פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

דיאטה ללא פחמימות – כל מה שחשוב לדעת

אחת הדרכים לרדת במשקל בקצב מהיר ולהגיע לתוצאות מרשימות היא להוציא מתוך התפריט היומי שלכם את הפחמימות. כשאנו מדברים על פחמימות אנו מתכוונים לקבוצת מזון חיונית אשר נצרכת על ידי כל היצורים החיים ויש להן תפקיד חשוב ומורכב בגופנו.

הפחמימות מסייעות לנו לייצר אנרגיה בתאים ובאופן פשוט יותר – ניתן לומר כי הפחמימות מסייעות לגופנו לתפקד. עם זאת, יש לצרוך אותן באופן מוגבל ולדעת להבחין בין הכמויות הנחוצות לבין הגזמה באכילת מאכלים הנחשבים לפחמימות.

קרדיט: Pixabay.com

מהי דיאטה ללא פחמימות?

דיאטה ללא פחמימות היא בדרך כלל דיאטה שיש בה תפריט מסודר הכולל מעט מאוד פחמימות. דיאטה זו מכונה לעיתים גם דיאטת אטקינס מכיוון שהיא מבוססת על שיטת אטקינס. דיאטה אשר מגבילה את צריכת הקלוריות אשר מגיעות מפחמימות ומתייחסת לאכילה של כ-20 עד 50 גרם פחמימות ביום לאורך חודשים. מקור מידע מומלץ בנושא

חשוב לציין כי כאשר מסירים את הפחמימות מהתפריט היומי, הגוף יזדקק לתחליפים ויחפש אותו ב”כיוונים” אחרים כמו שומנים וחלבונים. דיאטה ללא פחמימות מייצרת איזון בין סוגי המזונות ומתמקדת בערכים התזונתיים שעליכם לצרוך כדי לרדת כראוי במשקל.

מה אוכלים במסגרת דיאטה דלת פחמימות?

ובכן, אם בחרתם לבצע את הדיאטה דלת הפחמימות תצטרכו לשלב מזונות חדשים בתפריט שלכם. ראשית כל אנו ממליצים לקבל הכוונה והסבר של דיאטנית או יועצת תזונה, על מנת שהדיאטה תתנהל כשורה וללא פגיעה בבריאותכם.

במקום פחמימות נהוג לאכול את שאר סוגי המזונות כמו חלבונים, שומנים, להרבות בצריכת ירקות ופירות אך לדעת לסדר את המזון לפי כמות הקלוריות המותרת.

עליכם להוסיף אל התפריט מזונות עשירים בסיבים וזאת בכדי להימנע מתופעות לוואי שונות כמו עצירות ונפיחות (אשר נגרמות לרוב כשמסירים את הפחמימה מהתפריט). למעשה, כל שינוי בהרגלי התזונה יכול לגרום לתופעות לוואי ולכן חשוב לבצע את הדיאטה באופן מבוקר ואחראי.

למי מתאימה דיאטה ללא פחמימות?

דיאטה דלת פחמימות או דיאטה ללא פחמימות יכולה להתאים לכל אדם, כאשר חשוב מאוד להתחיל את הדיאטה במצב בו הגוף מתפקד כשורה וללא בעיות בריאותיות מורכבות.

הדיאטה אמנם יעילה ואפילו די מהירה מבחינת תוצאות אך חשוב שהיא תתבצע באופן סדיר ותשלבו גם פעילות גופנית. אנשים שלא יודעים או רוצים להקפיד על סדר בתזונה או חושבים שהרעבה והסרת מזונות מן התפריט זו הדרך להרזיה – טועים באופן משמעותי ורצוי כי יוותרו על דיאטה זו.

דיאטה ללא פחמימות הינה דיאטה מסודרת ומדויקת בעלת הנחיות מדויקות ויש לפעול לפיהן במדויק. כמו כן, הדיאטה לא מתאימה לילדים או לאנשים שה-BMI  שלהם לא בגדר התקינות. לפני ביצוע הדיאטה מומלץ לבקר אצל רופא המשפחה או אצל דיאטנית ולוודא כי אכן תוכלו לעמוד בדיאטה זו וכי היא אכן מתאימה לכם.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...