן שלו על הספה בסלון.

אם גם אתם נמנים על מחנה הבטלנים, אנחנו לגמרי אתכם ובכלל מתפלאים שאתם מבזבזים אנרגיה על קריאת השורות האלה. אולם, אם אתם שייכים למחנה ה”קוצים בישבן” שפשוט לא מבינים איך אפשר לשבת ולא לעשות כלום יותר מ-10 דקות, אנחנו בהחלט ממליצים שתעצרו לרגע את שלל הפעילויות החשובות שלכם, קחו כמה שניות לקרוא את הרשימה הבאה ואולי תגלו גם אתם את הקסם הטמון בצ’יל-אאוט איכותי. אתם כמובן מוזמנים להודות לנו אחר כך.

כי מרתון אפשר לעשות גם על הספה

גם כשאתם רובצים להנאתכם על הספה, אתם חייבים לזכור שהתמתחות היא יוגה לכל דבר, והתנתקות מהעולם ומכל רעשי הרקע היא אולי לא ספורט אבל לגמרי משחררת לחץ וטובה ללב שלכם. לעשות כלום זה עדין לעשות משהו, וזה זמן שמבוזבז היטב.

Credit: pixabay

כי שלווה נשמעת כמו מילה בריאה

מנוחה טובה לא כוללת פחמימות מיותרות והיא מאוד מועילה לכם. בזמן המנוחה, אתם טוענים את הגוף שלכם באנרגיה חדשה אותה תוכלו לפרוק במקום ובזמן שתזדקקו לה. אגב, על פי הדעה הרווחת, הרבה מוחות גדולים בהיסטוריה, ביניהם אלברט איינשטיין בכבודו ובעצמו, נהגו להעביר חלק נכבד מזמנם ברביצה חסרת תכלית כדי להפרות את המוח והמחשבה שלהם.

כי הרבה יותר כיף לצאת למסע עם ספר במיטה מאשר על איזה הר

מי אמר שאתם לא משתמשים במוח שלכם בזמן שאתם נחים? בזמן מנוחה, הדמיון שלכם עובד שעות נוספות, כך שגם בשכיבה במיטה, תוכלו להפליג במחשבות ולטייל במקומות שונים בלי שהעניין יכלול תזוזה פיסית כלשהי או מאמץ מיותר של השרירים.

כי שליטה בשלט היא ספורט לכל דבר

אמנות השליטה בשלט ובערוצי הטלוויזיה היא מיומנות חשובה שממש לא נולדים אתה. מי שאחוז בשלט אוחז בכוח ולמעשה אחראי בלעדי על ההנאה של שאר האנשים הרובצים יחד אתו. מדובר במשימה שדורשת ריכוז, קבלת החלטות טובה ויכולת מנהיגות, כאלה שאפשר לפתח רק תוך כדי מנוחה וחוסר מעש.

לא צריך לצאת מהמיטה כדי להעלות את הדופק

לא חייבים לעשות ספורט או להניע את הגוף כדי לגרום ללב לפעום בחוזקה ולהמריץ את מחזור הדם. בשביל זה, מספיק סרט אקשן טוב, משחק כדורגל מותח, רגע רומנטי עם בת הזוג או סדרה מלאת דרמה שמשאירה אתכם מרותקים למסך ובהתרגשות גדולה. גם מלחמת כריות ספונטנית יכולה לעשות את העבודה.

כי לדבר זה בזבוז של אנרגיה מיותרת

זקן סיני חכם שהמצאנו הרגע אמר פעם שאם אין לך משהו חכם להגיד, עדיף שתשתוק. אבל אנשים שאוהבים להימרח על הספה או במיטה ולשרוף את זמנם בחוסר מעש מכירים דווקא את הגרסה הפחות מוכרת של הפתגם: “עדיף שתשתוק”. לפעמים קצת שקט, בלי קשקושים על הא ודא ושיחות בחירות משעממות היא כל מה שאתם צריכים. ואגב, גם הקשבה מבזבזת אנרגיה, כך שעדיף שתדאגו ליידע גם את הסובבים אתכם על האידיאולוגיה החדשה שלכם.

כי לבד זה ה”ביחד” החדש

היכולת שלכם להצליח ליהנות משהות ממושכת עם עצמכם היא מאוד חשובה לפיתוח האישיות שלכם. לפני שאתם יכולים להיות חברים של אחרים, אתם חייבים להיות החברים הכי טובים של עצמכם. אנשי זולה מבינים את העניין הזה ולכן דואגים להקיף את עצמם לרוב בסביבת אנשים שאוהבים צ’יל אאוט ממש כמוהם. וחוץ מזה, גם ככה בערבי חבר’ה כולם מתעסקים עם הטלפונים שלהם, אז למה לא לזנוח את ההרגל המגונה הזה ופשוט לשבת יחד ולא לעשות כלום?

בגלל הרעיונות

בואו נודה על האמת – לשחות ברעיונות טובים זה כיף הרבה יותר מלשחות בבריכה, ולהפליג בדמיון יותר כיף משיט על יאכטה ומחלת ים. אנשים שאוהבים להתפנן ולנוח, למרות שנראה כאילו הם לא עושים כלום כל היום, עסוקים בעיקר בשלל מחשבות שמעסיקות את מוחם ומובילות במקרים רבים לרעיונות מעולים. אומרים שפיתגורס חשב על המשפט שלו, זה שכולם לומדים בשיעורי מתמטיקה בחטיבה, בזמן ששכב במיטה בחוסר מעש, וכולנו מכירים את הסיפור המפורסם על ניוטון והתפוח. נראה לכם שההשראה הזו הייתה נוחתת עליהם בזמן שהם שורפים דקות מיותרות בסידורים ובעשיה?

כי אתם צריכים לעבוד על חיזוק הקשר עם הכריות שלכם

כל חורפן מכיר את הרגע המושלם הזה בו הצלחתם לסדר את כל הכריות על הספה, כולל אלה שאתם יושבים עליהן ואלה שמשמשות כמשענת, בצורה מושלמת, כזו שתהפוך את הרביצה שלכם לנוחה ביותר אי פעם. כמובן, אחרי שתי דקות בדיוק אתם מפרקים את המבנה שיצרתם ובונים אותו מחדש כי הרגל שלכם לא שוכבת בדיוק בזווית הנכונה. ההתעסקות הזו מחזקת את היכולות המוטוריות שלכם, ובעיר גורמת לכם רגעי אושר קטנים.

כי לקפוץ למיטה זה הרבה יותר כיף מלקפוץ למסעדה

בא לך לקפוץ לקניון? יש מצב שאתה קופץ למכולת? אתה יכול להקפיץ אותי לתל אביב? לאנשים יש נטייה מוגזמת לרצות להקפיץ אתכם למקומות. ביננו, לא משנה איזה יום היום, מה השעה או מה הטמפרטורה בחוץ,  יש רק מקום אחד שתמיד כיף לקפוץ אליו. המיטה.

כי אי אפשר לא לאהוב יום שלם שמוקדש רק לכם

זו כנראה הסיבה העיקרית לאהבה שלנו לבטלה. בלי דאגות, בלי עיסוקים מיותרים וסדרי עדיפויות בין משימות מבאסות. קחו לעצמכם יום מחלה, ואל תזוזו מהמיטה עד הערב. לא תאמינו כמה טוב זה יעשה לכם. באחריות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...