פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

5 סיבות טובות לפתיחת תיק השקעות

עד לפני שנים לא רבות, המונח “תיק השקעות” היה שגור רק בפיהם של מי שהיו בעלי ממון רב. בשונה מכך, כיום קיימת אפשרות להחזיק תיק השקעות גם בסכומים נמוכים משמעותית. בעלי תיק השקעות מצליחים להביא למצב בו הכסף הפנוי שלהם צובר תשואה ומשמש עבורם ערוץ נוסף לחיסכון ארוך טווח. הכתבה הבאה תבחן את היתרונות שבפתיחת תיק השקעות.

Credit: Pixabay

מפני ששוק המניות בנוי לצמיחה וניתן לפזר השקעות

ידוע כי שוק ההון הוא שוק צומח. אדם עשוי להתפלא על אמירה זו, כאשר  הוא שומע השכם וערב על צניחתה של חברה זו ועל נפילתה של חברה אחרת. אולם בהסתכלות על כלל השוק לטווח הארוך, אכן מדובר בשוק צומח. גם אם בנקודת זמן כלשהי השקעה מסוימת נכשלה, הרי שבהסתכלות על מדדי המניות, הכוללים פיזור רחב, קיימת מגמת עלייה לאורך זמן. עם זאת והגם שהשוק נמצא במגמת צמיחה, עדיין יש לבחור את ההשקעות הנכונות, כך שאם יתממש הסיכוי לקריסה של חברה מסוימת, הדבר לא יביא להפסדים גדולים.

כי אתם רוצים הגנה מפני אינפלציה

בעת הנוכחית נראה כי שוב, לאחר תקופת היעדרות ממושכת, נושבות רוחות האינפלציה בעולם. אינפלציה היא למעשה מצב בו יש עלייה ברמת המחירים בד בבד עם מגמה של ירידת ערך הכסף. המשמעות היא שכוח הקנייה של סכום כסף נתון הולך ונשחק. ידוע כי במהלך תקופות של אינפלציה במשק, אחת הדרכים הטובות לגדר את הסיכונים ולמנוע את שחיקת הכסף היא באמצעות השקעות. במצב כזה, השקעת כספים בשוק ההון יכולה להוות דרך לשימור כוח הקנייה שלכם גם בתקופה של אינפלציה.

בגין הפשטות והנוחות

פתיחת תיק השקעות אפשרית בשתי דרכים מרכזיות – עצמאי או מנוהל. תיק השקעות עצמאי הוא תיק השקעות בו אתם המנהלים של התיק שלכם. אתם מחליטים מה לקנות, כמה לקנות, איך לקנות וגם מתי למכור. ניתן לנהל תיק באופן עצמאי בסיוע של יועץ השקעות, אולם רף הכניסה לקבלת שירותי ייעוץ הוא גבוה יחסית – כחצי מיליון ש”ח ברוב הבנקים. בשונה מכך, תיק השקעות מנוהל הוא תיק המנוהל ע”י איש מקצוע המתמחה בניהול תיקי השקעות והוא זה שמקבל את ההחלטות עבורכם. איש ההשקעות בוחן איתכם את מידת הסיכון המתאימה לכם באופן אישי, את הצורך שלכם בנזילות הכסף ואת המועד והיעד עבורו אתם חוסכים. לאחר שהגדרתם את כל אלו, מנהל ההשקעות יתאים לכם את כלי ההשקעה הנכונים עבורכם.

לאור העלות מול התועלת

משתנה נוסף המניע רבים להכניס את כספם לשוק ההון, הוא האפשרות לנהל תיק השקעות בעלויות יחסית לא גבוהות. בעבר היה צורך לנהל סכומי כסף גדולים מאוד על מנת ליהנות מדמי ניהול נמוכים יחסית, ואילו כיום יש אפשרות לנהל תיק השקעות גם בסכומים של עשרות אלפי שקלים ולשלם דמי ניהול לא גבוהים. כמו כן, בחלק מהמקומות קיימת אפשרות לנהל תיק השקעות ללא תשלום של עמלות קנייה ומכירה עבור כל פעולה המבוצעת בתיק, והתשלום הוא רק של דמי ניהול בשיעור משווי התיק המנוהל.

כי זה הזמן – כדאי להשקיע את הכסף הפנוי עכשיו

העיקרון הבסיסי היושב בבסיס כל חישובי הריבית הוא עקרון הריבית דריבית. ריבית דריבית היא הריבית המצטברת על כסף שהשקעתם. לדוגמה, השקעה של 100 ₪ בתשואה של 10% בשנה תביא לתשואה של 10 ₪. בשנה העוקבת, בהנחה שהתשואה תיוותר על כנה, הרווח בשקלים יעמוד על 11 ₪. השקל שנוסף לתשואה הוא ביטוי של ריבית דריבית. פועל יוצא של עובדות אלה הוא הכדאיות להתחיל להשקיע מוקדם ככל האפשר. הפערים הכספיים בין מי שהשקיעו סכום זהה בנקודת זמן שונה עשויים להיות פערים משמעותיים. לכן, אל תותירו את ההחלטה למועד אחר, אלא החליטו כבר כעת להשקיע את הכסף הפנוי שלכם.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...