פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בדקנו את שתי מערכות הדיוור הגדולות בישראל: רב מסר VS אקטיב טרייל

[xyz-ips snippet=”Active-Trail-05052015″]

שליחת דיוור אלקטרוני נחשבת לאחת הדרכים הטובות ביותר לשיווק דיגיטלי, מכמה סיבות פשוטות:

1. האימייל רק מתחזק ומשתפר ומהווה דרך תקשורת מהירה, אינטימית ויעילה עם לקוחות.
2. לעומת רשתות חברתיות, לאימייל יש תוחלת חיים ארוכה הרבה יותר, ולכן גם אחוזי המרה ו-ROI (החזר השקעה) טובים.

בישראל קיימות כמה חברות דיוור, ביניהן רב מסר, אקטיב טרייל, V.I.Plus, שלח מסר ו-inwise. לאיזו חברה מערכת דוחות מתקדמת, איזו מציעה פונקציות שמקלות על תהליך העבודה וכמה קשה זה לעצב ניוזלטר?

לקחנו את שתי הגדולות – אקטיב טרייל ורב מסר – והשווינו ביניהן.

חווית משתמש שונה

על פניו, נדמה כי שתי החברות מספקות שירותים דומים, עם מערכת לדיוור אלקטרוני, מערכת לבניית דפי נחיתה ושליחת מסרונים. אך לעומק, נדמה כי השירות ששתי החברות מספקות שונה בתכלית. האתר ומערכת הניהול של אקטיב טרייל מוקפדים, עם דגש על איכות טכנולוגית, שירות וחווית משתמש, בעוד שרב מסר מספקת מוצר פשוט, מעט מסובך ומבולגן לעין. אילולא סרטוני ההדרכה שלהם, לא היינו מצליחים לייצר אף לא מסר אחד לרפואה (אם כי לזכותם ניתן לומר שהסרטונים אינפורמטיביים ופשוטים להבנה).

השוואה 1
מימין: העמוד הראשי של מערכת אקטיב טרייל. משמאל: העמוד הראשי של מערכת רב מסר

בואו ונבחן את הדברים לעומק:

1. היכרות עם המערכת

הן באקטיב טרייל והן ברב מסר, חווית הגולש חשובה ולכן קבלת הפנים נעימה מאד. בעת ההרשמה ברב מסר, תקבלו אוטורספונדר (מייל שנשלח אוטומטית) ממנכ”ל החברה, רוני הורוביץ, בו הוא מברך אתכם על הצטרפותכם ומעדכן בפרטי הלקוח שלכם. במייל נוסף תגלו כי חברת רב מסר מציעה ללקוחותיה מתנה – קורס לשיווק בדואר אלקטרוני בצורת סרטוני הדרכה (מחווה נחמדה אך קצת מיושנת. כמו כן, לא מצאנו את סדרת הסרטונים מאוד מועילה עבורנו. יכול להיות שיהיו משווקים מתחילים שימצאו אותם מועילים).

בהרשמה למערכת אקטיב טרייל תקבלו אוטורספונדר שמודה לכם על הצטרפותכם ומספק מידע על השירות, על לקוחות החברה ופרטי קשר. בנוסף, שולחת החברה הסבר על כל אחד מהפיצ’רים הייחודיים שלה, שיסייעו לכם במאמצי הדיוור, בצורת מיילים אוטומטיים שנשלחים לכל נרשם חדש במהלך 30 יום. מדובר במידע שימושי שמוסבר כהלכה.

2. עריכה ועיצוב הניוזלטר

החלק החשוב ביותר ביצירת הדיוור הוא אופן עיצוב ועריכת הנוזלטר העתידי שלכם. בעוד שבאקטיב טרייל דאגו להרשים עם מערכת אסתטית ומלאה באופציות שנועדו להפוך את החיים שלכם לקלים יותר, ברב מסר התעקשו להישאר מיושנים ולא מעודכנים וכך גם נראית מערכת העיצוב שלהם.

אז נכון, ביצירת תבנית אישית, או מסר אישי, שתי המערכות מספקות פונקציות דומות, כמו יישור טקסט, גופנים וגדלים שונים, הוספת אימוטיקונים, תמונות ועוד. אבל במבט מעמיק יותר, אקטיב טרייל מנצחת בגדול ברמת הדיוק והירידה לפרטים, המבחר הרחב של התבניות המקצועיות המוכנות לשימוש והעורך המקצועי והכל כך נוח לשימוש.

השוואה טבלה 1

3. נמענים ורשימות תפוצה

רשימות הנמענים שאתם יוצרים הן הציר המרכזי של הדיוורים שלכם, שכן אילולא הן, אין לכם למי לדוור. בשתי החברות הבינו את החשיבות ודאגו לספק כמה שיותר אופציות להבנת התהליך והקלתו. מה בכל זאת שונה?

השוואה טבלה 2

על פניו, נדמה כי חברת אקטיב טרייל לקחה את הפרמטרים הבסיסיים שמספקת רב מסר בכל הנוגע לנמענים ורשימות תפוצה, ושכללה אותם. הפעולות ברורות יותר, המסך רחב יותר ומאפשר צפייה נעימה בטבלאות המבולגנות של הנמענים שלכם והכי חשוב – ניתן להגדיר קבוצות דינמיות, מה שאין במערכת רב מסר, באמצעותן ניתן לייצר פעולות אוטומטיות. לדוגמה, ניתן להגדיר קבוצה של תל אביבים, כך שכל מי שיזין בטופס ההרשמה שהוא מתגורר בעיר תל אביב, יועבר אוטומטית לרשימת תפוצה שמתמקדת במסרים לקהל הזה. מדובר במהלך שיווקי, לא פחות ממבריק.

4. בונוסים של המערכת

כל חברה משתדלת לשפר את טיב השירות והמוצר שלה על ידי פיצ’רים נוספים, שמקלים ומסייעים לתהליך. גם כאן, שתי החברות מנסות להושיט ידן ללקוחות, אבל גם כאן, גילינו פער עצום בין השירות של אקטיב טרייל לזה של רב מסר.

השוואה טבלה 3

ניתן לראות הבדלים בפיצ’ר ה-AB TESTING, אחד מהפיצ’רים החזקים והחשובים בקמפיין הדיוור שלכם, בשתי החברות. באקטיב טרייל דאגו שלא תעשו עבודה כפולה ולכן המסר המנצח, שהפרמטרים לניצחון ייקבעו על ידיכם, יישלח אוטומטית בזמן שתקבעו למערכת, מבלי שתעבדו קשה עבור זה.

רב מסר הפכו את הכלי היעיל הזה למסורבל, כשעל המשתמש בעצם לעצב שלושה ניוזלטרים שונים – שניים עם שינויים קלים (A ו-B) ואחד נוסף – המנצח.

גם בגזרת הרספונסיביות למובייל, אקטיב טרייל מנצחת. בעוד שברב מסר הדרך היחידה לדעת אם הדיוור הוא רספונסיבי היא על ידי שליחת הדיוור ובדיקתו במובייל, באקטיב טרייל הגדילו ואפשרו אופציה של צפייה מוקדמת במסך סלולרי  ודוחות של כמות פתיחות הדיוור במובייל.

בגזרת הדוחות ניכר הפער הגדול ביותר בין המערכות. כנראה שלקוחות רב מסר מצליחים להיות מרוצים ממשהו פשוט, עד כדי מבולגן, בעוד שלקוחות אקטיב טרייל נהנים מגרפים מרשימים, מסודרים במסך רחב ומחולקים לפי נושאים. אגב, את כל הדוחות באקטיב טרייל אפשר לייצא גם לקבצי PDF, במחשבה על מנהלי שיווק שירצו לסקור את הנתונים במצגת מול שאר עובדי החברה.

השוואה 2
מימין: טבלת הדוחות של רב מסר. משמאל: אחת מטבלאות הדוחות של אקטיב טרייל

לסיכום: אנחנו בוחרים באקטיב טרייל

הפער העצום במערכת הדוחות בין אקטיב טרייל לרב מסר, מעצים את ההבדל בין שתי החברות. על פניו, נראה שחברת רב מסר מכוונת את מערכת הדיוור שלה עבור עסקים זעירים, שלהם צרכים בסיסיים בלבד, בעוד שחברת אקטיב טרייל מכוונת לעסקים, חברות ומותגים בכל הגדלים.

quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...