מקסים: סיפור יציאת מצרים בגרסת הילדים

מחר, אם ירצה השם כמובן, יתקיים ליל הסדר המסורתי, כמליוני ישראלים ויהודים ברחבי העולם, יחגגו את חג הפסח ויזכרו בסיפור יציאת מצרים. גם הגולשים ברשת כבר הכינו את עצמם לפסח ומציפים את הרשת במגוון סטוסים מצחיקים וסרטונים ויראליים הקשורים לרוח החג. שלשום, עלה לרשת סרטון מקסים במיוחד שצד את עיננו, סרטון המשלב אנימציה, עם ילדים אמיתיים שמספרים את סיפור יציאת מצרים מהזוית הילדותית והיצירתית שלהם.

כאמור, הסרטון מציג חבורת ילדים שהתבקשו לספר את סיפור יציאת מצרים כפי שהם מכירים וזוכרים אותו, כשברקע מוצג הסיפור באנימציה אשר תואמת את דברי הילדים, עד הפרטים הקטנים. לילדים כידוע, יש דמיון מפותח במיוחד ונהדר לראות את הפרשנות הקטנה והמשעשעת שלהם לסיפור יציאת מצרים המוכר. איך בדיוק נראו המפגשים בין משה לפרעה? ואיך מדמיינים הילדים את הסנה הבוער, או את מכות מצרים? הסרטון מעניק תשובות יצירתיות במיוחד לשאלות הללו ולאחרות.

יציאת מצרים

מי שיצרו את הסרטון הזה הם אלון שטיאט (animishmish.com) ודורי אדר, והוא הופק עבור עמותת שוסטרמן, עמותה שמטרתה חיזוק הקהילה היהודית והקשר עם ישראל, והקניית חינוך איכותי וערכים לילדים ברחבי ארצות הברית. הסרטון באנגלית, מה שרק מוסיף לפוטנציאל הויראליות שלו, וכפי שכבר כתבנו, הוא מאוד משעשע ומתוק, והצפייה בו מהנה מאוד.


Credits
Created by Alon Chitayat (animishmish.com) and Dori adar Director of design & animation: Alon Chitayat Director of shooting & editing: Dori Adar Producer: Tal Moneta and Emily Offline video editor: Gadi Portnoy Script: Ronen Harten Photography: Asaf Saban Design: Alon Chitayat, Ronen Harten & Efrat Hasson Animation : Alon Chitayat and Nerri Shelain  Sound design:Dori Adar Script advisors: Roy Kafri and Avi Levi

Kids by order of appearance
Netta
Hope
Oren
Itay &Shira
Maya (voice)

לייק לפטריה בפייסבוק