פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

3 עצות להכנת בתך לקבלת המחזור החודשי

הילדה שלך מחליפה קידומת לשתי ספרות, וגיל ההתבגרות הולך ומתקרב. הגיע הזמן לנהל איתה שיחה רצינית על הנושא הכי נשי שיש - המחזור החודשי. 

רק אתמול החלפתם לה חיתולים, והנה פתאום היא כבר כמעט נערה – זה באמת לא ייאמן כמה מהר הם גדלים. ילדות בגיל 10-11 כבר מתקרבות לגיל ההתבגרות בצעדי ענק, וגם אם בשבילנו הן תמיד יהיו התינוקות שלנו, חלק מהאחריות שלנו כאימהות בגיל הזה הוא להעניק להן הכנה לתהליכים שהגוף שלהן הולך לעבור: צמיחת שיער ערווה, גדילת השדיים, וכמובן – קבלת המחזור החודשי.

תחילתו של מחזור חודשי עלול להיות אירוע מביך, לא נעים ואפילו מאיים, אך הוא יכול גם להוות חוויה משמעותית וחשובה עבור הנערה ולסמן את כניסתה לעולם הנשים. כדי לעבור את המחזור הראשון כמה שיותר חלק, חשוב לשוחח עם הילדה בגיל שבו היא כבר בשלה כדי להבין את המשמעות שלו. רוב הבנות בעולם המערבי מקבלות מחזור בין הגילאים 11 ל-13. את השיחה עדיף לקיים קצת לפני.

Credit: unsplash

צרו אווירה נינוחה ואינטימית לקראת השיחה

השיחה על מחזור חודשי לא יכולה להתרחש על רגל אחת. גם אם עבורך זה הנושא הכי טבעי בעולם, צריך לזכור שעבור הבנות שלנו זו עלולה להיות שיחה מביכה במיוחד. לכן, חשוב לקיים אותה בנינוחות, כשיש לך זמן להיות נוכחת ולענות על כל השאלות, ובסיטואציה שבה יש לכן פרטיות – למשל בחדר של הבת, עם כוסות תה או שוקו.

ידע הוא כוח

מחזור חודשי עלול להיות חוויה מבהילה, בעיקר כאשר אין הבנה של המנגנון שמאחוריו ומדוע הוא מתרחש. לא חייבים לכסות את כל התיאוריה המדעית, אבל כדאי להסביר את העקרונות הבסיסיים: המחזור הוא חלק מהפעולה הטבעית של גוף האישה, והוא מתרחש לאורך כל החודש – ולא רק במהלך הווסת, שהיא הדימום עצמו. המחזור בא לידי ביטוי בשינויים ברמות ההורמונים בגוף, שמשפיעים גם על מצב הרוח שלנו ועל התחושות הפיזיות.  במהלך המחזור הרחם מכין את עצמו לקליטת עובר, וכאשר אין הפריה – רירית הרחם מתפרקת וצריכה לצאת החוצה, מה שנראה כמו דימום. באותה הזדמנות כדאי גם לשוחח על תסמונת קדם וסתית, שנשים רבות סובלות ממנה ומתבטאת במצבי רוח משתנים, כאבי בטן ותסמינים נוספים – כדי שבתך תוכל להיות מודעת במקרה והיא תחווה חלק מהתסמינים האלה.

מחזור זה לא בושה

במהלך השיחה חשוב לשדר שקבלת המחזור היא עניין טבעי, משמעותי ומשמח – ושאת הכתובת לכל שאלה שיש לה בעניין. תכירו לבת שלכם את אביזרי ההיגיינה הנשית שמשמשים במהלך מחזור, כמו תחבושות הגיוניות, פדים וטמפונים, ותסבירו לה על פעולתם. כשהן מתקרבות לגיל שבו הן אמורות לקבל מחזור, כדאי להציע להן להסתובב עם פד בתיק – למקרה שהפעם הראשונה שבה הן יקבלו מחזור לא תהיה בבית.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...