פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מרגש: המשאלה האחרונה של רייצ’ל

רייצ’ל באקוויט רצתה דבר אחד לרגל יום הולדתה ה – 9. היא ביקשה לאסוף 300$ לממן בהם אספקת מים נקיים שתעזור ל 15 אנשים באפריקה. לשם כך היא פתחה קמפיין באמצעות אתר charitywater.org וביקשה מחבריה לתרום לקמפיין שפתחה, במקום לתת לה מתנות ליום הולדתה. רייצ’ל כשלה להגיע למינימום הנדרש כשהצליחה לאסוף 220$ בלבד. אך למרות הכישלון אמרה לאמא שתנסה שוב בשנה הבאה. חודש לאחר מכן רייצ’ל ומשפחה נקלעו לתאונת שרשרת נוראית שגבתה את חייה של רייצ’ל הקטנה.

כדי להנציח את רייצ’ל ולהגשים את משאלתה, החליטה אמא שלה לפתוח שוב את קמפיין תרומות המים המוקפא במטרה להגשים את החלום של ילדתה הקטנה. בתוך ארבעה חודשים הקמפיין צבר תאוצה, ואסף אליו תרומות מרחבי העולם, על ידי אנשים ששמעו והתרגשו ממשאלתה האחרונה של רייצ’ל, ובסה”כ במשפחתה של רייצ’ל הצליחו לאסוף סכום מדהים של 1.2 מיליון דולר.

הסרטון שארגון תרומות המים העלה מספר את סיפורה של רייצ’ל ומתעד שנה לאחר מכן את הנסיעה של אמא של רייצ’ל לאפריקה, לכפרים שקיבלו סיוע בעקבות התרומות שנאספו עבורם בקמפיין של רייצ’ל.

מים זה הבסיס לכל.  ללא מים אין חיים, המים ששותים היום כ 800 מיליון אנשים מקורם בביצות ומקורות אחרים שלא ראויים לשתייה. מים מזוהמים הם אחת הסיבות המובילות לשיעורי התמותה הגבוהים במדינות עולם שלישי. כפרים רבים באפריקה ממוקמים במרחק ניכר ממקורות מים נקיים.  בכל יום נשים וילדים מוצאים עצמם נשלחים בעל כורחם לסחוב מכלי מים, רק כדי למלא אותם במים מזוהמים שיכולים להזיק להם. אין להם את הפריבילגיה שכולנו לוקחים כמובן מאליו, לסובב את הברז ולשתות מים נקיים, אין להם זמן ללמוד ולהתפתח והם נמצאים במסע הישרדות יומיומי ללא הרבה סיכוי.  charitywater.org  מוסד ללא כוונות רווח שמטרתו לאסוף כספים להקמת מקורות מים נקיים למדינות עולם שלישי. הארגון מעודד את הציבור לפתוח קמפיינים לאיסוף תרומות מים או רק לתרום לקמפיין קיים,  מתוך ערבות הדדית אנושית. אתם מוזמנים לצפות בסרטון ההסבר על חשיבות המים לאנשים אלה ועל פעולת הארגון.

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...