פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פריחת הפודקאסטים

הפודקאסטים נכנסו לחיינו בשנים האחרונות, וכעת בימי הקורונה הם פורחים ומשגשגים יותר מתמיד, ומשמשים כתרבות בילוי לכל דבר. הכתבה תציג את עולם הפודקאסטים המרתק.

Credit: Unsplash

לומדים בכייף

רבים מאיתנו נרשמים לקורסים שעולים לא מעט, ופעמים רבות מתאכזבים מהרצאות משעממות, בעיקר אם הלימודים נעשים בערב ויכולת הריכוז שלנו חלשה בשעות כאלו. מסתבר שאפשר ללמוד גם אחרת. האזנה לפודקאסטים מאפשרת לנו למידה חווייתית בשעות המתאימות לנו ובנושאים מגוונים, מבדרים ומעניינים, שלא יעיקו עלינו. ניתן למצוא ברשת פודקאסטים רבים באנגלית ובעברית, שחלקם מונגשים, הניתנים להאזנה מכל מקום בו תבחרו – אם אתם בדרך לעבודה, שותים קפה, במיטה או בספורט. הפודקאסטים מארחים אנשים צבעוניים עם סיפורים אישיים, ראיונות עם זמרים, צלמים ומעצבים ולימודים מרתקים הניתנים להאזנה בדרכים שונות. תוכלו להאזין להם במחשב, בטלפון החכם ובאפליקציות שונות כמו: podcast addict או stitcher. בשיטה זו תוכלו להוריד את השידורים או לעצור באמצע ולהמשיך להקשיב בזמנכם הפנוי.

פודקאסטים בעברית בנושאים מגוונים

ניתן להוריד ולהאזין לפודקאסטים בתחומים שונים ומגוונים כמו: היסטוריה, יזמות, שיווק, סטארט-אפ, כלכלה, חינוך, פסיכולוגיה, מיניות, עמק הסיליקון, סיפורים ישראלים מרתקים ועוד. במסגרת פודקאסט של הצגות בירושלים, בית אבי חי יוצא מדי שבוע עם פודקאסטים לילדים הנקרא "אגדות אמתיות". הילדים יוכלו לפגוש דמויות היסטוריות יהודיות ומעניינות כמו הרמב"ם, שלומציון ואפילו את ליאונרד כהן, וליהנות מחוויית הפודקאסט ומהאזנה מאלפת. כל מה שצריך להאזנה במחשב זה אוזניות או רמקולים טובים. ניתן לצפות באתר המקוון של בית אבי חי בפודקאסטים השונים ולקבל קישור ברישום מראש לפודקאסטים חדשים.

פודקאסטים כאן?

תאגיד השידור "כאן" יצא בסדרת פודקאסטים יוצאי דופן בנושאים מגוונים, שניתן להאזין להם בכל זמן נתון. בין הפודקאסטים ניתן למצוא הרצאות כמו: הבדלים בין המוח הנשי למוח הגברי, הזיכרון, כוכבי הלכת, נפוליאון בונפרטה, מוסיקה ושפה, פריד אל אטרש ועוד רבים וטובים אחרים.  הפודקאסטים ב"כאן", בבית אבי חי ובאתרים נוספים, מאפשרים לנו בהוראת השעה לשמור על הריחוק החברתי ולהאזין מהבית לשידורים בין הבישולים לבין הניקיונות. זהו פתרון מצוין לכל מי שנמצא בבידוד או בחל"ת. גם סטודנטים שנפסקו לימודיהם הפרונטליים, יכולים להפיק מהפודקאסטים ידע והנאה רבה.

פודקאסטים באנגלית

ישנם לא מעט פודקאסטים מומלצים גם באנגלית, שהנושאים שלהם מכילים רפרטואר רחב בכל התחומים. ניתן להאזין לפודקאסטים בנושאי קריירה, עסקים, ניהול זמן, ניהול פיננסי, סטארט-אפ, טכנולוגיה, יצירה, בימוי ועריכה, מדעים. תוכלו להאזין לראיונות עם אנשים מרתקים שמציגים סיפורים מדהימים וללמוד על כל תחום וידע בהם אתם חושקים. רבים מכירים את ההרצאות של טד שהפך לאגדה מהלכת, ושינה לרבים את החיים. אומנם ביוטיוב יש הרצאות של טד שניתן לצפות בהם, אך ניתן גם להוריד פודקאסטים שלו ולהאזין מכל מקום ושעה. היתרון של הפודקאסטים באנגלית הוא שיפור השפה. אם לא טסים לחו"ל – לפחות נתאמן מהבית.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...