פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

המפסידים המוצלחים של תכניות הריאליטי

הרבה מצביעים על עובדה מדהימה, שעיקרה הוא שמתמודדים רבים בתוכניות ריאליטי שלא הצליחו להגיע למקום הראשון בגמר הגדול, עוקפים את המנצחים במהירות ומצליחים להשתלב בתעשיית הבידור בצורה מוצלחת יותר.

המפסידים הם המנצחים הגדולים

אחת מהעובדות התמוהות ביותר היא שכוכבים רבים שהשתתפו בתוכניות ריאליטי שונות בערוץ 2 ולא ניצחו בגמר הגדול מצליחים לנצח בקרב על המקום הראשון בתעשיית הבידור – זמן קצר לאחר סיום התוכנית. ברשימה הארוכה של “המפסידים המנצחים” ניתן למצוא את הראל סקעת ושירי מימון שנחשבים היום מהזמרים המוצלחים ביותר בתעשיית הזמר בישראל, תום ואוריאל מהמרוץ למיליון ועוד טובים ויפים. רבים שואלים את עצמכם ‘מדוע?’ יש כאלו שטוענים שזה משום שהם לא חתמו על אותם חוזים דרקוניים של מנצחי תכניות הריאליטי שמגבילים אותם בצורה משמעותית ולכן הם הצליחו לחדור בחופשיות רבה בכל הקשור אל פעולות היח”צ וההופעות אותם הם קבעו לעצמם. אחרים טוענים שהתופעה מקרית בהחלט ושקרוב לוודאי שהם טובים יותר מאותם אנשים שזכו במקום הראשון.

איך נמדדת הצלחה בתעשייה?

הרבה שואלים את עצמם כיצד ניתן לומר שכוכבים מסוימים מוצלחים יותר מאחרים וכיצד למעשה מודדים הצלחה בתעשיית הבידור. התשובה לכך נחלקת לשני סעיפים, הראשון הוא כסף ואילו הסעיף השני הוא מוניטין וחשיפה. שירי מימון התפרסמה ב- 2003 בעקבות העובדה שהיא זכתה במקום שני בעונה הראשונה של תכנית הטלוויזיה ‘כוכב נולד’. כאשר נינט היא זאת שזכתה במקום הראשון. למרות כל זאת מימון זכתה להצלחה רבה, לא פחות מהזוכה הראשית של התכנית ויש כאלו שאומרים שאפילו יותר ממנה. שנתיים לאחר גמר התכנית היא ייצגה את ישראל באירוויזיון והוציאה אלבום בכורה ומאז הגמר היא זכתה בתארים שונים, כמו למשל אשת השנה, פריצת השנה ועוד. בנוסף לכל אלו, שירי מימון תופסת מקום מכובד באותו לוח שידורים ערוץ 2 אותו כולנו מכירים, אם כמנחת טלוויזיה (אקזיט), הסדרה ‘ילדות רעות’, כשופטת בתחרות המוזיקה האקס פקטור בישראל ועוד.

דוגמאות נוספות

הראל סקעת שזכה במקום שני אל מול הראל מויאל גם הוא הצליח לככב אף יותר מהראל מויאל. אם מדובר על אלבומים, זכייה בתואר ‘איש השנה’ של קשת, סרט תעודה על חייו בשם ‘הראל סקעת שובר שתיקה’ בו הוא יצא מהארון. שם נוסף הוא עידן עמדי ורשימת השמות עוד ארוכה. יאנה יוסף שהייתה בגמר האח הגדול והצליחה כדוגמנית, גואל פינטו שזכה במקום חמישי בגמר האח הגדול ומאז מנחה בתוכניות טלוויזיה רבות, אלין לוי שזכתה במקום השלישי בתוכנית האח הגדול 2 והנחתה לאחר מכן בהצלחה את ניק נט בניקלודיאון, יום בחיי, הייתה חלק מצוות יום בחיי ושיחקה בפרסומות שונות והרשימה עוד ארוכה.

לסיכום, ניתן לומר שהמפסידים של תכניות הריאליטי הם לאו דווקא מפסידים, אלא פעמים רבות מנצחים שמלווים אותנו בתוכניות טלוויזיה רבות בישראל.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...