25 שנים אחרי: כך נראה היום התינוק של נירוונה בשחזור העטיפה המפורסמת

לפני 25 שנים פלוס יומיים, הושק לראשונה Nevermind, אלבומה השני ופורץ הדרך של להקת נירוונה, עד אז להקה ממוצעת שלא ממש עניינה אף אחד, והפך אותה לאחת הלהקות הפופולריות והמוערכות ביותר של אותה התקופה. כיאה לאלבום שמכר 30 מיליון עותקים ברחבי העולם, לא רק השירים המעולים והבלתי נשכחים שהופיעו בו נחרטו בזיכרונם של חובבי המוזיקה, אלא גם עטיפת האלבום האייקונית שהציגה תינוק נטול בגדים השוחה מתחת למים ומביט בשטר של דולר.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mel (@melvitli)

אז עטיפת אלבום המקורית אמנם קפאה בזמן, אבל ספנסר אלדן, התינוק שהופיע עליה, הספיק להתבגר ולהפוך לבחור נאה בן 25 שברמה הזויה כלשהי אפילו מזכיר קצת את קורט קוביין, הסולן המנוח של הלהקה.

לרגל חגיגות חצי היובל לאלבום ושני עשורים וחצי אחרי שהצטלם לעטיפת האלבום כשהוא בן כמה חודשים בלבד, החליט אלדן להיענות לבקשת מגזין New York Post ולשחזר את עטיפת האלבום, כשהפעם הוא מצניע את אזור החלציים ולובש מכנסיים.

אי שם בשנת 1991, פנה הצלם קירק וודל להוריו של ספנסר וביקש מהם רשות לצלם את בנם התינוק לעטיפה של אלבום חדש של להקה בשם נירוונה. ההורים הסכימו והצילום עצמו ארך בדיוק 15 שניות עליהן הרוויחו ההורים 200 דולרים. בהמשך, באמצעות תוכנת עריכה, נוספו החכה והשטר של הדולר. כפי שאתם ודאי מנחשים, הצלם קירק וודל הוא גם זה שצילם את תמונת השחזור שסוחפת את הרשת ביממה האחרונה.

“אמרתי לצלם – בוא נעשה את זה בלי בגדים, כמו בעטיפה המקורית אבל הוא אמר שזה יהיה מוזר וקריפי מדי, אז התפשרנו על בגד ים”, סיפר אלדן לאחר הצילומים. אגב, גם על הצילום המשוחזר קיבל אלדן סכום זהה וסמלי של 200 דולרים.

בנוסף, זו לא הפעם הראשונה שאלדן מבצע את השחזור הזה. גם ביום ההולדת ה-10, ה-15 וה-20 לאלבום, הוא ביצע שחזורים פחות מוצלחים והוא מספר שאחת לכמה שנים פונים אליו מאמצעי התקשורת בבקשה דומה.

מעולה: כך נשמעי 20 שירים מפורסמים כשמשמיטים מהם את המוזיקה ומשאירים רק את קולות הזמרים

לייק לפטריה בפייסבוק