6 דברים מפתיעים שכנראה לא ידעתם על מטוסים ואף דייל לעולם לא יספר לכם

טיסות הן עסק נחמד, בעיקר אם כשהן נגמרות מגיעים למקומות כמו בנגקוק או לונדון או כל יעד חופשה נחשק אחר. אבל המטוסים האלו שהנוסעים מעבירים בהם 4, 6 ואפילו 15 שעות ברצף הם מכונות מורכבות עם הרבה סודות ועוד כמה עובדות שאולי הייתם מעדיפים לא להכיר. אבל זה לא משנה, כי אתם הולכים להכיר אותן בכל זאת:

מסיכת החמצן לא תיתן לכם יותר מדי זמן לנשום

המסכות הצהובות שנופלות אוטומטית כשלחץ האוויר במטוס יורד יכולות לספק לכל נוסע בין 14 ל-20 דקות של חמצן. זה לא יכסה אתכם לאורך כל הטיסה, אבל זה ממש מספיק זמן להגיע לגובה שבו לחץ האוויר מאפשר לנשום חמצן בלי טובות משום מסכה.

למטוס יכול להיגמר הדלק באמצע טיסה, אבל זה לא אומר שהוא יתרסק

בשנת 2001, טיסה של אייר טרנסט מקנדה לפורטוגל איבדה את הכוח בשני המנועים בזמן שהייתה מעל האוקיינוס האטלנטי. הסיבה לכך: הדלק מהמכלים דלף עד שהם התרוקנו לחלוטין. הטייס הצליח לדאות עם המטוס (ובלי מנועים) בערך 100 מייל ולמשך 19 דקות, עד לנמל תעופה קרוב על אחד האיים. כל 301 הנוסעים ואנשי הצוות נחתו בשלום.

דלת השירותים לא באמת נעולה:

כלומר, אתם אולי נעלתם אותה כשנכנסתם, אבל אפשר לפתוח אותה מבחוץ בקלות. כל דיילת יודעת איך עושים את זה ויכול להיות שגם חלק מהנוסעים (זה די פשוט). כמו שבטח ניחשתם, הסיבה לכך שהדלת נפתחת גם מבחוץ היא בטיחותית. חוץ מזה, ככה (מבחוץ) נועלים את השירותים בזמן המראה ונחיתה.

המגשים האלה שאוכלים עליהם? אז הם מטונפים ברמות

נכון שמטוסים עוברים ניקיון בין נחיתה להמראה, אבל אתם יודעים איך זה – אין הרבה זמן ולצוותי הניקיון יש דברים יותר חשובים מלנקות את המגשים, אז הם נשארים מלוכלכים. לפי המחקר הזה, על השולחן הקטן שאתם אוכלים עליו יש יותר חיידקים מאשר על הכפתור של הניאגרה בשירותי המטוס. ושיהיה בתאבון, כן?

לא כדאי לכם לשבת במעבר

רבים טוענים שזה עדיף משמעותית על המושב האמצעי, אבל כדאי שתדעו שלמי שיושב במעבר יש סיכוי גדול יותר לרדת מהטיסה חולה. לא רק שאנשים כל הזמן עובדים לידך ותורמים לך מהחיידקים שלהם, גם מדובר במושב שנוגעים בו הכי הרבה. וכמו שכולם יודעים, ככל שנגעו בזה יותר – זה מלוכלך יותר.

בחלק מהמטוסים יש תא מיוחד לאחסן אנשים שמתו במהלך הטיסה

לפעמים קורה שאחד הנוסעים שעל סיפון המטוס הולך לעולמו בפתאומיות. במצב כזה, הדיילים יכסו אותו ויעבירו אותו לשורה פנויה עד הנחיתה. אם אין מקום, הם פשוט יקשרו אותו למושב שלו. אבל יש חברת תעופה שערוכה למצב כזה: חלק מהמטוסים של סינגפור איירליינס מצוידים במתקן ייעודי שבו אפשר לאחסן נוסעים שמתו במהלך הטיסה, על כל צרה שלא תבוא.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק