אמא ישראלית הקליטה את הילדה בת ה-9 שלה מסבירה מה לדעתה הבעיה עם נסיכות דיסני

למרות שניתן בקלות לטעות ולחשוב שילדים קטנים הם תמימים וטהורים ועדין לא יודעים הרבה על תחלואות העולם, בחייהם של הורים מגיעה תמיד נקודת המפנה, אותו רגע מפתיע ומטלטל שגורם להם להבין שגם בגילו הצעיר, הילד שלהם כבר הספיק לצבור לא מעט תובנות ומסקנות מעניינות ומסקרנות על החיים. לעיתים, כפי שתוכלו לראות בסרטון הבא, דברי החוכמה שלהם, גם אם הם נאמרים בקול ילדותי ומתוק, עשויים להיות מאוד עוצמתיים וכאלה שגם לנו , האנשים הבוגרים לכאורה, שווה להקשיב וללמוד מהם.

רות עפרוני, אמא לשניים, פרסמה אתמול בפרופיל הפייסבוק שלה סרטון נהדר בו הקליטה את הבת שלה באחת מארוחות הצהריים המשפחתיות שלה עם ילדיה. וכך היא כותבת:

“הכל מתחיל בארוחת צהריים כשעלמה (9) מנסה להסביר להילל (6) מה זה “פאסיבי”. ביעילות מרשימה אני מצליחה גם להרים מהריצפה את הלסת השמוטה וגם ללחוץ על כפתור ההקלטה. על בעיית האישיות של סינדרלה ונסיכות דיסני בכלל, על בגדים ורודים לבנות, אותנטיות וייצוגי מגדר, בשיחה מאירת עיניים, מנחמת ומצחיקה.

בסוף, ואיך לא, גם מתפלקת לי מחשבה יהירה: כל אחד מאיתנו צריך לפחות אחות אחת חכמה ואוהבת שתסביר לו כבר בגיל שש מאיפה משתינה הדגה.”

הכל מתחיל בארוחת צהריים כשעלמה (9) מנסה להסביר להילל (6) מה זה “פאסיבי”. ביעילות מרשימה אני מצליחה גם להרים מהריצפה את הלסת השמוטה וגם ללחוץ על כפתור ההקלטה. על בעיית האישיות של סינדרלה ונסיכות דיסני בכלל, על בגדים ורודים לבנות, אותנטיות וייצוגי מגדר- בשיחה מאירת עיניים, מנחמת ומצחיקה.
בסוף, ואיך לא, גם מתפלקת לי מחשבה יהירה: כל אחד מאיתנו צריך לפחות אחות אחת חכמה ואוהבת שתסביר לו כבר בגיל שש מאיפה משתינה הדגה.

Posted by Ruth Efroni on Monday, November 30, 2015

 

הסרטון המעולה, בו ניתן לשמוע את קולה של עלמה המתוקה על רקע קטעים מסרטי דיסני, הצליח לגרוף מעל 1000 שיתופים בתוך פחות מיממה, והצליח להשאיר גולשים רבים בפה פעור מול החכמה הרבה והאינטליגנציה הרגשתי הגבוהה של הילדה בת ה-9, שמתחילה בהסבר ענייני על פאסיביות ומשם גולשת להרצאה קצרה ומשעשעת בת 3 דקות על איך העניין הזה קשור למגדר ולבעיה הגדולה ביותר של נסיכות דיסני. ת-ע-נ-ו-ג.

קליק לפרסום במקורי בפייסבוק. | תודה לאייל דויד ששלח לנו את הסרטון

לייק לפטריה בפייסבוק