תפילה – מה זה יתן לי בחיים?

תפילות וכל מה שהן יכולות לתת לכם בחיים. כל מה שרציתם לדעת על התפילה

תפילה היא קו ישיר לקב”ה, לבורא עולם. ה’ נתן לנו את המתנה הזאת, אפשרות לדבר איתו בקו ישיר, ולומר לו כל מה שאנחנו רוצים: לבקש ממנו דברים, להודות לו, ופשוט לספר לו מה אנחנו עוברים.

יש 3 תפילות עיקריות בכל יום, ולכן אחת מהן זמן קבוע ביום, לכן חשוב להכיר את זמני היום כדי לדעת באיזו שעה בדיוק להתפלל כל תפילה: את תפילת שחרית מתפללים בבוקר, את תפילת מנחה מתפללים בשעות הצהריים ואחרי הצהריים, ואת תפילת ערבית – בשעות הערב והלילה.

הנוסח של התפילות קבוע, ואת תפילת שמונה עשרה אומרים באותו הנוסח בתפילות שחרית, מנחה וערבית. אבל בימים מיוחדים, כמו בשבתות ובחגים, הנוסח משתנה במקצת. בשבת, למשל, כל אחת מתפילות שמונה עשרה של היום נאמרת בנוסח אחר. יש גם תוספות מיוחדות ושינויים בתפילה בהתאם לשבת או לחג.

חוץ מהתפילות הקבועות האלה, יש עוד תפילות מומלצות:

ברכת אשר יצר – ברכה קצרה שיש בה כל מה שצריך להיות בתפילה. אומרים אותה בכל פעם שיוצאים מהשירותים, אחרי נטילת ידיים כמובן, כדי שהברכה תהיה בטהרה. אם מקפידים להתכוון בה, אפילו רק שתי דקות, מרוויחים תפילה נהדרת מספר פעמים ביום.

קבלת שבת – בזמן כניסת שבת, כבר בהדלקת הנרות, נשים מתפללות תפילה מיוחדת עליהן ועל המשפחה שלהן. מיד אחר כך, מתפללים את תפילת קבלת שבת, שמכניסה את השבת אלינו במזמורים ובשמחה גדולה.

Credit: Freepik
אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק