פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חזרה בזמן: משחקים נוסטלגיים לשחק בהם אונליין

מתי לאחרונה שיחקתם בנסיך הפרסי, בסופר מריו או בסקיי רודס? אם התשובה לכך היא שאי שם בשנות ה-90, ודאי תשמחו לגלות שהם זמינים גם כעת אונליין ותאהבו במיוחד את המדריך הבא, שיעורר בכם מעט נוסטלגיה.

שולי הלוי

בעידן של משחקי מחשב עם גרפיקות מטורפות, רזולוציות מפחידות וטעינה מהירה, קשה לדמיין את החיים מול מסכי המחשב המאסיביים של שנות התשעים. באותם הימים לא ידענו תשתית אינטרנט מהי, לא חלמנו על גלישה מהירה ואיכותית באינטרנט 200 מגה ומערכת ההפעלה למחשב האישי לא הייתהiOS  אלא DOS. אבל, דבר מאלו לא הפריע לנו לבלות שעות רבות אל מול משחקים כמו הנסיך הפרסי, סוניק הקיפוד או מלך האריות וכשאנחנו כותבים שעות, אנחנו מתכוונים לזמן שבו המתנו בסבלנות שהמשחק בכלל ייטען.

אז בין אם באתם לכאן בגלל הנוסטלגיה או כי מסקרן אתכם לדעת במה שיחקו במאה הקודמת, אנו בטוחים שתהנו לשחק בכמה מהמשחקים הנוסטלגיים והאייקונים למדי שנציג בפניכם בשורות הבאות רק שבמקרה זה, סביר שתבזבזו פחות זמן מאיתנו על זמן הטעינה.

Credit: Shutterstock

בונוס בצורת אבו-קוף

ב-1992 שחררה חברת דיסני את הסרט הראשון בסדרת סרטי אלאדין, המבוסס על מעשיית ״אלאדין ומנורת הקסמים״ שנחשבת למפורסמת ביותר בסיפורי אלף לילה ולילה, ודמותו של הנסיך עלי אבאבווה, זכתה גם לככב במספר משחקי מחשב. למרות שחלפו עשרות שנים מאז יצאה גרסת המשחק שלפניכם וכיוון שהיא הפופולרית ביותר מכולן, יש מי שדאג שהיא תישאר באוויר, זמינה לכל גולש. במשחק 11 שלבים ו-2 שלבי בונוס עם הקוף אבו, שתחילתם ברחובות אגרבה וסופם – אם תצליחו, בארמון שבשליטת ג׳אפר.

למעבר למשחק

זה רק נשמע פשוט

להיט נוסף מ-1993 הוא סקיי רודס (מוכר גם כ״דרכי חלל״), שכל מה שתידרשו לעשות בו זה להקפיץ רכב חלל מרחף, שאינו יכול להמריא או לנחות, ולהגיע לסוף הדרך. המשימה נשמעת פשוטה אבל המכשולים בדרך מרובים.

למעבר למשחק

הנסיכה הפרסיה

משחק מחשב אדיר אחר משנות ה-90 הוא הנסיך הפרסי, אגדה רומנטית מדומיינת כאוריינטלית, שגם בה דמות הרשע מכונה ג׳פאר. בשבתכם מאחורי המקלדת בדמותו של הנסיך הפרסי תצטרכו לחלץ את עצמכם מהצינוק, להילחם בשומרים שלא מפסיקים להגיע ולהימנע ממלכודות שנטמנו במיוחד עבורכם. לקינוח: קרב מאגי אימתני עם ג׳פאר, השר הבכיר של הסולטן ולאחריו – הנסיכה שלכם.

למעבר למשחק

שאגו כאילו אתם ב-1994

גם הרפתקאותיו של סימבה, האריה החמוד בעולם (מלך צוק התקווה בשבילכם) וחבריו זכו לגרסת משחק מחשב פופולרית, שגם בה תוכלו לשחק היום כאילו השנה היא 1994. במחצית הראשונה של המשחק תשחקו בדמותו של בייבי-סימבה – שעיקר משימותיו כוללות חיסול אויבים באמצעות קפיצה עליהם או שאגה כלפיהם ובחציו השני, כשסימבה כבר אריה-אריה, להיאבק בדודו המרושע והאכזר סאקר. ומה בפינת הבונוסים? שעשועים עם טימון ופומבה. איך מגיעים אליהם? אספו את החרקים המיוחדים המסתתרים בשלבי המשחק.

למעבר למשחק

קלאסים-סיטי

ברור שגרסת האפליקציה העכשווית של סדרת משחקי המחשב סים סיני מהממת וממכרת בטירוף, אבל אין מה להשוות בכלל לפיקסולים האדירים ופלטת הצבעים הענייה של הגרסה השניה מ-1993. השחקן מתפקד בתור ראש העיר ומטרתו לדאוג להקמתה, קיומה ורווחת תושביה ולהתאים את התכנון העירוני כך שישרת את משלמי המיסים המתגוררים בעיר.

למעבר למשחק

צעצוע של משחק

משחק מחשב אהוב נוסף המבוסס על סרט פופולרי של חברת דיסני הוא צעצוע של סיפור, המבוסס על עלילת הסרט הראשון בסדרה. במשחק משנת 1995 יתמודד וודי הבוקר העשוי ללא חת עם לא פחות מ-18 שלבים, בהם שלבי פלפטורמה קלאסיים, מרוצי מכוניות ואפילו כאלו עם גרפיקה בתלת מימד.

למעבר למשחק

הקיפוד שרץ כאיילה

דמותו של הקיפוד הכחול הידוע בשם סוניק, הומצאה כדי ליצור דמות שתזוהה עם חברת סגה הבינלאומית, וההצלחה המסחררת של משחקי הפלטפורמה מ-1991 הביאה ליצירתם של משחקים חדשים אפילו ב-2020. במשחק הראשון, שנקרא בפשטות ״סוניק הקיפוד״, מתמודדים השחקנים מול דוקטור איבו רובוטניק שחטף וכלא את כל בעלי החיים באי, צעד אחד בדרכו להשתלט על העולם. רוצים למנוע את זה גם? הישמרו ממלכודות וליתר ביטחון אספו טבעות רבות ככל שתוכלו, אלו יעניקו לכם פסילות נוספות אם תיפלו לבור ללא תחתית או תיתקלו ברובוטים מרושעים. איזה כיף זה לרוץ במהירות הסוניק על אינטרנט 200 מגה?

למעבר למשחק

תהנו!

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...