קורע: למה לא יורים על הרצליה?

עם הישמע האזעקה הראשונה בתל אביב והערים הסובבות לה, הצטרפו באופן אוטומטי למעגל האחווה והרעות, הלא הוא מערך העורף המופגז, עוד כמליון תושבים מתל אביב, ראשון לציון, בת ים, חולון ושאר היישובים מדרום וממערב לתל אביב. אין ספק, ככל שיש יותר ויותר אנשים החיים תחת איום, הייאוש נעשה יותר נוח, ולפתע גם המרכזיסטים חשים את תחושת הפחד אותה חשים בקביעות אזרחי הדרום.

אולם, יש כמה ישראלים, שמרגישים שהמלחמה פסחה עליהם ובודדה אותם משאר תושבי המדינה. עד כה במשך חמשת ימי הלחימה עוד לא נשמעה אזעקה בהרצליה, ואור פז, הרצלייני גאה, מרגיש שנעשה לו עוול.

עוד בפטריה: 30 תמונות מדהימות ממבצע עמוד ענן

 “הימים האחרונים היו ממש קשים לכולנו וחייבים להישאר ביחד, אבל כהרצלייני אני חושב שלי זה הכי קשה” מספר אור למצלמה בוידוי אישי קורע לב. “את מבינה שכל בנאדם באשדוד או בשדרות, או אפילו מתל אביב, יכול ללכת לפייסבוק ולכתוב כמה שקשה לו. אני לא יכול לכתוב כמה קשה לי. את יודעת איזה קשה זה?”

בסרטון מאוד מצחיק שהעלה אתמול לרשת, ומצטלם כמו כתבת צבע עצובה ומרגשת, מתרעם אור על כך שבחמאס פסחו על האזור בו הוא חיי ולא ירו לעברו אפילו טיל אחד. “זה פשוט נוראי שהגענו למצב שבו אזרח של מדינת ישראל, לא מפציצים אותו בטילים” הוא ממשיך ואומר, ובזמן שלוגם עוד שלוק מכוס המרטיני שלו, מתלונן על כך שהוא לא מבין מדוע הוא צריך להמשיך להרגיש טוב כשכולם מרגישים רע. בשיחה עם הפטריה אומר אור: “הרעיון היה לצחוק על כל העניין הזה שעכשיו כל עיר שמושמעת בה אזעקה ישר כולם מרגישים כאלה פטריוטים ושהם חלק מכל המציאות היומיומית הזאת. אז פשוט לקחנו והגחכנו את זה קצת.”

בתוך ים הסטטוסים, הממים, התמונות והסרטונים שעלו לרשת בימים האחרונים וקשורים למבצע עמוד ענן, הסרטון הזה שנוצר על ידי אור וחברתו נעמי רוזין, הוא בהחלט אחד המצחיקים בהם נתקלנו. צוות הפטריה המתגורר בראשון לציון מזמין את אור ונעמי לעשות אצלנו אזעקה. יש פיצה, בירה ו… פיצה.  צפו, שתפו.

תודה לזימרה בלכר על הטיפ!


לייק לפטריה בפייסבוק