פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

12 דברים גרועים שכולנו עושים בלילה ויכולים לגרום להשמנה

אחת הפעולות החביבות ביותר על כל יצור אנושי, בלי יוצא מן הכלל, היא שינה. ואוכל. לכן זה רק טבעי שהשתיים יהיו קרובות. אמנם אי אפשר לאכול תוך כדי שינה, אבל בהחלט שאפשר לנשנש לא מעט לפני שהולכים לישון. ההרגלים האלה יכולים גם לגרום לשינה רעה וגם לעליה במשקל – שזאת באסה כפולה. אז הנה 12 הרגלים שחוטאים בהם לפני השינה וגורמים לעליה במשקל. המנעו מהם, אם אתם יכולים.

לא לישון מספיק

שינה
Credit: Pixabay

זה משפיע לרעה על כל כך הרבה דברים בגוף, אבל אם נתמקד: מחסור בשינה מאט את המטבוליזם, גורם לתחושת רעב וגם מביא לכך שתעשו פחות פעילות וספורט – כי אתם עייפים. כדאי, אם מסתדר, לישון 8 שעות בלילה.

לאכול יותר מדי בארוחת ערב

שינה2
Credit: Pixabay

ארוחת ערב גדולה וכבדה היא תיק על מערכת העיכול, שגם ככה פועלת לאט יותר בשעות הערב. חשוב להקפיד לאכול בשעות הערב ארוחה שמורכבת בעיקר מחלבונים וירקות.

ללכת לישון מיד לאחר ארוחת הערב

שינה3
Credit: Pixabay

כשאוכלים ממש לפני השינה, הגוף שלכם נוטה להפוך את האוכל לתאי שומן. אם זה לא מספיק, זה גם עלול לגרום לבעיות עיכול. ההמלצה היא לאכול גג שעה וחצי לפני שנכנסים למיטה.

לאכול מטוגן לארוחת ערב

שינה4
Credit: Pixabay

מעבר לצרבת הנוראית שזה עלול לגרום, מדובר בארוחה עם הרבה יותר מדי קלוריות ושומן שהגוף כבר לא יכול לפרק בשעה הזאת. עדיף ללכת על ארוחה אפויה, צלויה או מאודה.

לאכול חריף לארוחת ערב

שינה5
Credit: Pixabay

מזונות חריפים ומתובלים גורמים לעיכול פחות טוב בלילה. ובשעות האלה, חריף גם עלול לגרום לצרבת די בקלות. זה לא אומר שלא צריך לאכול חריף. במהלך היום, מזונות פיקנטיים טובים לעיכול. ככה שטיימינג זה הכל.

לאכול דגני בוקר שמפוצצים בפחמימות וסוכרים

שינה6
Credit: Pixabay

זה לא בריא גם בבוקר, אבל בערב המאכלים האלה נותנים לגוף הרבה יותר מדי אנרגיה וסוכר שהוא לא צריך, אבל אין לו ברירה אלא לשרוף עכשיו. במקום, אפשר לאכול פרי או שייק.

לנשנש קינוח בלילה

שינה7
Credit: Pexels

סוכר, סוכר ועוד סוכר שבשעות האלה הופכים מיד לתאי שומן. וכמובן שגם אי אפשר לשרוף את הקלוריות שמגיעות עם הקינוח. במקום, שוב, קחו פרי. או ממתק בריא ולא משמין.

לנשנש אחרי ארוחת ערב, מול הטלוויזיה

שינה8
Credit: Pixabay

פופקורן, עוגיות, במבה – כל מה שאוכלים על הספה, מדובר בקלוריות ריקות שמספקות אנרגיה שאין דרך לשרוף לפני השינה. עדיף להמנע לחלוטין ואם חייבים, אז להסתפק במשהו שאין בו יותר מ200 קלוריות.

לדלג על ארוחת הערב

קודם כל, זה לא עוזר להוריד במשקל כי לדלג על ארוחה רק מאט את המטבוליזם ועושה אתכם רעבים הרבה יותר לקראת הארוחה הבאה. כמו כן, זה עלול לגרום לחרדה. גם אם אתם לא רוצים לשבת לארוחה שלמה, נסו לפחות לאכול פרי.

לצרוך אלכוהול או קפאין

שינה10
Credit: Pixabay

מעבר לזה שהם מפוצצים בקלוריות, המשקאות האלה פוגעים באיכות השינה. אז אם ממש בא לכם לשתות משהו לפני השינה, אפשר לנסות חלב חם או שייק פירות. בכל מקרה, לפני השינה מומלץ לשתות כוס מים.

להשתמש בנייד לפני השינה

האור הכחול במסכים פוגע ביכולת להרדם. לכן, מומלץ לא להשתמש במחשב ובסלולר שעה לפני השינה. או, אם האפשרות קיימת במכשיר, להעביר אותו למצב לילה.

ללכת לישון מאוחר

שינה12
Credit: Pexels

אם אתם לא אנשי לילה, סביר שהגוף שלכם מעדיף שלא תלכו לישון אחרי 1 כי זה פוגע במחזור השינה ויעשה אתכם רעבים בבוקר. כדאי ללכת לישון מיד כשהעייפות מגיעה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...