מעצבן: החל מיום ראשון לא תוכלו להחנות עם אפליקציית פנגו

החל משבוע הבא לא תוכלו להשתמש באפליקציית פנגו לחנייה בערים רבות ברחבי הארץ. זאת לאחר שבית המשפט העליון דחה את הבקשה של חברת פנגו להאריך את ההתקשרות עם החברה למשק וכלכלה של מרכז השלטון המקומי ב-45 יום. על כן החל מיום ראשון הקרוב לא יהיה ניתן לשלם באמצעות האפליקציה הפופולרית בערים רבות ברחבי הארץ.

הערים בהן לא יהיה ניתן להשתמש באפליקצייה הן: תל אביב, חיפה, ירושלים, נס ציונה, פתח תקווה, בני ברק, גבעת שמואל, ראש העין, עכו, כרמיאל, נצרת, נהריה ואילת. בערים הנ”ל יהיה על הנהגים לשלם על החנייה שלהם באמצעי התשלום המסורתיים (מדחנים וכרטיסי חנייה).

פנגו

הסיבה לכל הברדק הזה קשורה לאופן שבו עיגנו את נושא החנייה הסלולארית בארץ בשנת 2007. החברה למשק וכלכלה, שהתפקיד שלה הוא לספק בין היתר חנייה לרשויות המקומיות, ערכה מכרז יחיד להסדרת המפעילים של החנייה הסלולארית בערים ברחבי הארץ. חברת פנגו זכתה במכרז בשנת 2007 ומאז היא פועלת בערים רבות כמפעילה ללא מתחרים.

בחודש מאי 2014 הורה בית המשפט למשכ”ל לצאת במכרז חדש לבחירת ספק חניה סלולרית ארצי חדש ונקבע שההתקשרות בין פנגו למשכ”ל תסתיים בתאריך 25.4.2015 אך בשל מספר עתירות שהוגשו לבית המשפט כנגד המכרז החדש של משכ”ל הוא הוקפא בינתיים ולא ניתנה הארכה מתאימה לתאריך סיום ההתקשרות בין פנגו למשכ”ל. (מישהו אמר רפובליקת בננות!?)

מפנגו נמסר: “פנגו פועלת בימים אלה על מנת שציבור לקוחותיה יוכל להמשיך וליהנות משירותי החניה שהיא מעניקה, באמצעות התקשרות ישירה מול הרשויות המקומיות. אנו מקווים ומאמינים שהרשויות המקומיות בהן פנגו הייתה פעילה עד כה, ישתפו עמה פעולה ויאפשרו לתושביהן להמשיך ולשלם עבור חניה בכחול לבן באמצעות פנגו גם לאחר שההסכם עם משכ”ל יגיע לסיומו”

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק