אנרגיה מתחדשת בכפות רגליכם

פורסם במקור בבלוג התמנון

כל אחד מאיתנו הולך בממוצע כ-3 ק”מ בכל יום. לא נשמע הרבה נכון? עכשיו תסתכלו רגע מחוץ לחלון של המשרד על האנשים שהולכים ברחוב. או על אלו שצועדים במסדרון שלידכם. תחברו את כולם ביחד ומדובר בכמות עצומה של אנרגיה שבני האדם משקיעים, שהולכת לאיבוד. אבל יש מי שחשב לשנות את המצב, ולהפוך את האנרגיה המבוזבזת לאנרגיה מתחדשת.

תכירו את Pavegen, חברה שמרכיבה פאנלים המייצרים חשמל מהתנועה הרגלית של אנשים. מאז 2009 החברה בראשות Laurence Kemball-Cook מפתחת, משפרת ומתקינה את הפאנלים במקומות שונים בעולם, לא רק תמורת כסף, אלא גם כדי לקדם את המודעות לחשיבות השימוש באנרגיה מתחדשת, ועל הדרכים המגוונות בהן היא ניתנת לייצור.


 

בכל פעם שמישהו דורך על אחד הפאנלים, הוא מייצר בין 1 ל-7 וואט שיכולים להיטען בתוך סוללת ליטיום, ו/או לשמש כאנרגיה זמינה מיידית למגוון שימושים. הפאנלים עצמם עשויים כמעט ב-100% מחומרים ממוחזרים, הם עמידים למים ומסוגלים להתמודד עם תנאי סביבה חיצוניים קשים. לפי החברה, הם אמורים לעמוד בכ-20 מיליון צעדים, או 5 שנים.

כמו כן, האריחים מתחברים באמצעות Wi-Fi לאינטרנט, ומאפשרת למשתמשים (לדוגמא בתוך משרד) לקבל מידע על כמות האנשים שעברו במקום ועל כמות האנרגיה שיוצרה.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים להצטרף לעמוד הפייסבוק של התמנון

הפוטנציאל כמובן, הוא אדיר. תחשבו על כמות האנשים שהולכים בתחנות רכבת, שדות תעופה ורחובות ראשיים, שיכולו בקרוב להפעיל בעצמם את התאורה, שלטי ההכוונה, מערכות כריזה, האינטרנט האלחוטי ומה לא.
העיר החכמה – אוטוטו כבר כאן.

לעוד פרטים, כדאי לבקר באתר שלהם, שם תוכלו לראות כמה קייס-סטאדיז מעניינים מאוד.

פרסומאי, יזם סדרתי למגירה עם קרייבינג בלתי נשלט לחדשנות. מנהל העמוד כותרות עלובות בפייסבוק ובעל הבלוג פירורים. קליק לביקור בפייסבוק של אורי.
אורי אשכנזי

לייק לפטריה בפייסבוק