הפרסומת שהצליחה לעצבן את האסייתים

פרסומת חדשה לחברת עטים קנדית מעוררת גלי זעם בקרב הציבור האסייתי עקב טענות גזענות מצד צופים רבים. בסרטון הפרסומת חוזים במה שנראה כמו בית משפט אסייתי מאולתר בו חיים ומוות מוכרעים בהינף יד. שלושה נאשמים מובאים בפני שופט שלא ממש נותן להם זכויות בסיסיות של סנגוריה,  הוא מעיין בריפרוף בתיק ההאשמות ומיד חורץ את גורל שני הנאשמים הראשונים. הנאשם השלישי מקבל רגע של חסד כאשר השופט מכריז שהוא זכאי,  אך מכיוון שזוגתו הסקסית דוחקת בו לסיים ולבוא איתה ובדיוק נגמר לו הדיו בעט,  הוא הופך את החלטתו וחורץ את גורלו של האסייתי ביחד עם שני המורשעים האחרים.

 

מיד לאחר השידור הראשון, החלה לקבל החברה שהפיקה את סרטון הפרסומת תלונות רבות של צרכנים שנפגעו והזדעזעו מהפרסומת. החברה בתחילה ניסתה להתגונן בטיעון שלא היתה כוונה לפגוע בציבור או מגזר מסוים והשפה המדוברת בפרסומת אינה שפה אמיתית. אך מהר מאוד שינתה כיוון, התקפלה והורידה את הפרסומת מהטלויזיה והרשת מפחד של חרם צרכנים.

מרבית התלונות התמקדו בנושא גזענות וחוסר הרגישות של החברה. גם כיום ישנן לא מעט מדינות אסייתיות שמשתמשות בעונשים חסרי אנושיות של פגיעה גופנית או הוצאות להורג מתוך מדיניות של הפחדה, ללא הבחנה אמיתית בחומרת המעשה של הנאשם ומבלי אפשרות אמיתית של סנגוריה.

 

 

 

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק