האקתון 2013: הופכים את הכנסת לשקופה ברשת

לפחות 82% מהציבור בארץ, לא באמת יודעים מה הם הולכים לעשות בבוקר יום שלישי ה-22 לחודש, יום השבתון הלאומי, בוקר יום הבחירות בישראל.
הניתוק של העם ממה שקורה אי שם בירושלים הולך וגדל, ולא בגלל הבורות אלה בגלל חוסר הכלים שיש היום לציבור, כלים שיעזרו לו להיות מעורב ולדעת מה באמת קורה שם בכנסת, ואפילו להשפיע על החלטות הוועדות השונות בתקופת כהונת הממשלה.

“הסדנא לידע ציבורי” היא עמותה הפועלת להרחבת והנגשת המידע הציבורי על ידי בניית אתרים יעודיים שינגישו את המידע הרב מהכנסת עבור ציבור הישראלים. כך למשל, באתר שלהם “כנסת פתוחה” תוכלו להתעדכן על בסיס יומי בנעשה בכנסת: הצבעות, הצעות חוק, חברי כנסת, ועדות וכדומה, והכל בלחיצת כפתור פשוטה, ובשפה ידידותית.

open keneset

בעמוד הפייסבוק שלהם הם כותבים: “אנו חותרים להגברת מעורבות האזרח בהליך החשיבה וקבלת ההחלטות המשפיעות על הציבור, ולהבנה טובה יותר של המרחב הציבורי באמצעות פישוט הגישה למידע וידע ציבוריים. הסדנא לידע ציבורי היא עמותה א-מפלגתית, וללא מטרות רווח, שפועלת על מנת להרחיב ולהנגיש את הידע הציבורי. באמצעות הרשת אנו חושפים מידע ומאפשרים דיון ותיעוד המסקנות העולות ממנו. בין הפרויקטים שלנו האתרים הבאים: כנסת פתוחה, התקציב הפתוח והמעקב אחר המלצות ועדת טרכטנברג

לקראת הבחירות הקרובות, יצאה העמותה, שחרטה על דגלה את נושא “הקוד הפתוח” ושיתוף, בקמפיין באתר HeadStart, בו הם מבקשים מכל אחד שיכול/ה לתרום בידע וזמן ולהתנדב לעזור בפיתוח הטכני של המוצרים והאתרים שנמצאים כרגע בפיתוח ומיפוי הכנסת הקרובה. בנוסף, במבט מבוייש משהו ובחוסר נוחות ניכר (כמו שתראו בסרטון שלהם), הם מבקשים תרומות כספיות תמורת צ’ופרים קטנים על מנת להמשכים לקיים ולתחזק את העמותה.

אז אם אתם בעניין… העמותה פותחת סדנאות ודיונים תחת הכותרת “אקתון 2013 – פורצים את מערכת הבחירות” הרשמו באתר העמותה וגם אתם תוכלו לקחת חלק.

matrix_3_banner

גם הפטריה רוצה לתרום את חלקה עם סלוגן רענן לעמותה:

“אם לא תשתף איך תדע?”

לייק לפטריה בפייסבוק