פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מרגש: בחור עם הפרעה טורדנית כפייתית מציג שיר על אהבת אמת

שיר של בחור הסובל מהפרעה טורדנית כפייתית בשם 'ניל הילבורן' כבש את הרשת בסערה בימים האחרונים. מדובר על ביצוע מרגש במיוחד בו הוא מספר על אהבת האמת הראשונה שלו. האומץ שלו מעורר השראה באחרים לשתף את הסיפור שלהם על איך הם התגברו על המגבלות שלהם.

הוא הציג את השיר כחלק מגמר היחידים בתחרות השירה של 2013 Rustbelt Regional Poetry Slam. במהלך השיר ותוך כדי חזרה על מילים מסויימות וטיקים לא רצוניים, ניל מגולל סיפור כואב ומרגש על איך זה להיות במערכת יחסים עם בן אדם שמתמודד עם הפרעה טורדנית כפייתית (OCD).

לפני מספר ימים גולש באתר רדיט העלה את הקטע המצולם של השיר מתוך התחרות וההופעה שלו הפכה בין רגע לויראלית. הסרטון צבר מעל מיליון צפיות בתוך מספר ימים. הילבורן סיפר לגולשים שהשיר נכתב עוד ב 2011. הטיקים שעוברים עליו בזמן ההופעה הם מכוונים לדבריו, אך אם זאת הם לפעמים מופיעים לו מדי פעם בלי שליטה בזמן הופעה.

למי שלא מכיר, הפרעה טורדנית-כפייתית היא הפרעה נפשית המסווגת כהפרעת חרדה. היא מתאפיינת במחשבות פולשניות וטורדניות, וכן בביצוע פעולות טקסיות שוב ושוב במטרה לגרש את המחשבות הבלתי-רציונליות. הסובלים מההפרעה מדווחים כי המחשבות הטורדניות גורמות להם חרדה, אך הם מסוגלים רק בקושי להסיח את הדעת מהן. הפעולות הטקסיות מפחיתות את החרדה, אולם לזמן קצר, והן גורמות סבל וטרחה כשלעצמן.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...