פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בזמן שמצמצתם: מופע הרחוב של פאבלו רוזנברג ומזרחי טפחות

אם יצא לכם לטייל בתל אביב באזור תחנת רכבת מרכז בצהריי יום שלישי האחרון, ויצא לכם לעבור ליד אמן רחוב כשרוני עם גיטרה שניסה לגייס כמה שקלים מהעוברים והשבים, יש מצב טוב שהייתם נוכחים בהופעה חיה של פאבלו רוזנברג ואפילו לא שמתם לב.

כחלק מקמפיין חדש של מזרחי טפחות תחת הכותרת “לפעמים כשלא מקשיבים אפשר לפספס משהו טוב באמת”, נשלח הזמר והיוצר פאבלו רוזנברג לתחנת  רכבת מרכז בתל אביב, בשרוול המוביל למתחם הבורסה, שם ניגן ושר במשך יותר משעה רבים משיריו המוכרים. למרבה ההפתעה, מרבית עוברי האורח שחלפו על פניו, כלל לא זיהו אותו וכמובן שלא טרחו לעצור ולהקשיב, וגם אחרים שעצרו, השליכו מטבע או שניים והמשיכו בדרכם. גם כשהחל רוזנברג לאלתר ולנסות למשוך את תשומת לב האנשים, נתקל בהתעלמות מוחלטת.

האירוע ההזוי הזה, הוא חלק מניסוי שערכו במזרחי טפחות, במטרה לבדוק האם בני אדם מפספסים דברים טובים, רק כי הם לא מקשיבים. הניסוי החברתי הזה, כבר בוצע בעבר ברחבי העולם, בין השאר עם פול מקרתני וג’ושוע בל וזכה לסיקור נרחב באמצעי התקשורת והמדיה הדיגיטלית.

כמובן, מדובר בהמשך לפרסומת החדשה של מזרחי טפחות שעלתה לפני כשבוע במסגרתה מנסה הבנק להציף את הסוגייה ולגרום לקהל להבין, באצמעות ההומור של בנדק, כי שוה לו להקשיב להצעה של מזרחי טפחות ולשקול לעבור בנק, על אף ה”מורכבות” של העניין. לטענת הבנק “אנשים נוטים שלא להקשיב לנושאים שנשמעים להם מורכבים ונשגבים מבינתם, ולכן מפספסים הצעות טובות באמת”.

כצופה מן המניין, אני לא יכול לומר שתוצאות הניסוי של מזרחי טפחות נחתו עלי כרעם ביום בהיר. פאבלו רוזנברג או לא פאבלו רוזנברג, אנחנו הישראלים תמיד ממהרים, תמיד לחוצים, והדבר האחרון שמעניין אותנו הוא להקשיב למוזיקאי אקראי שהחליט להנעים את זמננו באמצע החיים ועוד לצפות שנשלם לו על זה.  למרות זאת, הקמפיין של מזרחי טפחות חכם, ונוגע בנקודה אמיתית ובעייתית. אנחנו לא מקשיבים, ואין לנו כוח להתעסק עם דברים כמו בנקים, סלולארי ונותני שירות. כתוצאה מכך אנו מפסידים מאות ואלפי שקלים בשנה, ואנחנו אפילו לא שמים לב

אז בפעם הבאה שתיתקלו באמן רחוב, אתם ככל הנראה תנהגו כרגיל ותמשיכו הלאה בלי להתייחס. אבל אם יציעו לכם לעבור בנק כדאי שתפתחו את האוזניים ותקשיבו.הפרסומת בכיכובו של דביר בנדק:הניסוי הדומה שנערך בלונדון בהשתתפות פול מקרתני בשנת 2007:


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...