הבחורה הזאת מסירה את האיפור הכבד של בובות צעצוע לילדים והופכת אותן למציאותיות

בובות משחק שכולם מכירים כמו בארבי, בראץ’ וכו’ הן לכאורה צעצועים תמימים למראה שילדים אוהבים לשחק איתן, ודורשים מההורים לקנות להם, אך הן מהוות נושא קבוע לויכוח ומרמור סביב תעשיית הצעצועים והמסרים אשר היא מעבירה לילדים קטנים בכל הנוגע לדימוי גוף האישה (והגבר).

הבובות הללו מציגות לילדות, החל מגיל צעיר מאוד, איך נשים אמורות להיראות, הן לרוב אינן מציגות את מגוון הפרופורציות והצורות של הגוף האנושי, בנוסף גם פניהן של הבובות נורא סימטריות, ללא פגמים ומגיעות מאופרות בצורה בולטת וכבדה, מה שגורם לאותן ילדות קטנות שמשחקות איתן לשאוף כבר מגיל צעיר להיראות ככה כמו בובה רזה, מאופרת, ללא פגמים וללא היקפים. אך כמו שתראו מיד, יש גם אמנים שמנסים לשבור את המסרים הללו בעבודות המיוחדות שלהם.

האמנית האוקראינית אולגה קמנסטיקאיה מתמחה בשיפוץ ובציעה מחדש של בובות משחק לילדים. היא לוקחת את מה שאנשים מגדירים “בובות מושלמות” חדשות ועושה להן מייקאובר ייחודי שהופך אותן למציאותיות יותר, וכמו שתראו מיד זה גורם להן להיראות כמו יצירה ריאליסטית מיוחדת בעבודת יד. כמו שקורה הרבה פעמים, היא בכלל התחילה את העיסוק המיוחד הזה בתור תחביב שעשתה מהצד, אך מהר מאוד הדבר הפך לעיסוק המרכזי שלה אחרי שהתמונות שהעלתה לאינסטגרם פשוט סחפו עוד ועוד אנשים. כיום הפרופיל שלה עומד על מעל 60 אלף עוקבים שמזמינים ממנה הרבה עבודות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק