32 ממתקים נוסטלגים מהילדות שהספקנו לשכוח ואנחנו כל כך מתגעגעים אליהם

אם אתם מחפשים ממתקים של פעם הגעתם למקום הנכון. ריכזנו לכם בכתבה עשרות ממתקים נוסטלגיים שהיינו מנשנשים באופן קבוע לפני שנים ואנחנו מתגעגעים אליהם מאוד.

איכשהו, נדמה שאנחנו תמיד נוטים לחשוב שפעם היה כאן הרבה יותר טוב, גם אם העובדות והמציאות מספרים לגמרי אחרת. האנשים היו מנומסים יותר, הפוליטיקאים היו מוכשרים וישרים יותר, הארטיקים עלו חצי שקל, מנת פלאפל עלתה אותו דבר, הילדים היו משחקים ברחובות במקום להיות שקועים בסמארטפון ובמחשב, המוזיקה הייתה הרבה יותר איכותית ואנשים הלכו לישון בין 2 ל-4.

אולי זה בגלל שלבני האדם יש נטייה להדחיק ולשכוח את הדברים הרעים, אולי סתם בגלל שנוסטלגיה היא תמיד מרגשת וכולנו היינו שמחים לחזור לרגע לתקופת הילדות שלנו, ואולי כי זה פשוט נכון, לא משנה מה הסיבה בגללה אנחנו אוהבים להתרפק על העבר ולהגזים בסופרלטיבים והאסוציאציות החיוביות העולות ממנו, תמיד כיף להיזכר איך נראו פה החיים כמה עשורים אחורה, במיוחד בכל הנוגע לאוכל, ואם כבר אוכל, אז זה שהכי מזכיר לנו את הילדות – השוקולדים, החטיפים והממתקים שפשוט לא יכולנו בלעדיהם.

לפני שאתם מתחילים לגלול, אנחנו חייבים להזהיר: הצפייה בתמונות הללו הולכת לגרום לכם לגעגועים עזים לחטיפים וממתקים שרובם כבר לא קיימים על המדפים כך שלא תהיה לכם שום דרך לספק את הצרכים שלכם ולהיזכר פעם נוספת בטעמים הקסומים והבלתי נשכחים של “שוקו ביס”, “העולם הערב”, “שוקולד רוזמרי”, חטיף “מוגזם” ואחרים. ראו הוזהרתם.

עוד בפטריה

28 שירי פתיחה נוסטלגיים ובלתי נשכחים של סדרות ילדים ישנות 

20 משחקים לילדים נוסטלגיים שאנחנו כל כך מתגעגעים אליהם

100+ חידות הגיון מאתגרות שיעבירו לכם את הזמן בכיף

הרבה לפני שכל השוקולדים של עלית מותגו כ”שוקולד פרה” ולפני “שוקולד ביסקוויט” הייתה זו הנשיקולדה שכבשה אותנו.

ממתקים של פעם 1

השוקולד הכי טעים על המדף, זה שגרם לדוגמנית העל טיירה בנקס להשתתף בזמנו באחת הפרסומות הכי מדוברות של אותה התקופה.

ממתקים של פעם 2

גם אם תבלו שעות בסופר, לא תמצאו סוכריות טעימות יותר מזוקס, סוכריות מיניאטוריות בטעמי פירות בקופסה הקטנה שאף פעם לא נגמרת.

ממתקים של פעם 3

עוד לפני שעלמה כבשה את המדפים ואז נעלמה מהעולם ועשתה קאם בק מחודש בשנים האחרונות, בעלית ידעו איך לפתות ילדים לרכוש גומי לעיסה.

ממתקים של פעם 4

ועוד בגזרת המסטיקים: סדרת מסטיקים מיוחדת שלימדה את ילדי ישראל על חשיבותם של תמרורים.

ממתקים של פעם 23

חטיף השוקולד הכי לא ברור על המדף. שילוב של שוקולד, נוגט, פצפוצי אורז ועוד מלא מרכיבים לא ברורים אחרים שנדחסו יחד לחטיף שוקולד דביק אחד שאי אפשר להפסיק לאכול.

ממתקים של פעם 5

זוכרים את שוקולד “רוזמרי” מתחילת הפוסט? זוכרים כמה טעים הוא היה? אז הוא אפילו לא התקרב לקרסוליים של טורינו, השוקולד הכי טעים אבר.

ממתקים של פעם 6

לפני קרמיסיקמו, לה קרמריה ושאר מותגי הגלידה בקופסאות הפלסטק האליפטיות, חבילות גלידה נמכרו בקרטונים כשהדרך היחידה לחלץ את הגלידה מהם הייתה לחתוך קוביות קרטון באמצעות סכין ואז לקלף אותן מהגלידה. האגדה מספרת שהטעם היה מושלם והארומה של הקרטון רק הוסיפה לפינוק.

ממתקים של פעם 7

היא לא הייתה הגלידה הכי טעימה בעולם, אבל כשהיא נראית ככה וקוראים לה “פנטזיה” אפשר לסרב?

ממתקים של פעם 8

התקופה בה מסטיקים היו מגיעים בחפיסות נייר.

ממתקים של פעם 9

ג’לית. תודו שאתם מתגעגעים לסוכריות הגומי הנהדרות הללו.

ממתקים של פעם 10

כשאברי גלעד וארז טל חרכו את המסך ושידרו זוגיות יציבה ב”העולם הערב”, הם גם זכו לתהילה מקומית גדולה ולחטיף שוקולד משלהם. הטעם בינוני, אבל למי אכפת.

ממתקים של פעם 11

הרבה לפני שמדפי הסופר התפוצצו בשלל עוגות הבית, האלטרנטיבה השפויה לעוגה מהירה לאירוח פתאומי הייתה רולדה. טעם משומר, שוקולד בינוני, אבל מראה מפתה ומנצח.

ממתקים של פעם 12

ושוב בגזרת השוקולדים, הנה עוד אחד שכל כך חבל שנעלם מהעולם. בחוץ שוקולד, בפנים בסקוויט, מתכון מנצח שמלווה אותנו עד היום בשלל חטיפי שוקולד אחרים.

ממתקים של פעם 13

טוב, אז השוקו העמיד של תנובה עדין קיים אבל נדיר לפגוש בו וכל אוהב שוקו אמיתי יגיד לכם שיותר משוקו בשקית, יותר משוקו יטבתה, השוקו העמיד היה המשקה הכי טעים שיש.

ממתקים של פעם 14

אפשר לקבוע בוודאות כי בסביבות 90 אחוזים מהאנשים לא סובלים את המשקה המוגז האדום הזה, אבל עבור העשרה הנותרים מדובר במשקה האלים. לצערנו, תותית כבר מזמן לא מככבת במכונות המשקה האוטומטיות.

ממתקים של פעם 15

ורד הגליל תמיד נחשבה לאחות הקטנה והמכוערת של עלית, ולמרות המגוון הדליל של המוצרים שלה, כל אחד מהם היה תענוג לחייך, ובמיוחד חטיף פרפקט המושלם.

ממתקים של פעם 16

נראה כמו טובלרון, אבל משלנו והרבה יותר טעים, אם אתם אוהבים חתיכות של דברים בתוך השוקולד שלכם. יהי זכרו ברוך.

ממתקים של פעם 17

הממתק שהוכיח שגם מסטיקים אפשר לדחוף לתוך שפורפרת ובכך לשדרג את חוויית האכילה ולגבות עבורם הרבה יותר כסף.

ממתקים של פעם 18

כמה ארטיקים וגלידות מהפוסטר הזה אתם מצליחים לזהות? אנחנו מתגעגעים בעיקר ללימבו, הגרסה הקודמת והמוצלחת יותר של “גומי-גם”. בלי סוכריות גומי, הרבה יותר טעים.

ארטיקים של פעם

עוד לפני שהתמכרתם לסוכריות m&m, היתה להן תחרות לא רעה, כשסוכריות העדשים של עלית באריזה הכחולה הנוסטלגית היו הדבר הכי טעים על המדף.

ממתקים של פעם 19

הורס את השיניים, מרגיש כמו ארגז של צבע מאכל מרוכז ודחוס לגודל של שני סנטימטר, אבל אין על סוכריות המוצץ וסוכריות התרנגול המפורסמות.

ממתקים של פעם 20OLYMPUS DIGITAL CAMERA

תשכחו משוקולד פרה. אי שם לפני קצת יותר משני עשורים, כיכב על המדף שוקולד “דיסנילנד” עם מיטב הדמויות של דיסני, שגם הוטבעו על השוקולד עצמו. אגב, בניגוד למבנה הקוביות המוכר לנו מטבלאות השוקולד של ימנו, שוקולד דיסנילנד חולק לשמונה משולשים טעימים ומפנקים במיוחד.

ממתקים של פעם 21

ואם כבר שוקולד קוביות, הרבה יותר כיף לפגוש על האריזה את צבי הנינג’ה מאשר את הפרה המאוסה של עלית.

ממתקים של פעם 22

היש ראוי יותר מפיטר פן להופיע על אריזת חטיף שוקולד? התשובה היא לא. כמובן, שמאז הופיע על עטיפת השוקולד, פיטר פן הספיק לחזור, לארץ לעולם לא ולקחת אתו גם את השוקולד שלו שלא נראה מאז על המדפים.

ממתקים של פעם 24

אם תתאמצו מספיק תוכלו להשיג אותו גם היום, אבל אי שם בעבר מקל סבא מלא סוכריות צבעוניות שנתקעות בשיניים היה להיט בקרב הילדים. הבעיה היחידה? הרוק והלחות שהצטברו בצינור אחרי הניסיונות שלנו לשאוב את הסוכריות לפה יצר חומת מגן שלא אפשרה לסוכריות לצאת החוצה ואילצה אותנו להשתמש במספריים, שגם הן לא עזרו לנו לחלץ את הסוכריות האבודות.

ממתקים של פעם 25

נכון, הטופי עדין לא פג מהעולם, אבל סוכריות הטופי של פעם, ובמיוחד אריזת הטופי חלב מימין היו כל כך טעימות שאי אפשר היה להפסיק לאכול אותן.

ממתקים של פעם 27

בימי תחילתו של ערוץ הילדים, אחת התכניות המצוירות הכי פופולריות הייתה “דני שובבני” שגם זכה לחטיף שוקולד משלו עם טעם זהה לזה של אצבעות הקינדר המפורסמות (שוקולד במילוי קרם חלב).

ממתקים של פעם 29

הקומדי סטור הפכו את “מוגזם” לאחד החטיפים המפורסמים של אותה התקופה בזכות האזכור שלו בשיר של חם ויפת, שהגיע בעקבות אחת הפרסומות היותר מוצלחות של אותה התקופה לחטיף הטעים של ורד הגליל.

ממתקים של פעם 30

יש שיגידו שמודבר בצמד חטיפי שוקולד דוחים, אבל מביני העניין יודעים שאין, פשוט אין על בננית ותותית של אחווה. גם היום ניתן עדין להשיג אותם בחנויות מאוד ספציפיות, אבל הטעם הוא כבר לא אותו הדבר.

בננית ותותית

למה סתם לאכול סוכריה אם אפשר גם לחרפן לאנשי םאת המוח על הדרך? שתי דוגמאות לסוכריות משרוקית שגרמו ללא מעט מבוגרים להתקפי זעם.

ממתקים של פעם 34ממתקים של פעם 35

יש מגעיל ממנו, אבל אין מגעיל כמוהו. קומיקס, החטיף הכי פח שיש שמשום מה אלפי ילדים אהבו לאכול.

קומיקס

התוספות שלכם:

קשית עם אבקת סוכר בצבעים – התמימות של פעם (נעמה גרבר)

ממתקים נוספים 1

חטיף העדשים הזעירים  “לי לה לו”. מרבית בני גילי טוענים עד היום שהעדשים הקטנים והעסיסיים טעימים בהרבה מכל המתחרים כולל m&m. (אביב קושניר)

לי לה לו סוכריות

הסוכריה שאף פעם לא נגמרת, ולא, לא מה שאתם מכירים מהבדיחות של היום (נעמה גרבר)

ממתקים נוספים 2

ועוד סוכריה אינסופית – פצצת צבעי מאכל ולקינוח, מסטיק

ממתקים נוספים 3

שוקולייט – השוקולד האוורירי שהוכיח שאם דוחפים לשוקולד טיפה אוויר בפנים, הוא הופך, בצורה לא ברורה, לטעים הרבה יותר

ממתקים נוסטלגיים 111

סוכריות גומי מלחיצות בצורת חרקים מפחידים (מור רותם גלנדר)

ממתקים נוסטלגיים 112

עדין  אפשר להשיג אותו בחנויות הממתקים, אבל צמיד הסוכריות/שעון של פעם היה התכשיט הכי יקר שילדים ענדו על היד.

ממתקים נוסטלגיים 113

בצד אחד ביסקוויטים, בצד השני קרם שוקולד. סוג של קינדר ג’וי, רק בלי צעצוע, עם הרבה יותר כיף ועם אריזה הרבה יותר מגניבה.

ממתקים נוסטלגיים 114

סוכריות “אומץ חומת” (גלעד בן עמי)

ממתקים נוסטלגיים 115

ועכשיו אם קצת משעמם לכם מוזמנים לענות לנו על שאלות מצחיקות של ‘מה אתה עדיף’

עוד בפטריה

20 סדרות מומלצות בנטפליקס שאסור לכם לפספס

15 חידות לילדים שיצליחו לאתגר גם מבוגרים

15 שאלות שיבחנו כמה אתם חזקים במילים נרדפות בעברית

זוכרים עוד חטיפים וממתקים שעשו לכם את הילדות ולא מופיעים בפוסט? שתפו אותנו! שלחו לנו את התמונות לכתובת: [email protected] או שתפו אותם בתגובות לפוסט בפייסבוק.

לייק לפטריה בפייסבוק