פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מתי אנחנו נדרשים לייפוי כוח נוטריוני?

לעתים קרובות נוח, או אפילו הכרחי, שאדם אחר יפעל עבורנו. אנחנו יכולים להעניק למישהו את הסמכות המשפטית לפעול בשמנו באמצעות מסמך שנקרא ׳ייפוי כוח׳. מסמך זה אמור להיות ברור, מובן ומאושר על ידי נוטריון.

ייפוי כוח הוא מסמך משפטי שבו אתם (המייפים) מייעדים אדם אחר (מיופה הכוח) לפעול בשמכם. המסמך מסמיך את המיופה לקבל מערכת החלטות מוגבלת או רחבה יותר.

חשוב להבין שהמסמך צריך להעניק רק את ה׳כוח׳ שאתם אכן רוצים לתת לאחר, בין אם הוא מוגבל מאוד או רחב מאוד.

Credit: Pixabay

מי זקוק לייפוי כוח נוטריוני?

כל מי שרוצה לאפשר לאדם אחר לבצע פעולות משפטיות מסוימות בשמו, צריך ייפוי כוח. מסמך ייפוי כוח יכול לאפשר לאדם אחר לטפל בעניינים הפיננסיים שלכם, לקבל החלטות רפואיות לגביכם או לטפל בילדים שלכם.

ייפוי כוח פיננסי

ייפוי כוח נוטריוני פיננסי יכול לשמש לעסקה אחת, לסוגי עסקאות שונות או לכול העסקאות שלכם. לפעמים תידרשו לייפוי כוח לצרכי עניינים כספיים.

אם זהו המצב, מומלץ להכין ייפוי כוח פיננסי עמיד כחלק מתוכנית העיזבון שלכם. כלומר, צוואה. זה יאפשר למיופה הכוח עליו אתם סומכים, לטפל בעניינים הכספיים שלכם במקרה שכבר לא תהיו כשירים לעשות זאת בעצמכם. אחרת, אולי יהיה צורך בכך שאדם קרוב אליכם יבקש מבית המשפט למנות אפוטרופוס לשמור על הרכוש שלכם, וזה תהליך יקר שגוזל לא רק כסף וזמן אלא גם מחיר נפשי.

יש מקרים שבהם נוצר צורך בייפוי כוח פיננסי מוגבל. למשל, אם אתם מעורבים בעסקה פיננסית אבל לא יכולים להיות נוכחים במקום כדי לחתום על מסמכים. בדרך זו ייפוי כוח יכול לאפשר לבת הזוג או למקורב לעסק, לעורך דין או לכול אדם שאתם סומכים עליו – להשתתף בסגירת עסקת הנדל״ן ולחתום בשמכם על המסמכים הנדרשים, או להעביר במקומכם בעלות על הרכב שלכם.

ייפוי כוח רפואי

ייפוי כוח רפואי נותן למיופה הכוח סמכות לקבל החלטות רפואיות עבורכם, במקרים שאתם לא מסוגלים לעשות זאת בעצמכם. זה יכול לקרות כי נפשית, אתם לא מסוגלים לקבל החלטה מושכלת, או בגין כל סיבה אחרת שמונעת מכם את האפשרות לקבל החלטות. כללית, מומלץ לערוך ייפוי כוח רפואי כחלק מתוכנית העיזבון שלכם.

ייפוי כוח לטיפול בילדים

במקרים שבהם הילדים מתגוררים באופן זמני, למשל עם סבא וסבתא, במרחק מה מההורים, ייפוי כוח לטיפול בילדים עשוי לכסות דברים כמו: רישום הילדים לגן או לביה״ס, הסכמה ליציאה לטיול, או קבלת החלטות רפואיות דחופות אם לא ניתן להגיע להורה במהירות.

לבסוף, יש סיבות כבדות משקל בגינן יש צורך בייפוי כוח נוטריוני ויש סוגים שונים של ייפוי כוח. חלק מייפויי הכוח כדאי לבצע כבר עכשיו, כי אנחנו אף פעם לא יודעים מתי עלול להיווצר מצב חירום שידרוש ייפוי כוח. בסוגים אחרים של ייפוי כוח, הצורך יעלה רק במידה שיתעורר מצב מסוים שמצריך ייפוי כוח נוטריוני.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...