10 סודות שמסתתרים מאחורי הלוגואים המפורסמים של האולפנים הכי הגדולים בהוליווד

אנחנו רואים אותם כל הזמן, אבל אף פעם לא התייחסנו אליהם באמת. הם מופיעים בתחילת כל סרט, בזמן שאנחנו כבר ערוכים עם הפופקורן והקולה ומחכים שהאקשן יתחיל, מספרים לנו (לא שאכפת לנו באותו הרגע) מי הפיק את הסרט ומי גרם לו להפוך מתסריט למציאות. יש את האריה השואג והמאיים של MGM, יש את הכוכבים מסביב להר של פראמונט וכמובן את הלוגו הבלתי נשכח של וולט דיסני.

עצרתם פעם לחשוב מה הם אומרים בעצם, הסמלים האלה? חוץ מהרצון להבהיל לכם את הצורה עם השאגות של האריה הפסיכוטי הזה, כמובן. אז הנה ההסברים ללוגואים של 10 חברות ההפקה והאולפנים הגדולים בהוליווד:

דרימוורקס

במקור, הלוגו של דרימוורקס תוכנן להיות איש יושב על הירח ודג. המאייר שהיה אחראי על ביצוע הרעיון, רוברט האנט, החליט להחליף את האיש בילד ובאולפנים באמת העדיפו את הגרסה הזאת ואימצו אותה. הילד ששימש השראה ללוגו הוא וויליאם, בנו של המאייר.

 

קולומביה

האישה שאוחזת בלפיד היא אחד הלוגואים המפורסמים בעולם הקולנוע ובכלל והיא מלווה את חברת ההפקה מאז שנת 1924. באופן די מעניין, אין אישה אמיתית מאחורי הדמות, רק שילוב של כמה פרצופים. הלוגו השתנה כמה פעמים במרוצת השנים והעדכני ביותר הוא משנת 1992. בגרסה הזאת התבססו על דמותה של אישה בשם ג’ני גו’זף, אבל תווי הפנים שלה שונו בתוצאה הסופית.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by columbia (@columbiamovies) on

MGM

על הרעיון לסמל הזה אחראי הווארד דיאץ ב-1924. באוניברסיטה שהוא למד בה, קולומביה, היתה קבוצת ספורט בשם האריות. מאז, MGM השתמשו בחמישה אריות שונות בלוגואים שלהם – סלטס, ג’קי, טנר, ג’ורג’ וליאו.

לוגואים3

פראמונט

בלוגו של פראמונט, באופן לא מפתיע, מופיע הר. וויליאם הודקינסון, האמן שמאחורי הסמל, צייר הר שמזכיר מאד את הר בן לומונד ביוטה, שלא רחוק ממנו הוא גדל. בגרסה המקורית של הלוגו הזה מופיעים 24 כוכבים, כמספר השחקנים שחתמו חוזה בחברה. בלוגו החדש מופיעים רק 22 כוכבים.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by George Eaton (@george.eaton.77715) on

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by & (@marcandben.travelling_men) on

וורנר ברוס

לכאורה, לוגו די פשוט. מגן ובתוכו ראשי התיבות של מייסדי החברה. אבל למעשה מדובר בלוגו די שקרי, כי האחים לא גדלו בבית וורנר. הם בכלל ילדיהם של מהגרים מרוסיה ושם משפחתם האמתי הוא בכלל ונסקולסר.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by M&M Geolocated (@mandmgeolocated) on

וולט דיסני

הלוגו של חברת האנימציה המפורסמת בעולם הוא העתק של טירה מהאגדות. ההשראה לטירה שבסמל מגיעה מטירת נוישווינשטיין בגרמניה. בשנת 2006 הלוגו הוחלף באחד חדש והטירה שמופיעה בו עכשיו היא הטירה בדיסנילנד פריס.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ⓔⓝⓡⓘⓒⓞ Ⓣⓞⓡⓡⓔ (@cento_errori) on

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by COUPLEPAGE (@_the_double_) on

פיקסאר

הלוגו של פיקסאר הוא תוצאה של הסרט המצליח הראשון של האולפנים. Luxo Jr הוא סרט אנימציה קצר על מנורה שיצא ב-1986 וזכה להצלחה. המנורה זכתה לכבוד והחליפה את האות I בשם שמופיע בלוגו.

לוגואים7

קסטל רוק

האולפנים נקנו על ידי וורנר ברוס והלוגו הוא כבר בעיקר נוסטלגיה. המקור ללוגו הוא בכלל בשנות השמונים כשהחברה עשתה עיבודים קולנועיים לסרטים של סטיבן קינג. אחת העיירות שמככבות בספרים של קינג היא קסל רוק, מכאן השם של החברה. בלוגו אפשר לראות את המגדלור של העיירה.

לוגואים8

סקוט פרי

לבמאי רידלי סקוט יש אולפני הפקה משל עצמו. הלוגו הוא אנימציה של אדם הופך לציפור, או בעצם: אדם הופך לחופשי.

לייק לפטריה בפייסבוק