הקמפיין שהרעיד את האוסטרלים

שניים מהדברים הקטנים והיותר מעצבנים בעולם הזה, הם שולחנות וכסאות מרקדים ולא יציבים. בתי קפה רבים סובלים מתסמין השולחן העקום, זה שחייבים לשים חפיסת סוכר מתחת לרגל שלו על מנת שלא יתנדנד. אולם, באם עבור האדם הממוצע מדובר בתופעה מרגיזה אך ניתנת לטיפול, עבור אנשים מסויימים באוכלוסיה, ההתמודדות עם חפצים מרקדים היא יום יומית.

בעיר סיגני באוסטרליה, הושק באפריל השנה קמפיין גרילה מיוחד במסגרתו הונחו בבוקר יום בהיר אלפי רגליות עץ מתחת לרגלי שולחנות בבתי קפה ומסעדות ברחבי העיר, וגרמו לשולחנות להיות לא יציבים ומתנדנדים.  העוברים והשבים שביקשו בסה”כ לשבת ולשתות קפה או לאכול ארוחה טובה נתקלו בקושי רב לייצב את המציאות, ומצלמות נסתרות שהוצבו ברחבי העיר תיעדו את תגובותיהם בזמן שהם שופכים את הקפה, מפילים את מתקני הסוכר, ובעיקר מתעצבנים.

כפי שכבר ודאי הבנתם, מטרת הקמפיין הייתה עידוד המודעות למחלת הפרקינסון וקשיי ההתמודדות עימה של ארגון shake it up האוסטרלי. האנשים שנתקלו בשולחנות המתנדנדים בדקו את רגליהם וגילו שם את רגליות העץ עליהן נכתב מצד אחד שם הקמפיין: “זה הרבה יותר מרק רעידות”, ומצידו השני המסר: “30 אוסטרלים מאובחנים בכל יום כחולים במחלה. אך אלפים רבים מושפעים מכך, מחברים ועד משפחה. אתם יכולים לעזור. היכנסו לאתר“.

מחלת הפרקינסון נתפסת לרוב כמחלה המאפיינת מבוגרים, אך המציאות היא שונה לחלוטין, כשבפועל אין באמת חשיבות לגיל והמחלה עלולה להתפרץ גם בגילאי עשרים ושלושים. בכל שנה מצויין יום הפרקינסון העולמי ב-11 באפריל, והקמפיין הזה שהתקיים השנה, ללא ספק העלה את השיח על המחלה לסדר היום המקומי בסידני. כעת, נותר לחכות ולראות איזו הפתעה מכינים לנו בארגון לקראת השנה הבאה. צפו בקמפיין המצויין.


לייק לפטריה בפייסבוק