המכונה הגאונית הזאת מאכילה כלבים וחתולים חסרי בית בתמורה לבקבוקי פלסטיק ריקים

העוברים והשבים ברחובות איסטנבול שבתורכיה, הופתעו לגלות מכונות אוטומטיות חדשות ומוזרות שהוצבו ברחבי העיר עבור מטרה חשובה, מפתיעה ואפילו קצת מרגשת.

המכונות המבריקות הללו, שהוצבו בעיר על ידי חברה בשם Pugedon, מאפשרות לתושבי העיר למחזר באמצעותן את בקבוקי הפלסטיק הריקים שלהם, אלא שמעבר לדאגה לאיכות הסביבה, למכונות הללו יש מטרה אחרת, חשובה לא פחות ומחממת את הלב. בכל פעם שבקבוק מופקד בחלקה העליון של המכונה, מזון ומים משתחררים מחלקה התחתון ומאפשרים לאלפי הכלבים והחתולים המשוטטים בעיר להינות מאוכל ושתיה שעשויים להציל את חייהם.

בעיריית איסטנבול איפשרו לחברה התורכית להציב את המכונות הללו ברחבי העיר ללא תשלום, כשהכסף שנאסף ממחזור הבקבוקים הריקים במכונה משמש לרכישת האוכל המשתחרר ממנה, כך שבסופו של דבר מדובר ביוזמה שאינה עולה כסף, ומלאה בכוונות טובות.

הרעיון הגאוני והמבריק הזה, מהוותה דרך יצירתית במיוחד לטפל בתופעה השכיחה של בעלי חיים משוטטים וחסרי בית בתורכיה. באיסטנבול לבדה נאמד מספרם של החתולים והכלבים חסרי הבית בכ-150 אלף, ואלה נאבקים כל יום בכדי לשרוד. מעבר להיותן פיתרון חכם אשר תורם לסביבה ומחנך את האזרחים למיחזור, המכונות הללו מקלות במעט על חייהם הלא פשוטים של החברים הפרוותיים בתקווה שבסופו של דבר גם ימצאו בית חם.

כעת נותר לנו לקוות כי היוזמה הנפלאה הזאת תאומץ גם בערים נוספות בתורכיה ובערים נוספות בעולם, למען בעלי החיים. פשוט נהדר.

לייק לפטריה בפייסבוק