פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך להתכונן להליך גירושין ולהישאר עם הכסף?

בני זוג החיים ביחד מפתחים, לרוב, מערכת יחסים הבנויה על אהבה, אמון, הערכה הדדית וכדומה. כל צד מכיר את דרך ההתנהלות של השני כולל כל הניואנסים הקטנים המרכיבים את מערכת היחסים. בן זוג ערני יכול לחוש כאשר דברים משתבשים במרקם היחסים העדין. זה הזמן עבורו לבדוק מה לא כשורה, ובמקרים קיצוניים, מתברר כי מערכת היחסים בדרך לעלייה על שרטון. במצב בו אין אפשרות לשקם אותה אז מעדיפים רבים להתגרש ולא לסבול הלאה. גירושין הינם, למעשה תהליך קשה ויש צורך להתכונן אליהם מבחינה מעשית. כלומר, כל צד הולך לדרכו לאחר חלוקת הרכוש והסדרת יתר העניינים.

Credit: Pixabay

הכנות

נשאלות השאלות: איך להתכונן להליך גירושים ולהישאר עם הכסף?  איך לעשות זאת מבלי לפגוע בצד השני, בילדים, במשפחה הקרובה ושאלות נוספות. פתרונות לחלק מהשאלות יכול לספק עורך דין גירושין. למעשה הוא יכול לספק מידע, לייעץ ולבצע הסכם שיתאים לשני הצדדים. הוא ייעץ שחלוקת הרכוש תיעשה שווה בשווה אלא אם צד אחד מוותר לשני. זוהי למעשה הוראת החוק וכל ניסיון לשנות זאת ללא הסכמת הצד השני עלול לגרום למחלוקות העלולות להגיע לבית המשפט. כאן נכנסים למשוואה כספים צבורים בתכניות חיסכון, בפנסיות, בביטוחי חיים וכדומה אותם ניתן לחלק נומינאלית. רכוש משותף יש למכור או שצד אחד יקנה את חלקו של השני ברכוש. כך, לגבי נדל”ן משותף, וכמובן, לגבי בית המגורים.

מחלוקות

בן זוג אשר מרגיש שהצד השני מנסה לקבל חלק גדול יותר ברכוש ללא הצדקה יכול להיעזר בעורך דין אשר ייצג אותו ובכך לשמור על חלקו. יש צורך להיערך היטב לקראת ההסכם והדבר אומר בדיקת כל הרכוש המשותף והכנת רשימה שלו. במערכת יחסים חשדנית יכול צד אחד לחשוד שבין הזוג מסתיר חשבונות בנק, נכסים ורכוש. ניתן לבדוק זאת באמצעות משרדי חקירות אשר יכולים לספק מידע מהימן – כולל על רכוש בחו”ל. במקרים רבים, עלויות חקירות כאלו אינן גבוהות, יחסית, לערך הרכוש שעשוי להימצא. עורך דין גירושין מומלץ יכול להמליץ על חוקרים מנוסים בתחום. ערך נכסים בישראל יכול להיות גבוה, ולכן, כדאי לבדוק.

ידע וניסיון

עורך דין בתחום יש ידע וניסיון רב שאותם הוא יכול לתרום לשני הצדדים. הוא מכיר את החוק ובעל ניסיון בהליכי משפט מהעבר. הוא יודע להעריך מה יפסקו השופטים בתיק בו יש מחלוקות על נושא רכוש. כך, שכדאי להקשיב לייעוץ הניתן על ידו. הוא גם יודע מעשית איך ניתן לחלק כסף כאשר יש ביטוח חיים עם חיסכון, קרנות השתלמות, תכניות חיסכון ועוד הרשומים על צד אחד. הבעיות הרציניות האחרות הן הוויכוחים סביב המשמורת על הילדים ואופן הטיפול העתידי בהם. גם כאן יכול עורך דין לפרק מוקשים הקשורים בנושא רגיש זה.

ייצוג בבית משפט

בחוסר הסכמה יתגלגלו הויכוחים לבתי משפט. המוסמכים לטיפול בנושא הם בתי דין רבניים ובתי דין לענייני משפחה. בנסיבות אלו כל צד ייוצג על ידי עורך דין אחר. עורך דין גירושין המייצג את לקוחו בבית משפט מספק מסמכים כלכליים המספקים מידע עדכני ומדויק על גובה  הסכומים הכספיים הצבורים. מידע על נדל”ן הרשום בטאבו ובמקומות אחרים ועוד. בנוסף, ימצא תקדימים משפטיים התומכים בגרסתו, יביא עדויות במקרים נדרשים ויטען טיעוניו לטובת לקוחו. הכול כדי לקבל פסיקה המצדדת בו. מומלץ לשכור שירותי משפטן בעל מוניטין בתחום אשר ייצג נאמנה. כל פסיקה לטובת הלקוח תסייע לו לקבל כספים הנחוצים למחייה, וכן, להתגבר על המשברים הקיימים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...