פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

4 סוגי אנשים שיתושים אוהבים במיוחד וצריכים להיזהר גם בחורף

הקיץ כבר הגיע באופן רשמי לסיומו ופינה את מקומות לסתיו כשהחורף כבר מעבר לפינה, אבל אם חשבתם שחילופי העונות והירידה המשמעותית בטמפרטורות יגרמו ליתושים החביבים לצאת לשנת חורף ולעזוב אתכם במנוחה לחודשי םהקרובים, אתם כמובן טועים. בין שלל זני היתושים הקיימים בארץ, יש אמנם כאלה שמנמעים מלעוץ כשקר בחוץ, אבל יש גם לא מעט זנים, הנמר האסייתי (היתוש המפוספס) שעשה עלייה לארץ בשנים האחרונות למשל, שממש לא אכפת להם להצטייד במטריה ולצאת לעבוד גם בחורף.

כידוע, ישנם אנשים שלא נעקצים כמעט אף פעם, ולעומתם, כאלה שלא יכולים לצאת מהבית ל-5 דקות בלי לחזור עם נקודות אדומות ומגרדות על העור. מה מבדיל בין שני סוגי האנשים הללו? ובכן, לא מעט מזל ויחד איתו היכולת לעמוד במקום הלא נכון בזמן הלא נכון, אבל גם כמה פרמטרים מדעיים מוכחים. הנה 4 סוגי אנשים שכדאי להם להמשיך ולהיזהר גם בחורף.

נשים בהריון

יתושים נמשכים במיוחד לפחמן דו חמצני שאנשים משחררים לאוויר כשהם נושמים. נשים בהריון מייצרות כמות גבוהה יותר של פחמן דו חמצני כך שהיתושים נוטים להעניק להן תשומת לב מיוחדת. שווה לזכור את העובדה הזאת ולהתגונן בהתאם, במיוחד לאור העובדה כי מחלת הזיקה, המסוכנת לתינוקות, מופצת על ידי יתושים ברחבי העולם.

המתאמנים

אם יתושים תוקפים אתכם באגרסיביות אחרי שסיימתם אימון כושר או פעילות גופנית כלשהי, אל תהיו מופתעים. יתושים נמשכים לחומצת חלב, חומר שמופרש בשרירים שלכם בכמות גבוהה בזמן שאתם מאמצים אותם. או במילים אחרות – אימון בפארק זה נחמד, אבל קחו אתכם תכשיר הגנה.

שתייני אלכוהול

מומחים מצאו כי משקאות שמייצרים חום הופכים אותנו לאטרקטיביים יותר בעיני היתושים, במיוחד כשמדובר באלכוהול, משקה שמעלה את טמפרטורת הגוף, והופך אותנו למטרה נייחת קלאסית עבור היתושים.

בעלי סוג דם O

על פי מחקרים שבדקו איזה מסוגי הדם הוא הפופולארי ביותר בקרב יתושים, נמצא כי בעלי סוג דם O, שהוא גם הנדיר ביותר, הם בעלי סבירות גבוהה במיוחד להיעקץ. למעשה, אם יתוש עבר בסביבה, קיים סיכוי של 83% שהוא יעקוץ אדם בעל סוג הדם הזה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...